1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бегство од затвор (Prison Break) [2005 - 2009]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Sparks, 12 јуни 2011.

  1. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Интересно почна, доста мистериозно. Има многуууу работи што мислам дека треба да ги расчистат од претходните сезони. Зашто Мајкл ја исценирал својата смрт и како воопшто завршил 7 години во затвор во Јемен, или пак не ги поминал сите години таму.
    Само ми е мило што е жив, зашто памтам кога ја изгледав последната епизода и кога умре, цела недела бев во депресија и за ниеден лик се немам во животов толку потресено:D
    И стварно ми фалеа ликовите, дури и Т-Бег:wasntme:. Жал ми е само Махоун што нема да го има, ептен се смени и ми прирасна за срце во последната сезона. И би требало Келермен да се појави во втората епизода како штто читав. Ме интересира дали пак дејството ќе биде поврзано со The Company:?:
     
    На cresa-jagoda, Flower27, MiloMalo и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. victoria

    victoria Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.945
    Допаѓања:
    28.825
    Пол:
    Женски
    Се појави Келерман.. И баш Сара му вели не ми е јасно како пак заглавив со тебе :)
    Со душа ја чекам да ја гледам.. Прееееедобра серија..
     
    На cresa-jagoda и Tiki-lolipop им се допаѓа ова.
  3. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.494
    Допаѓања:
    26.400
    Пол:
    Женски
    Оваа сезона е предобра со душа чекам нова епизода. Толку многу заплет има и мистерија во серијава. Очекувам да биде најаката сезона до сега.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Мислам дека наредна епизода ќе биде бегството од затвор, и после бегство од државава, пошто има граѓанска војна нели.
    Ќе се одвиваат работиве брзо со оглед на тоа што ќе има само 9 епизоди. Ама можеле да ги направат да траат по еден саат барем. :(
    И мене ми се допаѓа дејството до сега, ме интересира како се вклопува овој водачот на ИСИЛ во приказнава и како се знаат со Мајкл..
    И многу ми беше емотивна сцената кога Сара го гледаше видеото, кога дозна дека е жив. Не можам да дочекам кога ќе бидат заедно.:D
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  5. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.393
    Допаѓања:
    318.110
    Пол:
    Женски
    Што се случува со Махоун?Јас сум на втора сезона тек :)
     
  6. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Го нема во новава сезона :(
    Не е мртов или нешто такво, туку прочитав демек не им се совпаѓал многу во новава приказна, немале како да го вметнат па затоа го нема.
    Инаку понатаму сигурна сум дека ќе ти стане еден од поомилените ликови, да дојдеш до 4 сезона.:D
     
    На cresa-jagoda и joy1 им се допаѓа ова.
  7. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.393
    Допаѓања:
    318.110
    Пол:
    Женски
    Мн интелегентен тип :) одма ја откри целата мистерија околу Мајкл.Незнам зошто имам впечаток дека ке им биде од корист после :lol:

    Криво ми е Вероника што ја убија,не го очекував тој момент.
     
    На cresa-jagoda, Flower27 и Tiki-lolipop им се допаѓа ова.
  8. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Ја знам серијава одамна, не знам само зашто чекав толку време за да ја изгледам.:^)Ја гледав зимава, буквално во сред испитна сесија за една недела ја изгледав, до толку беше добра.^_^^_^Совршено склопени настани и ликови, една утка не можам да најдам, посебно првата сезона!Таква интелегенција како кај Мајкл немам видено...Ја гледам и новата сезона, ветувачки почна, многу замрсено, не се сомневам дека и оваа сезона ќе биде одлична(само многу малку ликови има од старите некако).Моментално го симнувам и Final break, овој дел го немам гледано(не знам како ми се има испуштено:lol:)
     
    На cresa-jagoda, Tiki-lolipop и joy1 им се допаѓа ова.
  9. LaDyDoLl

    LaDyDoLl Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    30.739
    Пол:
    Женски
    А кажете ми,на Фокс кога ги даваат епизодите?
     
  10. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.494
    Допаѓања:
    26.400
    Пол:
    Женски
    Четврток 22:00 часот.
     
    На LaDyDoLl му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Најверојатно дека не се во склоп на сезоната, туку се класифицира како посебен филм, трае саат ипол. Ма да негде баш приметив зависи до торентот, мислам ако не ја гледаш онлајн, ги има како 23,24 епизода.
    И да го гледаш, јас се утепав плачејќи на крајот, иако ми е гледан 10 пати.:D
     
  12. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    @Tiki-lolipop ја изгледав и таа епизода вчера, склопено е цакум-пакум како мини филм, крајот вака кога ќе видиш е доста отворен не го ни покажуваат Мајкл дека е мртов (сигурно ќе покажат во сезонава што се случило таму), Махоун не ми беше јасен што сакаше да постигне кога го предаде Мајкл ама мислам дека и тоа беше наместено, односно дел од планот, и Гречен фали дефинитивно во сезонава заедно со Сукре.
    Сега само што ја изгледав 3тата (нова) епизода од оваа сезона:
    Каков непредвидлив крај, ова прв пат Мајкл да не му успее бегството, се разјаснија некои работи за Рамал, ова ќе да е пак масло на The Company, 100 % го имаат наместено Мајкл дека е тој тероститот, ама па зашто го лажеше Линколн дека е навистина Каниел Аутис и зашто прифатил да го вади Рамал од затвор.:^)Мачење ми е дефинитивно да ги чекам епизодиве по цела недела, сезонава е подобра од сите претходни освен од првата, која е ненадминлива.
     
