1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бегство од затвор (Prison Break) [2005 - 2009]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Sparks, 12 јуни 2011.

  1. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.598
    Пол:
    Женски
    никогаш тој самиот не признал дека е gay.дури ни во линкот што е во претходниот коментар никаде не кажува дека лично тој се изјаснува дека е gay.туку папараци го имаат сликано заедно со друг актер што вејке демек сите се сигурни дека е gay,и ОП,Оп еве,ви го Wentworth Miller со дечкото |( .се се тоа озборувања,и не ни прв ни последен што му залепиле етикета :^) а за серијава немам коментар една од нај добрите што ги имам гледано,сите сезони се која од која по добра,и покрај michael i lincoln,sucre mi беше многу занимлив.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  2. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029

    И јас тоа се обидувам да кажам дека оти го виделе со пријател и оти нема женска дека е геј |(


    Инакууу да ве известам дека и на пинк 15 ја даваат серијава повторно од 17:15 е изгледа еве денеска приметив јас и фала богу уште се на првата сезона :)

    А мене омилени ликови од серијава ми беа:Мајкл,Сара,Сукре и Т-Бег :D
     
  3. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    Му љубоморат дека најубав на цел свет затоа одма муабети глупости како да не бил геј,топ си...Ја обожавам серијата не спиев за неа,јас Мајкал си го сакав најпојке никој друг,а инаку т-бег зеде награда за најдобра улога во серијата....и јас ја гледам на пинк 15...пак :D
     
  4. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Јас и таму и на фокс крајм си ја гледам...таман ќе ми заврши на пинк по пола саат ми почиња на фокс ;)
     
  5. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    Не ја испуштав кога ја даваа на сител. (на сител беше, нели? :wasntme: )
    Па и Вентфор многу ми беше убав таму.
    Се’ на се’ - интересно филмче.
     
  6. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    И јас конечно да ја фатам на Пинк 15,ја загледав оваа недела и многу ми е интересна.Знам дека порано на Сител ја даваа,но зошто не сум ја гледала немам појма :^) .За Мајкл Скофилд немам зборови колку е само убав :inlove: а и доста интелигентен.Едвај чекам да видам што ќе се случи понатаму.
    А која сезона е на Пинк 15?
     
  7. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Паралелно ја гледам и четвртата сезона на Фокс крајм и само едно нешто ми кажите каде му се тетоважите на Мајкл???

    А инаку можеби најдобрата серија што некогаш сум ја гледала,уште се чудам зошто порано не сум ја фатила.
    Омилени ликови : Мајкл,Сара и Ти-Бег ми е интересен.
    Првата сезона е предобра,напната и се е добро смислено.Закон ми беше епизодата кога на Мајкл му донесоа нов цимер во ќелијата,тој лудакот од психијатрија што не спиел цела вечер и само на него му светна дека тетоважите на Мајкл се патеки :lol: .
    Ти-Бег е приказна за себе,најсмешните реченици доаѓаат од него,си наоѓа начин секогаш да се вклучи во групата за бегање со уцени иако овие не го сакаат :) .
    А Мајкл си се извлекува од секоја ситуација,никако да го уловат.Смешен ми беше моментот кога беше на покривот и вие сфатија дека го нема во ќелијата и настана узбуна,си реков ќе го откријат а он успеал да си се врати во канцеларијата на управникот како ништо да не било :) .Многу е паметен и снаодлив :) damn би сакала такво машко да постои во стварниот живот.
    Инаку малку ме иритира онаа Вероника,некако досаден лик ми е,среќа што ја нема во втората сезона.
     
  8. zlatapetkova

    zlatapetkova Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    55
    uff za филмот што да кажам ќе треба цел реферат да пишуам...Епа вака ги земав сите сезони на цд уште пред 3 год и првата сезона значи не знам колку епизоди имаше ја изгледав во еден ден :D Филмот е заразен Кога ќе почнеш да гледаш нема запирање сакаш сите наеднаш да ги изгледаш.Морам да признаам малку крајот на филмот ме остави со отворена уста :/ а некои велат дека ќе има и продолжение.
     
  9. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    BlackSwan5-Мајкл отиде да му ги остранат теоважите...мислам дека тоа беше сега во 4 сезона на почетокот.
     
    На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. eki4k2

    eki4k2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    41
    Серијава е стварно прекрасна нема зборови кој ќе ја опишат.
    Првата и втората сезона ги гледавме цела фамилија на една хрватска телевизија и поа ја прекинаа,неможев да ги најдам другите две сезони на интернет.Сега пред помалце од две недели налетав на еден српски сајт и ги изгледав и другите две сезони.Бев преокопирана со серијава ништо не правев само на комјутер седев и серијава се гледаше.Другарките ме молеа да испаѓам со нив јас не попуштав.Ги изгледав и тие сезони останав без зборови.Сцените со Скофилд и Сара беа стварно преубави и се расплакував.Последната епизода беше ;( ;( жално ептен за Скофилд оти баш тој да умре оти плачев цел ден неможев да се смирам.Фајнл брејк, додатните 2 епизоди споени во една(како објаснување што се случува со Скофилд како умира) каде што Сара е во затвор и Скофилд со својот барат Линколн и Сукле каде што после по наредба им се приклучува и Алекс(копиле он го издаде Скофилд и поради него умре)прават план да ја извлечат Сара од затвор и завршува серијата со тоа што Сара е слободна.
    Скофилд ми бесе прекрасен :inlove: :* ,му се восхитував на неговата интелигенција и снаодливост,секоја сцена од него те остава без збив одвај чекаш да видиш со ќе се случи.Сара исто така убава паметна девојка и таа се снаоѓаше и помогна во четвртата сезона да ја остварат својата цел да ја уништат компанијата.Линколн ми беше ко намќор не беше толку снаодлив како другите.Сукле ах срце мое :* како зборува само па и шпански кога ќе удри ајј..Т-баг стварно беше легенда секогаш знаеше да ја замрски ситуацијата,Алекс ке кажам само дека испадна накрај големо копиле а Скофилд колку му помогна само.
    Иначе не ми се верува дека Скофилд е геј..не е можно.Срце он многу си го сакам сегаде ми е на позадина :inlove: :inlove: :inlove:
     
