Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Без поим (Clueless) [1995]

Дискусија во 'Филмови' започната од Jenniffer, 26 мај 2013.

 1. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.413
  Пол:
  Женски
  Clueless
  [​IMG]
  Скоро сите го имаме гледано филмот.
  Стар филм од 1995 година но со добра тинејџерска приказна, ова воедно беше и првиот филм кој го имам гледано а ми оставил најдобар впечаток.

  Популарна тинејџерска запознава бубалица другарка и ја претвара во прекрасна девојка. Добра тинејџерска приказна со мала доза на хумор и драма.

  Трејлер: http://www.youtube.com/watch?v=yHDcD_xhwAo

  10/10

  [​IMG]
  [​IMG]

  Барав но не најдов ваква тема, ако има избришете ја оваа.
   
 2. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.342
  Пол:
  Женски
  Филмов го имам гледано многу пати. Интересен е. Добар тинејџерски филм.
   
 3. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.043
  Филмов е задолжителен ко лектира. Неможе некој да го нема гледано :D
  Комичен, збавен, интересен, го задржува вниманието до крај. Проблематиките на тинејџерите и шармантно смотаната Шер. Британи Марфи во улогата на Тај е исто така одлична.
  Значи секоја девојка треба да го има гледано филмов! Кој не го гледал уште срам да му е!
   
  На Istata od vcera, Sanjichka007, sweet-cherry и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.402
  Пол:
  Женски
  Не го знаат многу новиве генерации, зашто за нив е застарен зашто е од 90тите.
  Баш е како лектира, се гледа одново и одново, посебно у тужни или мрачни денови со кутија сладолед дури и на 20+ години:D
  Имаше и серија, ама не беше добра како филмот.
  Лесен тинејџерски филм кој мислам дека нема девојка од моја генерација која не го гледала и не воздивнувала по комбинациите на Шер.
  Па и на телевизија едно милион пати го давале, со оној глуп превод лудатата русокоса. Во прилог оди познавање на англиски, кога си 4то оделени и знаеш дека нашиве телевизии немаат поима од превод.
  Ej па тие пувките колку ги барав да ги купам, пресмешно ми е сега.
  Aма најврвот од се беше најзината апликација на копјутер за избор на аутфити, абе траскање од земја каде да најдаме такви, младост лудост.
  [​IMG]
   
  На Someonespecial, Marossa, Mishela и 4 други им се допаѓа ова.
 5. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.043
  @Hipster за новиве генерации ова, сигурна сум дека немаат поима од каде е ископиран спотот:
   
  На Carolin., Marossa и Hipster им се допаѓа ова.
 6. Kimora

  Kimora Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2014
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  1.033
  Пол:
  Женски
  Мене филмов многу ми е интересен. Го имам гледано можеби и повеќе од 4 пати
   
 7. blosson

  blosson Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  257
  Пол:
  Женски
  Многу интересен филм , незнам само колку пати го имам гледано интересна содржина ми се допаѓа ептен <3
   
 8. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.483
  Допаѓања:
  1.766
  Мојот најомилен филм, прв пат го гледав кога почнав средно и ми е омилен се до денес иако сега сум веќе при крајот на тинејџерството :$... Алиша ми е преубава, на моменти се пронаоѓав во неа кога бев помала :D
  Забавен, хумористичен и поучен.. со еден збор класика! (y):u:
   
 9. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.701
  Допаѓања:
  49.410
  Пол:
  Женски
  Филмов е според книгата Ема на Џејн Остин.
  Стопати го имам гледано, на листата на најмногу гледани филмови во животот ми е. :D
   
 10. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.867
  Пол:
  Женски
  Го фатив скоро време на ТВ,уште ми е интересен.Ама умирав по таа апликацијата за вклопување алишта и комбинации,па и со тач екран,модерни уште тогаш :D
  Дион и дечко ми беа срцки,како и викаше "Woman" :D
  Тај ми беше најбезвезна,мутава и изгубена :D
  Шер е генијална,каква беше збунета кога дозна дека е заљубена во Џош,чудни ситуации и се дешаваа,посебно Вести кога гледаше :lol:
   
 11. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.043
  А кога полагаше за возачка? :D Го слупа па ќе му оставела белешка :lol:.
  Oh my God I love Josh! :l:
   
  На Hipster и Marossa им се допаѓа ова.
 12. Заводлива Ајкула

  Заводлива Ајкула Нов член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2015
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Најјак филм, милион пати сум го гледала и омилен ми е :D
   
 13. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.937
  Допаѓања:
  26.852
  Пол:
  Женски
  И јас сум од новите генерации и сум го гледала неколку пати, не грешете душа. :D
  Знам од каде е спотот на Иги. 8)
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.172
  Допаѓања:
  77.703
  Пол:
  Женски
  Шер ми е омилена засекогаш, а филмов си го пуштам во денови кога сум во емоционална катастрофа, ме потсеќа на многу безгрижен период, ја обожавав и серијата.
  Другарките ми викаа дека премногу личам на Alicia Silverstone, иако реално, од денешна гледна точка, освен плавата коса немам никаква друга сличност со неа, ама сепак се топев и се правев важна дека сум Шер. :rofl::rofl:

  Многу е слатка и харизматична, а никогаш нема да ја заборавам експресијава, се фатив како уште ја користам несвесно. :D
  [​IMG]


  Поздрав женски. :D
  [​IMG]
   
  На mims-89, Hipster, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.816
  Допаѓања:
  21.459
  Пол:
  Женски
  Еден од моите омилени филмови, мислам дека со сестра ми пораснавме гледајќи го него и серијата.И ден денес, кога денот ми е ептен лош и тажен, го пуштам филмов и уживам.И секако се согласувам дека филмов е култен и е must watch за секоја девојка.Од мала ми беше Шер инспирација за оутфитите, 90's fashion was awesome.А за aпликацијата за оутфити, нема кој не ја посакал:D А Џош ми беше првата филмска симпатија.
  П.С.
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Tiki-lolipop, Marossa, mims-89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.342
  Пол:
  Женски
  Филмов секогаш ми е интересен за гледање. Најмногу ми се допаѓа сцената кога Шер и Џош си ги признаваат чувствата.
   
  На tace73 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  15.383
  Допаѓања:
  150.630
  Пол:
  Женски
  Го гледав летото, многу добро филмче е, дефинитивно задолжително за гледање. :)
  Многу од другарките сум ги прашала и ниедна го нема гледано зошто бил стар демек, а според мене стариве филмови се милион пати подобри од новите.
   
 18. IvanaJenner

  IvanaJenner Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2017
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  544
  Пол:
  Женски
  Немам зборови. Најдобар тинејџерски филм за девојки.
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.