1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Без збогување (Линвуд Баркли)

Дискусија во 'Книги' започната од O.l.i.v.a, 14 март 2012.

 1. O.l.i.v.a

  O.l.i.v.a Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  122
  [​IMG]

  Куќата беше тивка.Немаше никаков знак дека нејзините родители се подготвуваат да заминат на работа, ниту пак дека брат и доцни на училиште. Дали тие ја казнуваат за сношти? Таа беше излезена на состанок со едно момче во време кога требаше да учи, а потоа ја имаше онаа ужасна расправија со татко и. Па, каде се сите сега? Зошто нејзиното семејство исчезна?

  25 години подоцна мистеријата сеуште не е ни одблизу решена и Синтија сеуште ја прогонуваат неодговорените прашања.
  ...интригантно нели ? :) Кога ја прочитав рецензијата на книгава, не се мислев повеќе која книга да ја одберам. Посебно кога прочитав и на корицата .."Исчезнати без трага и глас, се до сега... " И не погрешив. Највозбудливиот трилер што сум го прочитала. Ве држи во неизвесност до последната страна, се чита во еден здив! Какви се вашите импресии од книгава?
   
  На BlackStar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. sanjalica

  sanjalica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  571
  Без збогување - Линвуд Баркли

  Ја прочитав во еден здив, ја обожавам книгава, воопшто и ваквите жанрови на книги. Крајот нема шанси да го предвидиш, полна со мистерии, сплетки, многу чувства.

  Ја препорачувам на секого. ;)
   
 3. simonice

  simonice Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  99
  навистина возбудлива....кога ке ја земете,не ке можете да ја оставите.....ве тера да ја прочитате во еден здив.....
   
 4. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.537
  Допаѓања:
  28.789
  Пол:
  Женски
  Уште кога ја видов корицата ме привлече книгава.Ја прочитав во еден здив.Како љубител на трилери одлична е, ја препорачувам :)
   
 5. M.a.r.i.l.y.n

  M.a.r.i.l.y.n Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  852
  Допаѓања:
  722
  Преубава книга. Мистериозна се до самиот крај. Иако имав многу за учење, не можев да ја оставам, поточно она не ме оставаше мене :D . Крајот многу ме изненади, одличен беше. Како викаат, крајот го краси делото. Книгава оди во мојата листа фаворити.
   
 6. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.276
  Допаѓања:
  417
  Прекрасна, баш по мој вкус! Обожавам ваки трилери.
   
 7. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  Дали книгава е преведена на македонски и дали ја има по библиотекиве?
   
 8. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.276
  Допаѓања:
  417
  Ја има на македонски и мислам дека е во издание на Матица. За во библиотека не знам, јас си ја купив.
   
 9. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  1.049
  Книгата ја прочитав за 24 часа.Преубава е,немам зборови со кои би ја опишала,обожавам вакви книги.И другите книги што ги има напишано Линвуд Баркли се убави.Ја имам прочитано и Опасно блиску,но дефинитивно Без збогување е поубава.

  Прочитајте ја!!! :)
   
 10. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  837
  книгава е стварно преубава пред некој ден ја дочитав... многу трагична приказна која не те пушта да ја оставиш . Ја препорачувам секому :*
   
 11. Agatha

  Agatha Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  1.147
  Кој не ја прочитал обавезно да ја земе, никогаш нема да погодите што се случува додека не ја дочитате. Обожавам вакви книги, мистериозни, непредвидени, те навлекуваат да ги читаш и после остануваш со отворени мисли и си коментираш како писателите можат да имаат таква фантазија за да напишаат вакво дело :)
   
 12. Hkikica

  Hkikica Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  676
  Немам зборови за книгава ...едноставно ќе речам прекрасна ..
  Ако почнете да ја читате , нема да можете да ја оставите а се чита во еден здив ..
  Се сеќавам ја читав на одмор , после тоа сите се тепаа кој да ја чита ..
  Обожавам вакви дела кои те држат во неизвесност !
   
 13. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  4.766
  Допаѓања:
  8.771
  Пол:
  Женски
  Книгава е прекрасна, јас неможев да ја оставам, ја прочитав во еден здив, нема да се покаете, вреди да се прочита :)
   
 14. kate-pp

  kate-pp Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  135
  Пол:
  Женски
  Дали може некаде на нет да ја најдам?
   
 15. grdoto.pajce

  grdoto.pajce Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  8
  многу интересна книга,многу непредвидлива вреди да се прочита
   
 16. joana18

  joana18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  439
  Допаѓања:
  269
  Најнајнај убавата книга :)
   
 17. SnowWhite91

  SnowWhite91 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  1.153
  Допаѓања:
  1.398
  Мајка ми кога ја читаше ја држеше книгата во левата рака (од неизвесност не можеше да ја остави) а со десната си мешаше манџите, ручекот додека се готвеше :lol:
   
  На bojana20 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Talita

  Talita Популарен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  941
  Допаѓања:
  1.396
  Пол:
  Женски
  Ја читав книгава, и во еден ден стигнав 300и некоја страна, ама пошто ја читав кај баба ми, и кога се враќав дома изгледа сум ја заборавила во такси.И книгата отиде во неповрат.

  Муабетот ми беше ако може некој на кратко да ми каже после тоа што се случи , дали Синтија ја дозна вистината за нејзините родители и како???/
  Знам нешто дека татко е водеше двоен живот,ме интересира што се случи на крајот.Одеше и по гатачки и ред други работи...Anyone?? :^) :^)
   
 19. lallyy

  lallyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  3
  Извондредна-само тоа можам да кажам и ја препорачувам на секој да ја прочита.
   
 20. Brennan15

  Brennan15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2013
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  27
  Каде може да се најде книгава? :)