1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Без шминка?

Дискусија во 'Лице' започната од LoVeR, 19 април 2011.

  1. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.306
    Допаѓања:
    16.767
    Сега сигурно не се шминкам за до парк, или за до кај комшивка :|
    За на школо ништо освен бекутан 8)
    А онака кога излевам преку ден на кафе ли или било кај само пудра и римелче, некогаш не ни ставам пудра кога се брзам, а за навечер пудра римелче и креонче..а сеа онака на поважни церемонии знам да си се средам тип-топ.. :!:
     
  2. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Во лето не ставам шминка само некогаш кога ќе ми текне ставам за вечерно излегување. Вака денски ни пудра ни римел. Ми се топи се :lol:
     
  3. fificaaa

    fificaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Женски
    Пробав неколку пати без пудра демек да се навикнам само со крма да бидам али џабе е дефинитивно нема шанси без шминка да излезам негде :(
     
  4. Asterion

    Asterion Популарен член

    Се зачлени на:
    12 март 2011
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    5.622
    Немам комплекси па да неможам да излезам никаде без шминка, но ретко го правам тоа, повеќе од навика :) Не се шминкам многу - коректор, руж и маскара,и тоа мене ми е сосема доволно :) Единствено повеќе шминка ставам на мене и експериментирам со сенките само кога излегувам во сабота или петок.
     
    На baguf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  5. sweetheart10

    sweetheart10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    159
    Воопшто не користам шминка (само понекогаш доколку имам некое црвенило на лицето ставам коректор), така да не би претставувало никаков проблем за мене.
     
  6. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Не би ми претставувало никаков проблем. Кога сум по дома никогаш ама никогаш не сум нашминкана ни пудра ни римел, ништо. За на работа, излегување.... зависи кога како али обавезно пудра, римел и некое сјајче за уста а кога сум расположена одам во детаљи :)
    Повеќе сакам негувано чисто лице на кое се истакнати или очите или усните отколку јака шминка
     
  7. something

    something Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2011
    Пораки:
    460
    Допаѓања:
    1.377
    Можам да издржам - имам убаво лице :rofl: и не само една недела можам и повеќе :rofl:
     
  8. miljkovic

    miljkovic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    363
    Многу ретко ставам шминка, само за вечерно излегување. Во лето никогаш ама баш никогаш не ставам пудра од проста причина бидејќи имам бел тен и користам светла пудра и не ми се исплаќа за во лето за 2месеци д купувам потемна пудра, а и немам никаква потреба од пудра имам чисто лице без никаква дамка на мене или лузна :$
     
  9. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Нема шанса да издржам една недела без шминка.Коректор ставам пред секое излегување низ врата за да го изедначам тенот ако има нешто „никнато“ :rofl: ...Најчесто ставам и маскара колку да ми ги дефинира очите, а без сјај на уста не можам никако.. ;)
     
  10. GirlMk

    GirlMk Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    1
    Без шминка може али дома, на прошетка и училиште :) Викенд вечер - Нема шанси :)
     
  11. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Не,не не би издржала еден месец без шминка :lol:
    Уживам кога сум си нашминкана (но секако не се шминкам за до продавница,за до комшии,за на училиште),но никако не би можела да појдам на друго место а да не се нашминкам :shake: ,за вечерно излегување па да не зборуваме :ninja:
    За денско излегување користам само пудра и креонче,додека за вечерно појака шминка :makeup:
     
  12. lattie

    lattie Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    Би издрзала аок не излегувам за викенд обично се шминкам за вечерни излегувања коа одам по дискотеки кафичи
     
  13. Isabel

    Isabel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    1.514
    Допаѓања:
    2.158
    Преку недела можам да поминам и без шминка, или само пудра shine gone поради мрсна кожа и маскара и моливче. А за вечерните излегувања си се шминкам појако.
     
  14. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Леле најубаво ми е да се шетам без шминка. Се шминкам кога излегувам, ама преку лето на море избегнувам. Или кога ќе видам некој на плажа со пудра. Па бива ли тоа бе?
     
    На mgrkova му/ѝ се допаѓа ова.
  15. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Ми се случува и по подолг период да не се нашминкам го оставам лицето да ми одмори, а најчесто само по потреба
     
  16. dushka-07

    dushka-07 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    4
    Искрено не би можела да издржам ни ден без шминка.. обожаваам да се шминкам :lol:
     
  17. Idiotka90

    Idiotka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    36
    Би издржала и многу повеке од недела, и онака не ставам многу шминка. Посебно коа е колоквиумска недела или испитна сесија, нема време ни да помислиш на шминка а камо ли да се шминкаш.
     
  18. Rozevo

    Rozevo Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    32
    Нема шанси да слезам ни до продавничка без пудра. Не е тоа ради некое фурање или изигравање, едноставно немам храброст да го покажам своето измалтретирано лице на целиот свет без камуфлажа. Иначе, декоратива претежно избегнувам. Ептен за посебни пригоди маскара и моливче за уста, поретко ако сум екстра расположена знам да распалам некоја драматична сенка на очи.
    Сублимирано, не можам без корективна козметика.
     
  19. Margaux

    Margaux Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    34
    Без шминка можам да издржам, ама без гелот за миење, лосионот и омиленото кремче НЕ.
     
  20. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Ако не излезам од дома една недела може... а штом тоа нема шанси нема шанси ни без шминка :D
    Не се шминкам многу, но пудра, маскара, карминче/сјајче ставам секогаш кога излегувам од дома коа терба да одам негде, е сеа не зборам за до комшии или до продавница за тоа само малку коректор и толку.
    Не сум нешто зависник од шминката, но лицето ми е прилично црвено само по себе па сакам секогаш да изгледам убаво и затоа не одам негде подалеку без шминка :P