1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бела ноќ

Дискусија во 'Слободно време' започната од Snow-Queen, 4 октомври 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Ова ќе биде прва бела ноќ на која нема да присуствувам.
   
 2. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.807
  Допаѓања:
  52.964
  До пред некоја година на секое ќоше имаше свирки, сега нешто слабо. Бела ноќ ми е убава поради тоа што Скопје е многу раздвижен и осветлен, секогаш сум гледала многу позитивни лица, сите биле весели.
  Обично секоја година испробуваме различни работи, од шетање од свирка на свирка, музеј на град Скопје, планетариум, КУР во МКЦ како најблесавото нешто на кое сте биле, филмчиња во кино Милениум...Со годините некако бледее можеби и интересот и ослабнува програмата. Нема нешто што посебно би сакала да го видам, а не сакам да ја пропуштам...
  Зошто нема повеќе Реоткривање на патеката на културата, тоа беше дури и подобро од Бела ноќ...
   
 3. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  59.971
  Некаде за програмава на Бела ноќ прочитав дека утре ЈСП цел ден и ноќ ќе вози бесплатно? :?: На нивната страна нема ништо објавено, него ако ова е стварно вистина, малку да злоупотребам и јас, како пензионер да се поосеќам малку. :D
   
 4. EmGreen

  EmGreen Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  189
  Баш тој период ќе бидат накрцани автобусите до максимум :rofl:
   
  На Doozy му/ѝ се допаѓа ова.
 5. i-v-a-n-4-e

  i-v-a-n-4-e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  608
  Допаѓања:
  1.116
  Пол:
  Женски
  денес бела ноќ ќе се одржи во Кочани и знам дека ќе биде таму Каролина Гочева, а за др нз :)
   
 6. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  ЈСП ќе вози бесплатно до зоолошката градина утре во одреден термин.
  Иначе бесплатно ќе е во Кино милениум, бесплатно отворено кино во парк, бесплатно кино во Фросина.
  Бесплатна зоолошка цел ден.

  Имате интернет страна за целата програма .
  http://www.belanok.mk/

  Јас ја хејтам белата ноќ, обично си преседувам дома со мој филмски маратон. Не сакам такви гужви, неможе човек да се размине, сите мислиш излегле и се шетаат ко муви без глави. И чекаат сите нешто, ко божем марсовци да не се очекува да паднат.
  Белата ноќ мене ми има уметнички аспект, слободно шетање и забавување цела вечер, а не искочиле деца да се изначукаат на сред плоштад и галама и вришетење се слуша од секаде.
  Немаме ние таква култура за улични случувања и забави.

  Ќе си седам дома и утре.
   
 7. nice-girl

  nice-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2010
  Пораки:
  438
  Допаѓања:
  117
  феминки сакам да ве прашам доколку планирам да одам во кино милениум за бела ноќ треба да земам карти или слободно се влегува ? :)
   
 8. Greeen

  Greeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  568
  Треба да одиш пред да почне филмот,да земеш карти.Можеш 2 карти да земеш. :)
   
 9. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  А ја па никоаш не сфатив што е поентата со оваа Бела ноќ, зошто така се вика (претпоставувам асоцира на светлина, ама останува на претпоставка), за која цел, зошто воопшто постои и се одржува итн. :tmi: :lol: како и да е, ја утре идам на плоштад па што има нека има. А може во кино, што има таму? Ма глупости... колку да се случува нешто и пари фрлање.
   
 10. Tanjich

  Tanjich Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  64
  Карти треба да се земат (бесплатно нели) само за Трето полувреме, а за сите останати филмови утре влезот ќе биде слободен односно нема потреба од карти... :)
   
 11. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  И кои филмови освен тој ги има утре, што се ете бесплатни за гледање? И во колку саат?
   
 12. Greeen

  Greeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  568
  Па можеш да ја видиш цела програма за бела ноќ на интернет.Има многу филмови.Пиши-програма за бела ноќ и се ќе ти отвори :)
  Еве во Милениум што ќе има
  11:00 – Германски филм – фестивал 3D (детска програма)
  13:00 – Мадагаскар 3: Најбараните во Европа”3D
  15:00 – Пина 3D
  17:00 – ПЛАТЕНИЦИ
  20:00 – ТРЕТО ПОЛУВРЕМЕ**
  22:00 - ТРЕТО ПОЛУВРЕМЕ**
  24:00 - БЕТМЕН: Издигнувањето на темниот витез
  03:00 - Притаено зло: Одмазда“ 3D
  05:00 - СПАЈДЕРМЕН 3D
  07:30 - ВОНЗЕМЈАНИ ОД СОСЕДСТВОТО
  09:30 - ЖЕЛЕЗНАТА ДАМА
   
  На I.love.your.lips и Plavusa.17 им се допаѓа ова.
 13. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Аха да идете вие вечер на трето полувреме :D
  За трето полувреме нема ни за во недела карти што се купуваат, а камо ли бесплатни за вечер :)
  Сабајле во 10 часот беа дадени сите билети, си имаше соопштение кој сака бесплатни карти во 10 часот да си е на благајна, за другите филмови вечерва мож има карти не знам, ама имате и други кинотеки за вечер бесплатни.
  Како што прочитав еден фб статус сабајле пред Милениум во 10 часот било тепачка. Ма каков Керфур, ова бетер било :lol:

  ЈСП после 19 часот бесплатно ќе вози.
   
 14. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.324
  ^ Сигурно ќе вози бесплатно после 19 на сите возни линии? Не видов таква информација на страната на ЈСП..
   
 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Каде шетавте синоќа на Бела Ноќ? Импресии? Критики....?
   
 16. Miss.Baller

  Miss.Baller Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2012
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  56
  бев на плоштад, после заминавме на по една пијачка со друштво :)
   
 17. Greeen

  Greeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  568
  Јас вчера бев во кино.Го гледав трето полувреме,начекав карта некако. :lol:
  Тоа што се случуваше во 10 сабајле беше ХАОС!Ама ајде,како така помина. :)
  Инаку не знам дали имаше нешто на плоштад,кога поминав во 12вечер немаше ништо,освен некоја модна ревија на скалите во трговски.
  Се на се,задоволна сум од вечерта,си го глеав филмот по втор пат и супер беше. :)
  И такаа :)
   
 18. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
 19. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.276
  Допаѓања:
  33.528
  Пол:
  Женски
  Само еднаш бев на Бела ноќ. Тоа беше пред 7 години. Интересно беше. Имаше што да се види.
   
 20. butterflysk

  butterflysk Популарен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2013
  Пораки:
  1.746
  Допаѓања:
  3.439
  Бесплатни ли се автобусиве вечерва?