  11. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Еее не ми се верува дека Алекс ќе го направи тоа а таман ми стана еден од омилените ликови во четвртата сезона.
    На Фокс Крајм се некаде на средина на четвртата па уште малце има ама да бидам искрена не знам како ќе издржам да ја гледам последната епизода без да заплачам,па баш Мајкл ли најдоа да го умрат :fubar: човекот на сите им помагаше,да не беше он брат му ќе умреше и така да заврши :( .
     
    На eki4k2 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Responsible

    Responsible Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2011
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    434
    Пол:
    Женски
    По серијава бев како издрогирана :inlove:
    Поубаво нешто не сум видела-ја обожавам. Одамна ги имам изгледено сите сезони и филмот :)
    Омилени ликови: Мајкл, Гречен и Ти-Бег :)

    Уживајте во серијата :)
     
    На CIA му/ѝ се допаѓа ова.
  13. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029

    Мене па Алекс,отсекогаш ме нервираше...му помогнаа и Скофилд и Линколн,а он пак на крај го издаде Мајкл само за да си го врати работно место...кое пцуење му го опнав тогаш кога го предаде Мајкл...инаку јас повеќе плачев на претпоследната епизода (или последната како и да му иде,таа што е пред фајнл брејк )...мислам дека само тогаш и уште еднаш имам плачено толку во животов :lol: ...колку само бев депресивна следните деновии :lol:
     
  14. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    На Фокс Крајм денеска беше претпоследната епизода,утре ќе биде последната (пред Фајнл Брејк),едвај чекам.
    А иначе мене Алекс ми е еден од омилените ликови,дури и во втората сезона кога беше против Мајкл ми беше омилен.Некако паметно делува а и вака ми е симпатичен.
    Но секако Мајкл го сакам најмногу па се си мислам дека ќе го замразам Алек ако направи нешто во последната епизода.
     
  15. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    ^^
    Денеска ли е последната?? :o :o
    Аууу ќе има рикање :sweat: ;(
     
  16. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Си умрев од плакање,многу тажен крај ;( .Зошто мораа да го умрат во последната епизода,после толку мачење заслужуваше среќен крај.Многу тажен момент кога отидоа сите кај него на гробот,уште ми течат солзи :( .

    Е како Махон го предаде??? :^) Јас не видов ништо такво.

    И така.Прекрасна серија,уште долго ќе ми остане во сеќавање,иако многу касно ми текна да ја гледам,дури по 3-4 години.

    Мајкл,Сара и Махон ми се омилени од позитивните а Ти-Бег од негативните ликови.
    Е да,и Абруци ми беше омилен,штета што го убија во втора сезона.
     
  17. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Eпа тоа е во фајнл брејк каде што е објаснето зошто Мајкл умира....ако ја даваат во понеделник и таа епизода ќе сфатиш (уствари тоа се две епизоди во една)...ако не, ќе ти објаснам јас што како се случило ;)

    Инаку мене ми дојдоа малце солзи ама не се расплакав :^) ...чудно,чудно...можеби оти заедно со мама ја гледав епизодата па затоа не си дозволив да се расплачам,а можеби и оти веќе 10 пат ми е што ја гледам епизодава...Инаку ако сакаш да продолжиш да ја гледаш серијава ја даваат на пинк 15 од кај 17 часот тука некаде,само незнам до која сезона се стасани...јас изгледа таму ќе се префрлам сега да си ја гледам веќе по 7-8 пат сетијава у рок од една година :lol:
     
  18. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    не се расплачи јас се отепавам од плачење кога и да ја гледам епизодата,а ја имам едно 100 пати гледано,поарно да не го гледав то Фајнал брејк,леле видето не занам...а знајте дека Wentworth Miller беше во една нова епизода на Хаус ама е многу здебелен ама јас пак најпојке си го сакам ;)
     
  19. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Абе јас ќе си се расплачев,ама со мама седев и неможев и плус после тоа одма требаше да испаѓам па кај ќе одам така црвена ко бамбарка :lol:
     
  20. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Знам,знам дека ја дават на Пинк 15 и таму ја гледам.Таму се некаде на почеток на втора сезона иако целата втора сезона ја изгледав на интернет сега си ја повтарам :lol: .
    Јас буквално рикав и не знам дали ке поднесам уште еднаш да ја гледам оваа епизода,премногу е жална :( .