1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Без што не можете да си го замислите денот?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Starlič, 22 јуни 2017.

 1. Starlič

  Starlič Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2017
  Пораки:
  1.604
  Допаѓања:
  9.284
  Пол:
  Женски
  Ја отворив оваа тема за да споделиме без што не можеме да замислиме да ни помине денот.
  Јас на пример не можам да замислам фрижидерот да ми е празен. Кога се враќам дома мртва гладна од работа а во фрижидерот нема баш ништо што може на брзина да се подготви косата ми се крева.. Поради тоа што дома имам еден вол што јаде како стока (facepalm)
  А не секоја стока може да се засити хаха :lol:
   
  На Nalayan, Sar-Ste и mynameislove им се допаѓа ова.
 2. ELIDavor

  ELIDavor Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  1.788
  Пол:
  Машки
  Denot ne mozam da si go zamislam bez glasot na mojata (a i vasa priatelka i dolgogodisen clen na stranava) Cadorce koja pred nekoe vreme pocina.

  Toj glas bese glasot koj nautro mi nosese nasmevka me razneznuvase me terase da bidam sreken da ja sakam uste povejke se posilno i posilno.

  koga ce mi recese mece mn me pravese sakano a i znaese da me saka se borese za mene
   
  На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  10.803
  Допаѓања:
  140.436
  Денот без барем едно ама вредно кафе, а животот...ќе речев порано без него, ама човек се учи на чудни работи. Без себе и тоа без да има филозофско значење.
   
  На Fatalnata му/ѝ се допаѓа ова.
 4. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.167
  Пол:
  Женски
  Јутјуб, овошје и средствата за хигиена.
   
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.994
  Допаѓања:
  68.735
  Пол:
  Женски
  Без молитва кон Бога и без луѓето кои ги сакам.
   
  На Daern, Dadusicka, Petar80 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.296
  Допаѓања:
  169.382
  Пол:
  Женски
  Без да го слушнам макар на минута.
  :l:
   
  На Dadusicka и Petar80 им се допаѓа ова.
 7. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  17.673
  Допаѓања:
  221.977
  Пол:
  Женски
  Nego
   
  На Dadusicka и Petar80 им се допаѓа ова.
 8. Fatalnata

  Fatalnata Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јули 2014
  Пораки:
  1.451
  Допаѓања:
  8.672
  Пол:
  Женски
 9. Daern

  Daern Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2017
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  1.246
  Пол:
  Машки
  Без социјални мрежи :D
   
  На piksooki и Osamena devojka им се допаѓа ова.
 10. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.770
  Допаѓања:
  24.778
  Пол:
  Женски
  Без дупла доза кафе , 5-6 цигари ( во текот на денот ) , без да подвикнам по синко кога ми се инати , без ФФ .
   
 11. Neophodna

  Neophodna Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  569
  Допаѓања:
  545
  Пол:
  Женски
  Без кока кола,без дечко ми,без родителите
   
 12. Bebence01

  Bebence01 Активен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2017
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  410
  Пол:
  Женски
  Без благо :D
   
 13. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.507
  Допаѓања:
  10.354
  Пол:
  Машки
  bez da prdnam :$
   
  На Miss.A. му/ѝ се допаѓа ова.
 14. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  11.842
  Допаѓања:
  99.425
  Пол:
  Женски
  Блиските,интернет и милениците. :)
   
 15. cavalli

  cavalli Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  653
  Допаѓања:
  1.598
  Пол:
  Женски
  Без да го слушнам него и родителите, кафе, цигара, овошје.
   
 16. kendall

  kendall Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно со добро кафе со неколку цигари испиено на раат во тишина.
   
  На Dashing:), Roxy1991 и ELIDavor им се допаѓа ова.
 17. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.167
  Пол:
  Женски
  Без се можам. Единствено не издржувам 24 часа без сон, не сум при себе ако не прилегнам и не се наспијам.
   
  На Dashing:) и Roxy1991 им се допаѓа ова.
 18. Liu

  Liu Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2016
  Пораки:
  713
  Допаѓања:
  2.444
  Пол:
  Женски
  Без кафе, нешто благо, вежбање барем 30 мин, дружба и гушки со мм, телефонирање кај другарките, разговор со моите. :)
   
 19. Osamena devojka

  Osamena devojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2018
  Пораки:
  430
  Допаѓања:
  3.247
  Пол:
  Женски
  Bez socijalni mrezi bez kafe
   
  На Roxy1991 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Roxy1991

  Roxy1991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2019
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Kafe, sminka ako ne go vidam nego ako ne go gusnam ne mi pocinja denot a ne mi ni zavrsuva :D:D:D:D:nod::nod::nod:
   
  На ELIDavor му/ѝ се допаѓа ова.