1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Без поени [Сител ТВ]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од cresa-jagoda, 7 мај 2014.

 1. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  7.083
  Допаѓања:
  29.845
  Пол:
  Женски
  ТВ Сител ви нуди ново возбудување со еден од најгледаните квизови во светот.

  Светскиот хит POINTLESS во продукција на ТВ Сител.

  Вистинско освежување и изненадување.

  Можност да се освои награда на еден поинаков начин.

  Понудениот одговор на поставеното прашање треба да е точен, но со најмала веројатност дека некој се сетил на одговорот од претходно изведената анкета на 100 испитаници.

  На пример, прашањето КАЖЕТЕ ИМЕ НА ЕДНА РЕКА ВО МАКЕДОНИЈА, веќе го поставивме на 100 анкетирани испитаника. Реката “Вардар” ја одговориле преку 90 испитаника, но на реката “Лакавица” не се сетил никој. Токму тој одговор, на кој никој не се сетил, a сте се сетиле ВИЕ, може да ве доведе до победа и вредна награда.

  Правилата се едноставни. Во секоја емисија учествуваат четири пара натпреварувачи во четири рунди, со елиминација на парот кој освоил најмногу поени во секоја рунда. Значи, секогаш победува парот натпреварувачи кој ќе освои најмалку поени.

  Нула поени… е тоа е посебна приказна.

  Нула поени во последната игра (одговор на кој ниту еден од 100 испитаника не се сетил) за победничкиот пар натпреварувачи обезбедува џекпот добивка. Доколку не се освои џекпотот, тој се придодава на џекпотот од следната емисија.

  Доколку сакате да учествувате во квизот БЕЗ ПОЕНИ, симнете го ТУКА образецот за пријавување, пополнете го заедно со Вашиот партнер и испратете го пополнетиот Образец на нашата електронска адреса bezpoeni@sitel.com.mk , а ние наскоро ќе Ве повикаме на аудиција.

  http://www.sitel.com.mk/mk/bez-poeni
   
 2. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  7.083
  Допаѓања:
  29.845
  Пол:
  Женски
  Да не знае некој кога ќе почне квизов? :?:
   
 3. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
  Мислев дека ќе биди интересен ама воопшто не ми се допадна :wasntme:
   
 4. x-MajaEsposito-x

  x-MajaEsposito-x Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  3.477
  Пол:
  Женски
  Па и не е нешто којзане што.. добар за тепање време и не е од оние квизови каде добивате супер екстра ново знаење |(
   
 5. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.980
  Допаѓања:
  27.233
  Пол:
  Женски
  Ништо посебно, но интересен е. Барем Снеже е комедии. Зошто ти не се викаш Зоран? :rofl::rofl:
   
 6. jelena.rozga

  jelena.rozga Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  187
  Interesna e dopolnuvanje na slobodno vreme
   
 7. Arabella

  Arabella Активен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2013
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Снеже е интересна, квизот ок( единствен квиз на "знаење" кај нас), само дејството се одвива многу бавно, или дека беше прва епизода, па објаснување правила може затоа.
   
 8. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.013
  Пол:
  Женски
  Прв впечаток, ептен без врска ми се виде квизов... без поента, а не без поени ми е повеќе. :D И Снеже е само шлагот на тортата што се однесува за моето мислење за квизот. :D
   
  На Sunshine.Sunshine и RainBow им се допаѓа ова.
 9. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Досаден квиз, според мене. Па и Снежа водителка (facepalm), една причина повеќе да не го гледам.
   
  На L.i.n.a.a и anichka94 им се допаѓа ова.
 10. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  4.159
  Пол:
  Женски
  Го гледав викендов. Интересно е :)
   
 11. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  17.344
  Допаѓања:
  164.543
  Пол:
  Женски
  Самата водителка прави да биде интересен квизов. (highfive)
  За тепање време, поготово во време на тестови ми се виде преинтересен, жими мене. :rofl:
   
 12. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Водителкава Снеже неможам да ја поднесам,многу антипатична ми е ,па и самиов квиз ми е глупав само поради нејзе...
   
  На Sunshine.Sunshine му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.980
  Допаѓања:
  27.233
  Пол:
  Женски
  А јас гарантирам дека Снеже моментално го чита ова. :smirk:
   
  На L.i.n.a.a, Sunshine.Sunshine и tea4e им се допаѓа ова.
 14. Silver.E

  Silver.E Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  2.226
  Допаѓања:
  5.258
  Конечно Мелита исчезна од тв, еве ја Снеже. (facepalm)
  Битно мора некоја глупава да има по тв. Зарад неа квизов е катастрофа, само се дери, урла, треска живи глупости. :headbang:
  Дома ми викаат да менам канал, зошто и нив глава ги боли од Снежана. :envy:

  Осет нема женава. :talk:
   
  На Heidi му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
  Нобелова награда за најдобар актер :D:D:D:D:D
   
  На srcence1607 и Luna91 им се допаѓа ова.
 16. Luna91

  Luna91 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2013
  Пораки:
  2.829
  Допаѓања:
  16.211
  Шта речи ? (facepalm)
   
 17. Kimora

  Kimora Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2014
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  1.033
  Пол:
  Женски
  Снеже е прича сама за себе,секоја емисија на која таа се појавува одма ја замрзувам,жената едноставно нема харизма,а и начинот на кој зборува ја прави многу одбивна.
  Нема потреба во секоја емисија да ја има неа,како да не може да најдат друга.
   
  На L.i.n.a.a, Heidi и Sunshine.Sunshine им се допаѓа ова.
 18. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.523
  Допаѓања:
  128.037
  Пол:
  Женски
  Не ми е нешто посебно квизот али е за неколку нијанси подобра содржина од турските серии
   
  На L.i.n.a.a му/ѝ се допаѓа ова.