1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Белата кралица (The White Queen) [2013]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од alekce83, 26 јуни 2013.

 1. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.132
  Пол:
  Женски
  The White Queen (2013)
  Stars: Aneurin Barnard, Rebecca Ferguson, Amanda Hale

  Британска серија, базирана според новелата на Philippa Gregory. Се работи за жена по име Елизабета, која сосема случајно ќе се заљуби во новиот крал на Англија,King Edward(кој е прекрасен :inlove: ).
  Периодот е 1464 кога англичаните се во војна 9 години за кој ќе биде крал на Англија.Две различни страни сега мораат да бидат во иста фамилија, ,Куќата на York - кралот Едвард, Куќата на Lancaster-Елизабета.Приказната е фокусирана на три жени и нивната желба за моќ.
  Мене лично многу ми се допадна серијава до сега, сакам вакви историски а и плус се заљубив во кралот Едвард :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  На 1209 и LadyNN им се допаѓа ова.
 2. linguaragazza

  linguaragazza Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2012
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  Белата кралица(The White Queen)

  Ја изгледав првата епизода и да кажам се навлеков.Еве сега си ги симнав и преостанатите.

  Баш вака го замислував амбиентот додека ја читав книгата со таа разлика што Едвард го замислував некако помажествен и погруб.Овој што го глуми ми е некако многу негуван. :?: А Елизабет секогаш ја замислував со ликот на Софиа Мајлс,ама што е,тука е.И оваа глумица прилично добро го доловува ликот.

  Најмногу од се’ ми се допадна фактот што ништо немаат испуштено,до кај што имам гледано,до детал им е обработена приказната и во никој момент не е монотоно.

  Од мене има thumbs up :) Навистина ја препорачувам.
   
 3. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.611
  Допаѓања:
  2.981
  Пол:
  Женски
  Белата кралица(The White Queen)

  А каде може да се изгледа? Не мора да има превод
   
 4. linguaragazza

  linguaragazza Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2012
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
 5. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  1.362
  Пол:
  Женски
  Глумецот што го глуми Едвард е син на Џереми Ајронс! Изгледа ќе биде доследен наследник на татко му!
   
 6. seagirl

  seagirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  25
  Феминки, дајте линкче ако ја има он лајн, благодарааам однапред ;)