Безглутенска исхрана

Дискусија во 'Канта' започната од Bieberlicious, 16 септември 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Bieberlicious

  Bieberlicious Активен член

  Се зачлени на:
  16 август 2014
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  1
  :hai: :hai: :hai: Јас неможев да најдам тема слична но ако има тогаш мојава во канта.инаку јас веќе подолг временски период не јадам воопшто храна со глутен и навистина се чувствувам по убаво некако, не се заморувам толку бргу а плус што добро ти носи глутенот речиси ништо...Инаку, што мислите за глутенот.го конзумирате ли често,има ли некој кој е нетолерантен на глутен како мене???!!!
   
 2. majamaja

  majamaja Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  5
  Можеш да споделиш што јадеш што нејадеш
  Сподели за сите да може да споредиме :)
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.815
  Допаѓања:
  53.785
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.