1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Без збогување (Линвуд Баркли)

Дискусија во 'Книги' започната од O.l.i.v.a, 14 март 2012.

  1. ariela09

    ariela09 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2012
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    1.765
    Да,татко и водеше двоен живот и премногу беше возбудливо на крајот. Не можев да престанам да ја читам. Мислам дека подобро би ти било да земеш и да ја дочиташ.

    Инаку мислам дека ја има во сите библиотеки :^) Не сум ја сретнала некаде за да ја купиш но можеш да ја земеш од некоја библиотека,би требало да ја има.

    Инаку јас сум воодушевена од книгава. Не се сеќавам колку страни беше а од неодамна ја читав. Знам дека ја прочитав за 2 дена. Ми се допаѓаше она што не те остава да мислиш туку цело време се случуваа некои работи. Прекрасна приказна. Мистерија со ташаци (како што би рекла јас,и успат се извинувам на јазик :angel: ). Обично после секоја книга размислувам дали би требало да се направат филмови за таа одредена книга. Оваа мислам дека би можело но сепак не би било истото чувство како мирисот на хартијата и црните букви испишани на неа.
    Ја препорачувам на сите кои сакаат мистерија,трилер. Ве остава во неизвесност до самиот крај. Емотивна но и возбудлива.
     
  2. tinna957

    tinna957 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2012
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Може ли некој да ми препорача нешто слично како оваа книга?
     
  3. SM12

    SM12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2013
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    Прочитај ја Страв од најлошото, исто од Линвуд. Значи немам зборови за човеков, нема утка кај него. :inlove:
     
  4. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Оо сега видов дека има тема за книгава а и со право :!:
    Вчера ја завршив книгава значи во топ 10 ми е :)
    Човеков натера да се заљубам во вакви мистериски книги а некако и не ми беа баш нај...
    Му симнувам капа
    :bow:
     
  5. Bescheiden

    Bescheiden Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2012
    Пораки:
    316
    Допаѓања:
    193
    Само мене не ми остави голем впечаток? Книгата е добра, далеку од тоа.. ама не ме влечеше нешто посебно. По `без збогување` ја читав `кој тропа на прозорецот` и ептен слична ми се виде, ко некој да му ја скратил имагинацијата, па исти финти користи и во двете книги. Сепак, да не судам пред да ги прочитам сите негови книги, но досегашниот впечаток не е нешто голем.
     
    На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
  6. bella24

    bella24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2014
    Пораки:
    563
    Допаѓања:
    789
    ја читав двојничка прво и сега оваа и не е тоа тоа. дали оваа предходната беше ектра со неиизвесност па сега опваа ми се виде некако по невозбудлива. во секој случај е добра ама не ми е тоа тоа..некако ме залетува и после ме спушта, не ме држе во потполн интерес
     
  7. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    Preubava kniga,site knigi od Lindvud Barkli se dosta dobri gi ima vo gradskite biblioteki i sekade kade sto se prodavaat knigi.
     
  8. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.274
    Пол:
    Женски
    Супер книга јас цело време бев во неизвесност книгата има втор дел небезбедни куќи секако дека е уште подобра од првата. :inlove:
     
  9. Luminary

    Luminary Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    2.408
    Допаѓања:
    42.731
    Пол:
    Женски
    Многу добра книга! Држи во неизвесност до самиот крај.
     
  10. хОхси

    хОхси Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2016
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    146
    Моментално ја читам уште 50 тина страни ми останаа и сега кога видов дека за оваа книга е отворена тема се возбудив .. :inlove:
    Ја препорачувам на сите кои се љубители на криминалистика да ја прочитаат бидејќи нема да зажалат ..ххахаха8-|:x(facepalm)
     
  11. хОхси

    хОхси Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2016
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    146
    Ја дочитав денес и букавлно ме остави без зборови ... Бидејќи сум љубител на ваков жарн книги претежно претпоставувам и секогаш знам што се случило (онака си ги поврзувам работите и одприлика знам што, како).
    Али САМО оваа книга ме остави во незвесност до самиот крај :whew:
     
  12. Ginger^

    Ginger^ Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    4.320
    Допаѓања:
    55.364
    Пол:
    Женски
    Возбудлива, детална како што наликува на Баркли. Но една замерка имам, кулминација настана после 100 и некоја страница, што ми правеше на моменти да ми е помалку досадна.Знаев дека е се расплети , до доцна , за мој вкус.
    Инаку добра книга, предобра.