1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Безбедно возење на децата во автомобил

Дискусија во 'Дете' започната од okcenzi, 24 август 2014.

  1. M&M

    M&M Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2015
    Пораки:
    5.863
    Допаѓања:
    134.402
    Пол:
    Женски
    Јас имам проблем со малава, не сака генерално во кола да се вози а во седиште едвај издржува од аеродром до ѓорче. Синко повеќе седеше во секој случај. Напред никогаш не сум ги седнала, големиот има веќе 7 а не е седнат напред. Сега позади и сам си се врзува. Хорор ми е патување, позади со седиште јас и 2 деца. Некогаш од мака големиов се збутува на седиште зошто му смета и него малово. Ќе рече некој остај ја ќе се навикне ама не можам да слушам урлање во кола. Кога се вози со татко и сама, ама ретко е тоа, седи нормално бо седиште врзана нема кој да ја држи ама тоа се кратки релации. Се мислев за летово да го извадам седиштето да им направам како креветче инаку не знам како ќе го изгурам патот, како расте така е потесно позади. Знам дека не е правилно ама не знам што да правам поинаку. Иоанака сум цело возење на штрек и на секое прикочување ми е едната рака накај едниот другата накај другиот
     
  2. Glasna

    Glasna Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    2.178
    M&M jas bi ti preporachala DVD player za vo kola,zakon e I za kratki i dolgi relacii...pushti im najchesto shto bi sakale da gledaat I raat ke ste site u kola ..
     
    На M&M му/ѝ се допаѓа ова.
  3. irena.1

    irena.1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.358
    Допаѓања:
    21.331
    Пол:
    Женски
    Пробај сама да седи позади. Прво на пократки релации. Јас тогаш видов подобрување, инаку вриштеше да го извадам и земам во скут. Кога почнав напред да седам како да сфати дека нема од кој да бара помош. А кога одевме на одмор, беше точно година, истемпиравме да патуваме кога спие. Заспа дома со цицање и заспан го префрлив во седиште.
    Сега со две деца големиот седи во седиште, малото во танспортер, а јас седам напред. Па ке видиме каков карактер ке покаже мали.
     
    На danichap и M&M им се допаѓа ова.
  4. M&M

    M&M Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2015
    Пораки:
    5.863
    Допаѓања:
    134.402
    Пол:
    Женски
    Наред ни е количката нема место, откако е роден големиов не сум седнала напред :) .
    Ќе цидиме како ќе поминеме за одмор сега викендов еден тренинг ќе и направам до охрид :)
     
  5. Glasna

    Glasna Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    2.178
    Opremi se so igrachki,slikovnici ili neshto slichno shto bi I go odvleklo vnimanieto od plachenje,kolku tolku..
    Kaj mene u kola ,na zadnite sedishta e kako vo igroteka:emo:..mojata do dusha od bebe uziva da Se vozi vo kola,si sedi vo sedishte ko vozrasen :D I toa na epten dolgi relacii..