1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Безвременски парчиња облека

Дискусија во 'Мода и стил' започната од budala.sum-pa.sto, 12 јануари 2011.

 1. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  199
  Што според вас е безвременско? Кои се парчињата облека што може да се носат без разлика на модата во моментот?
   
 2. gossip-girl

  gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  218
  Дефинитивно бела кошула
  [​IMG]
  и Џинс
  [​IMG]
   
  На la-chicka и girl1985 им се допаѓа ова.
 3. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  892
  Класично црно фустанче :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 48213889-02.jpg
   48213889-02.jpg
   Големина на фајлот:
   22,9 KB
   Прегледи:
   1.389
  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   6,5 KB
   Прегледи:
   1.389
  • mini-black-dress.jpg
   mini-black-dress.jpg
   Големина на фајлот:
   9,5 KB
   Прегледи:
   1.389
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  199
  Епа ај да си кажам за мене.
  Бела кошула нормално и мало црно фустанче
  -кожна јакна
  -црни салонки :^) ................
   
 5. sweetheart10

  sweetheart10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  159
  Фармерки обични, цевка,ѕвонарки,секакви...
  Црно обично фустанче
  Бели бисери знам дека многу девојки не преферираат но мене ми изгледаат прекрасно
  Обична бела кошула за секаква пригода
  Обично црни високи штикли без ништо на нив


  мислам дека овие парчиња биле модерни пред 50 години и ќе бидат модерни во следните 50 години :)
   
  На Loruska и budala.sum-pa.sto им се допаѓа ова.
 6. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  За кожна јакна не би се сложила, зашто еден период никој не носеше, беше сељачка јакна :lol:


  Иначе би се согласила со дел од наведените и да дополнам
  црно кратко фустанче
  [​IMG]

  црни салонки на штикла
  [​IMG]

  фармерки
  [​IMG]

  бела кошула
  [​IMG]

  секси чипкана долна облека :lol:
  [​IMG]

  волнен капут
  [​IMG]

  бисери
  [​IMG]

  и машки а и женски костум
  [​IMG] [​IMG]
   
  На TheKiketoo му/ѝ се допаѓа ова.
 7. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.116
  Допаѓања:
  6.947
  Пол:
  Женски
  Истиве парчиња што ги наведоа девојките над мене плус:

  Ваквата сукња популарна како PENCIL SKIRT

  [​IMG]
   
  На OzzyAngel, budala.sum-pa.sto и la-chicka им се допаѓа ова.
 8. Isidora-Veles

  Isidora-Veles Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  124
  -кожна јакна
  -фармерки
  -црни салонки
  -плетени блузи и џемпери
  Mодата е иста тоа што носеле родителите кога биле деца и ние го носимe тоа (со мали измени) таа се врти во круг :)
   
 9. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  126
  Дефинитивно фармерки :)
   
 10. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  821
  Во секое време вреди да имаш ;)
  и би додала..бизнис костум, убава црна чанта, и капутче за во зима.
   

  Прикачени фајлови:

  • blackdress.jpg
   blackdress.jpg
   Големина на фајлот:
   76,6 KB
   Прегледи:
   1.216
  • whiteshirt.jpg
   whiteshirt.jpg
   Големина на фајлот:
   56,8 KB
   Прегледи:
   1.215
  • sneakers2.jpg
   sneakers2.jpg
   Големина на фајлот:
   76,9 KB
   Прегледи:
   1.215
  • blackpumps.jpg
   blackpumps.jpg
   Големина на фајлот:
   43,7 KB
   Прегледи:
   1.215
  • jeans2.jpg
   jeans2.jpg
   Големина на фајлот:
   48,7 KB
   Прегледи:
   1.215
 11. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.717
  Би додала и ролка.
   
  На Isidora-Veles и budala.sum-pa.sto им се допаѓа ова.
 12. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Па горе-долу ги имате набројано, ама еве ги според мене:

  Едноставен,класичен црн фустан
  [​IMG]

  Фармерки
  [​IMG]

  Една црна и една бела кошула
  [​IMG] [​IMG]

  Класично црно здолниште
  [​IMG]

  Црни салонки
  [​IMG]

  Палто, односно капут
  [​IMG] [​IMG]

  Класична старка -converse
  [​IMG]


  Бисерни обетки(бисерен накит)
  [​IMG]

  Плетен шал
  [​IMG]

  Кожни ракавици
  [​IMG]

  Едноставен црн кожен каиш
  [​IMG]


  Црн долен веш
  [​IMG] [​IMG]
   
  На FemmeBrunette му/ѝ се допаѓа ова.
 13. stewart

  stewart Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2010
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  30
  црното кратко фустанче и црните штикли - класика...нешто што е секогаш во мода.
  исто и конверс патиките :)
  за фармерките не сум толку сигурна...да тие секогаш се во мода...но моделите се менуваат...денес се носат цевки, порано се носеа широки со дезени...:/
  а да...и белите кошули...уште една класика :)
   
 14. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Мала црна елегантна ташничка :) Ете, видете и во „модни критики“, сите ја имаат, секаква, од мајки, баби, нивна, стара, нова, секаква :inlove: Безвременско практично :)
   
 15. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  Јас тука би ги додала и обичните еднобојни маички на прерамки, или познати како рамбовки...

  *Според мене се безвременски, може да се комбинираат на илјада начини (а сами по себе се наједноставни)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 16. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Би додала и класични црни пантолони. Мајка ми има едни што се стари 15 години и уште ги носи :lol:
  [​IMG]
   
 17. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935
  Старки, ролка, црни или беж хулахопки дефинитивно :)
   
 18. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  фармерки,ролка,рамбовка,кошула,балетанки,бисери,злато,сребро
   
 19. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  Се сложувам со се што наведовте,но би додала и спортса облека како Адидас тренерки,кои дефинитивно се безвременски :)
  [​IMG]
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 20. FemmeBrunette

  FemmeBrunette Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  46
  Класика, класика, класика!
  Мал црн фустан, токму оној на Коко и Одри Хепберн.
  [​IMG]
  [​IMG]

  Бисер боја или црни хулахопки / подвезици.
  [​IMG]
  [​IMG]

  Црни класични штикли без футуристички примеси (по можност лаковани)
  [​IMG]
  [​IMG]

  Бисери...на Коко и Одри повторно, а и Лејди Дијана ги носеше често...
  [​IMG]
  [​IMG]