    На cresa-jagoda и Tiki-lolipop им се допаѓа ова.
  13. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Леле, јас не можам, ќе пукнам до наредна недела, како ли ќе дочекам.
    Се си мислев дека тоа му е дел од планот и дека на крај ќе избегаат, не очекував дека ќе ги фатат.
    Ама добро со оглед на другите сезони никогаш не му успеваа плановите од прв пат.
    Се си мислам дека овој мажот и на Сара ќе испадне некако вмешан.
    И Сара и Т-Бег заедно ќе работат? Не го очекував тој team up:D:D
    Kаде е Сукре аман, само во првата епизода и тоа на кратко се појави, зашто не дојде со нив во Јемен не разбирам, ми фали многу:(
    И крајот, пораката од Мајкл до Сара, уф солзичка си пуштив. Па уште кога рече Michael Scofield:(
    Едвај чекам да се видат, едвајјјјјјјј!:(
     
    На cresa-jagoda, MiloMalo, Flower27 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. Flower27

    Flower27 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.531
    Допаѓања:
    4.179
    Пол:
    Женски
    Многу кратки епизодиве а една недела е многуу:(
    Сеуште некако чекам да ја разјаснат мистеријава каде бил и како стигнал мајкл до овој затвор, дури и новите тетоважи ме интересираат:!:
    Зошто му платил нова "рака" на Т-бег?:?:
    Ме нервира Линк, се труди но некако секогаш доцни со се..
    И Сукре фали, требало да го вметнат во секоја епизода вака не е интерсно:wasntme:
     
    На cresa-jagoda и joy1 им се допаѓа ова.
  15. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Мислам дека срцево ќе ми излезеше, не е хумано ова што ми го прават:D
    ЗНАЕВ ЗНАЕВ ЗНАЕВ дека новиов маж на Сара е некако замешан. Не може да е толку добар како што се претставува. Сигурна сум дека он е Посејдон, или некако поврзан со него, ама мислам дека е он.
    Не очекував дека Келермен ќе го убијат, ама сепак не ми беше некако многу жал, се уште не го преболев во прва сезона кога беше ладнокрвен убиец и кога ја малтретираше Сара.
    Т-Бег и смутито со кељ, се превртев:rofl: И еден коментар што прочитав ме изнасмеа.. никогаш не сум помислила дека Т-Бег ќе се јави на телефон и ќе рече 911 please help. :rofl: Сепак мило ми е што се спаси, многу ми е комичен сезонава.
    И крајот, :l::l: Мајкл и Линк, he is my brother.:l:
    Конечноооо излезе, само сега проблемот е како да се излезе од Јемен, мислам дека тука Сукре ќе помогне некако. Уште 5 епизоди до крај, не се фер, барем 13 да имаше:(
     
    На cresa-jagoda, Flower27, busavobebe и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.494
    Допаѓања:
    26.400
    Пол:
    Женски
    Со нетрпение очекувам нова епизода.
    Еве баш сеа ке ја гледам новата.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Крајов ме потсети на финалето од прва сезона кога исто така пред нос им замина авионот. А баш мислев дека конечно ќе заминат.:(
    Мајкл е навистина сменет, дури чудно ми е да го гледам вака беспомошен, тажен,како донесува некои непромислени одлуки. Сега ситуацијата како сменета ми е, Линк е разумниот и во право беше на време ќе стигнеа и ќе го фатеа авионот ама добро мислам наредна епизода ќе успеат конечно да се тргнат од Јемен и се надевам Сукре ќе го видиме.
    Мислам дека направија една мала дупка у сценариово, кога раскажуваше Мајкл нели на почетокот како ја исценирал смртта рече неколку дена по венчавката Посејдон го контактирал, само како не ми е јасно кога на денот на вeнчавката ја уапсија Сара? Се надевам убаво ќе ги објаснат работите, не сакам да испаднат нелогичности.
    Овој Џејкоб дефинитивно нешто мати, како не професионални убијци така ќе прифатат пари и нема да видат дека ги следат. Според ликот на Сара мислам дека не му поверува, а и стварно мислам дека низ се што поминаа заедно со Мајкл знае кога некој ја манипулира. Уште само 4 епизоди, како ли ќе склопат се за толку кратко време, а Мајкл уште не е вратен. Сакам уште сезони!!:worried:
     
    На cresa-jagoda, blackpanter, joy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. bebaa

    bebaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2011
    Пораки:
    2.709
    Допаѓања:
    4.580
    Пол:
    Женски
    tt1131748/ the final break поврзан ли е со некоја сезона?Моментално втора сезона ја гледам,да го изгледам сега или?
     
  19. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Отткако ќе ја изгледаш 4 сезона гледај го зашто му доаѓа како објаснување на последната епизода од 4 сезона. Инаку ако го гледаш сега ќе ти се упропастат епизодите понатаму зашто има спојлери.
     
    На cresa-jagoda и bebaa им се допаѓа ова.
  20. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Леле конечно, и тоа не еден, туку 2 reunions:D
    Сега чекам уште кога Мајкл конечно ќе го види син му. И ми фалеше Сукре навистина многу, ќе беше уште подобро да го имаше во сите епизоди.
    Се дозна дека и Посејдон е Џејкоб, што според мене беше најочекувано, навистина ми е многу жал за Сара, мислам дека најмногу патеше од сите во серијава и да се омажиш за некој и 7 години да те лаже додека он е причината зашто Мајкл морал да ја исценира смртта. Заслужува болна смрт.
    Според промото за наредната Мајкл ќе стигне во Америка и ќе се видат и плус конечно сите ќе ги видиме и T-Beg, C-Note, Sheba.
    Навистина ми е мнооогу жал што има уште 2 епизоди. Ќе ми фали многу.:(
     
    На cresa-jagoda и busavobebe им се допаѓа ова.