1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бела ноќ

Дискусија во 'Слободно време' започната од Snow-Queen, 4 октомври 2012.

 1. LittleChili

  LittleChili Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2013
  Пораки:
  509
  Допаѓања:
  2.227

  Да од 19 h .
  http://www.belanok.mk/besplaten-prevoz/
   
  На butterflysk му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.599
  Има фантастична изложба вечер во Галерија Ко-Ра, во дом на градежници Кочо Рацин спроти ЈБТ,
  Dreamland на Фатон Калиси од 20 часот.

  Исто така има изложба на илустрации и плакати во Галерија 8 во Чаршија, а се` уште е во тек и Design Week во Куршумли Ан.

  Пред платото на МКЦ ќе има перформанс “Tопење”, може да е интересно и тоа, со почеток во 23.30 ч.

  Всушност, има по нешто за сите. :)
  Многу ја сакам Белата Ноќ и ви посакувам убав провод на сите кои ќе бидете излезени вечерва.
   
 3. goddess1337

  goddess1337 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2014
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  64
  Пол:
  Женски
  Бела Ноќ

  Женски, имам едно прашање :angel: На бела ноќ, што се` ќе биле бесплатно освен зоолошката? Ќе биде ли киното бесплатно? Нешто друго? Благодарам :*
   
 4. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.519
  Пол:
  Женски
  ^ - 24 часовен бесплатен Филмски маратон - Кино Милениум 11:00
  Програмата ќе биде објавена на 1ви. :)

  *Бесплатен транспорт со линиите 8 и 15А на ЈСП од 12:00 до 16:00
  *Бесплатен транспорт со автобусите на ЈСП од 19:00, на сите линии кон центарот на Скопје

  Еве го официјалниот евент за повеќе инфо.
  https://www.facebook.com/events/1555055438041207/?ref=2&ref_dashboard_filter=upcoming
   
 5. love.a7x

  love.a7x Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  171
  Допаѓања:
  112
  Оваа годна манифестацијата Бела Ноќ ке се организира по јубилеен 10-ти пат. Еве ја програмата за денеска и вечерва: http://www.belanok.mk Јас одам, а и вие женски што ке одите убаво да си поминете :*
   
 6. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.017
  Пол:
  Женски
  Малку поседов на плоштад ама впечатокот мој е катастрофа. Гужва без врска, како да даваат Рафаело колачиња гратис на плоштад, а музиката (барем таа јас што ја начекав, ако имало и нешто друго) катастрофа, успивачки хор со без врска песни, наместо нешто забавно, како што доликува на таа вечер бе. Едино што е успешно кај оваа манифестација е тоа да ги наполни кафичите и кафаните до прелевање, со што се знае дека најмногу корист од ова имаат угостителите. Можам да излезам кога сакам, не мора некој да му даде име на тоа. :D Не дека имам пропуштено Бела Ноќ, меѓутоа никогаш немам гледано на неа како нешто посебно, а годинава па воопшто. :D
   
 7. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  4.320
  Допаѓања:
  55.364
  Пол:
  Женски
  Ја видовте ли програмата за Бела ноќ оваа година? Ви падна нешто у очи, на кој настан ќе одите ?
   
 8. mirandaa

  mirandaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 септември 2013
  Пораки:
  1.333
  Допаѓања:
  24.750
  Пол:
  Женски
  Ke ima late night shopping vo city mall i popusti. I za bela nok, a I voedno rodendenot na city mall. Kade podobar nastan od ova. Shopping do 00:00 , prosleden so mnogu popusti. :P
   
 9. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  4.320
  Допаѓања:
  55.364
  Пол:
  Женски
  Аа така ли, колку си ти само весела:sun:. А и јас сум, ќе одам на изложбите :*:
   
  На mirandaa му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  3.282
  Допаѓања:
  22.555
  Пол:
  Женски
  Јас сигурно ќе окапам до сабајле во некој кафич.
   
 11. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.375
  Допаѓања:
  42.192
  Пол:
  Женски
  Мене во очи ми падна транс журка со ДМС, диџеј што го обожавав кога бев средно. Многу би сакала да отидам и не ми менува тоа што е на бели ноќи, журка си е журка :)
   
  На veren му/ѝ се допаѓа ова.
 12. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.952
  Допаѓања:
  51.333
  Пол:
  Женски
  Се одлучи?

  Мислам дека ќе одам во Мала Станица, ама не сум многу сигурна. Не можам да решам :D
   
  На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
 13. blackpanter

  blackpanter Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  1.081
  Допаѓања:
  6.111
  Пол:
  Женски
  јас веројатно ќе одам во кино милениум. само ќе почекам да видам што ќе имаат на програма.
   
 14. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.931
  Ќе одам во Кубански. :dance:
   
 15. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  4.320
  Допаѓања:
  55.364
  Пол:
  Женски

  Во времето кога си ми го поставила прашањето,се двоумев .:D

  Бев на изложбите во музеите,и во последен момент се решив у парк да идам. Не по моја желба,такви беа околностите . Али си најјдов 500 денари,ич не ми е криво.:P
   
  На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Waverly Raven

  Waverly Raven Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2017
  Пораки:
  2.971
  Допаѓања:
  10.890
  Пол:
  Машки
  Оваа година нешто слабо или мене само така ми изгледа…? :?:

  2B75820A-F460-46B4-8317-0E77928A2ECD.jpeg
   
 17. Regina.Phalange

  Regina.Phalange Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2020
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  1.419
  Пол:
  Женски
  Порано имало повеќе активности, поинтересни..
   
 18. Puellapulchra

  Puellapulchra Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2022
  Пораки:
  2.021
  Допаѓања:
  6.031
  Пол:
  Женски
  Бев на ова. Ништо посебно не беше оваа година. Било и подобро.