Без поени [Сител ТВ]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од cresa-jagoda, 7 мај 2014.

  1. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    6.228
    Допаѓања:
    29.163
    Пол:
    Женски
    ТВ Сител ви нуди ново возбудување со еден од најгледаните квизови во светот.

    Светскиот хит POINTLESS во продукција на ТВ Сител.

    Вистинско освежување и изненадување.

    Можност да се освои награда на еден поинаков начин.

    Понудениот одговор на поставеното прашање треба да е точен, но со најмала веројатност дека некој се сетил на одговорот од претходно изведената анкета на 100 испитаници.

    На пример, прашањето КАЖЕТЕ ИМЕ НА ЕДНА РЕКА ВО МАКЕДОНИЈА, веќе го поставивме на 100 анкетирани испитаника. Реката “Вардар” ја одговориле преку 90 испитаника, но на реката “Лакавица” не се сетил никој. Токму тој одговор, на кој никој не се сетил, a сте се сетиле ВИЕ, може да ве доведе до победа и вредна награда.

    Правилата се едноставни. Во секоја емисија учествуваат четири пара натпреварувачи во четири рунди, со елиминација на парот кој освоил најмногу поени во секоја рунда. Значи, секогаш победува парот натпреварувачи кој ќе освои најмалку поени.

    Нула поени… е тоа е посебна приказна.

    Нула поени во последната игра (одговор на кој ниту еден од 100 испитаника не се сетил) за победничкиот пар натпреварувачи обезбедува џекпот добивка. Доколку не се освои џекпотот, тој се придодава на џекпотот од следната емисија.

    Доколку сакате да учествувате во квизот БЕЗ ПОЕНИ, симнете го ТУКА образецот за пријавување, пополнете го заедно со Вашиот партнер и испратете го пополнетиот Образец на нашата електронска адреса bezpoeni@sitel.com.mk , а ние наскоро ќе Ве повикаме на аудиција.

    http://www.sitel.com.mk/mk/bez-poeni
     
  2. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    6.228
    Допаѓања:
    29.163
    Пол:
    Женски
    Да не знае некој кога ќе почне квизов? :?:
     
  3. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    544
    Пол:
    Женски
    Мислев дека ќе биди интересен ама воопшто не ми се допадна :wasntme:
     
  4. x-MajaEsposito-x

    x-MajaEsposito-x Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    603
    Пол:
    Женски
    Па и не е нешто којзане што.. добар за тепање време и не е од оние квизови каде добивате супер екстра ново знаење |(
     
  5. Lella

    Lella a blasphemous bitch Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    4.839
    Допаѓања:
    26.163
    Пол:
    Женски
    Ништо посебно, но интересен е. Барем Снеже е комедии. Зошто ти не се викаш Зоран? :rofl::rofl:
     
  6. jelena.rozga

    jelena.rozga Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2014
    Пораки:
    304
    Допаѓања:
    170
    Interesna e dopolnuvanje na slobodno vreme
     
  7. Arabella

    Arabella Активен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2013
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    Снеже е интересна, квизот ок( единствен квиз на "знаење" кај нас), само дејството се одвива многу бавно, или дека беше прва епизода, па објаснување правила може затоа.
     
  8. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.011
    Пол:
    Женски
    Прв впечаток, ептен без врска ми се виде квизов... без поента, а не без поени ми е повеќе. :D И Снеже е само шлагот на тортата што се однесува за моето мислење за квизот. :D
     
    На Sunshine.Sunshine и RainBow им се допаѓа ова.
  9. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Досаден квиз, според мене. Па и Снежа водителка (facepalm), една причина повеќе да не го гледам.
     
    На L.i.n.a.a и anichka94 им се допаѓа ова.
  10. Flower27

    Flower27 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    4.149
    Пол:
    Женски
    Го гледав викендов. Интересно е :)
     
  11. Dream-Girl

    Dream-Girl Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    13.356
    Допаѓања:
    134.637
    Пол:
    Женски
    Самата водителка прави да биде интересен квизов. (highfive)
    За тепање време, поготово во време на тестови ми се виде преинтересен, жими мене. :rofl:
     
  12. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.147
    Водителкава Снеже неможам да ја поднесам,многу антипатична ми е ,па и самиов квиз ми е глупав само поради нејзе...
     
    На Sunshine.Sunshine му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Lella

    Lella a blasphemous bitch Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    4.839
    Допаѓања:
    26.163
    Пол:
    Женски
    А јас гарантирам дека Снеже моментално го чита ова. :smirk:
     
    На L.i.n.a.a, Sunshine.Sunshine и tea4e им се допаѓа ова.
  14. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.250
    Конечно Мелита исчезна од тв, еве ја Снеже. (facepalm)
    Битно мора некоја глупава да има по тв. Зарад неа квизов е катастрофа, само се дери, урла, треска живи глупости. :headbang:
    Дома ми викаат да менам канал, зошто и нив глава ги боли од Снежана. :envy:

    Осет нема женава. :talk:
     
    На Heidi му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    544
    Пол:
    Женски
    Нобелова награда за најдобар актер :D:D:D:D:D
     
    На srcence1607 и Luna91 им се допаѓа ова.
  16. Luna91

    Luna91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2013
    Пораки:
    2.074
    Допаѓања:
    10.337
    Шта речи ? (facepalm)
     
  17. Kimora

    Kimora Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2014
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    1.032
    Пол:
    Женски
    Снеже е прича сама за себе,секоја емисија на која таа се појавува одма ја замрзувам,жената едноставно нема харизма,а и начинот на кој зборува ја прави многу одбивна.
    Нема потреба во секоја емисија да ја има неа,како да не може да најдат друга.
     
    На L.i.n.a.a, Heidi и Sunshine.Sunshine им се допаѓа ова.
  18. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.136
    Допаѓања:
    120.249
    Пол:
    Женски
    Не ми е нешто посебно квизот али е за неколку нијанси подобра содржина од турските серии
     
    На L.i.n.a.a му/ѝ се допаѓа ова.