1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Белег на телото..

Дискусија во 'Тело' започната од Melody13, 9 април 2011.

 1. Melody13

  Melody13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  215
  Девојки..Какво мислење имате за тоа да се има белег на телото од раѓање?? Дали е тоа нешто со кое се издвојуваме од другите..или..? ..Еве на пример јас имам еден белег на десната нога..И незнам зошто но секогаш се трудам да го сокријам..иако сите ми викаат дека добро ми стои..Но сепак..Тоа е тоа.. :worried:
  Што мислите вие за тоа?? Поздрав! .. :*
   
 2. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.465
  Имам белези и јас :)

  Не ми сметаат естетски што ми е многу важно нормално , а и интересна појава ми се :D
  Интересно е со она теоријата на бабини деветини зависи мајка ти кога била бремена па ако земала нешто скришно кај ќе се допрела белег :lol: . И секако заштитен знак ;) :rofl:
   
  На Melody13 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. oceangirl

  oceangirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  69
  Јас немам...

  инаку да имам слушнато....демек мајка ти кога била бремена крадела нешто се фатила после за тоа место и после оп белегот на истото место ама на детето... бабини деветтини... :tmi:
   
 4. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.233
  Допаѓања:
  89.730
  Пол:
  Женски
  Бабини деветтини или не, не е ни важно, но и јас и сестра ми имаме белези цвеќиња. Мајка ми вели ако нешто украла кога била бремена тоа било цвеќе. Имам на десната нога посветол белег и е некое цвеќе ама не знам кое, а на левата имам ружа и таа е мала, но темна. Мене ми е многу секси, па сакам кога ми се гледа, а и е малку погоре од коленото, па не дека носам мини за да се познава.
   
 5. Izaabella

  Izaabella Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  1.303
  Допаѓања:
  7.301
  Пол:
  Женски
  Немам некакво посебно мислење, природна појава, кај секој е различна. Некогаш може да не „издвои“ на некој начин од другите, но само ако се работи за некој ептен воочлив белег. :)

  Јас, имам еден белег од раѓање, исто на десната нога, најдолу, некаде пред стапалото му доаѓа. Многу е чуден, како кафен минимизиран триаголник е, уникатен е стварно. 8)

  А за тоа со крадењето.. :lol: Баба ми додека била трудна со татко ми украла грозје од некоја маалска продавничка и сега татко ми на тилот има буквално мало грозјенце, иста боја, како да бил на тетовирање. Исто другарка, има белег - јаготка, поради причината наведена во првиот случај. И искрено, не верувам дека се бабини деветини, вистина е ова. :)
   
  На Melody13 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.336

  Јас баш се плашев од тие бабини деветини додека бев трудна арно ама....
  Ми текнува седам во двор и првиот сосед што сме ми дава лупени лешници да јадам и си јадам и му викам од кај ти се, знам дека нема дрво во дворот и тој ми вика - она дете набра од кај комшивката :) . И јас сум се зачешала на место над дупето и сега малиот ми има лешниче на дупе :D . Мало е и нема јака боја, баш како лешник боја и форма лешник.
  Ама не е страшно од гаќички не му се види, ама ете го има.
   
 7. Melody13

  Melody13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  215
  Xехе..Заштитен знак! ..И јас така од сега ке го гледам мојот белег :P Иначе ..За другите што дискутираа за формата..Паа мојот белег нема баш некаква форма..Изгледа како облаче..Иии сега за тоа теоријата за бабини деветини..Хехе..Го имам слушнато 100 пати,ама кога ке се замислам малку мојов белег нема врска со никаков предмет овошје итн..Можеби е вистина..Но јас лично не верувам баш во тоа.. ;)
   
 8. Sunshine555

  Sunshine555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  69
  Јас имам на левава рака мал еднорог, знам чудно звучи ама вистина. :D
   
 9. Night.Wish

  Night.Wish Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  33
  И јас имам белег на десната нога кај коленото, ама незнам, некако не ми личи на овошје или нешто такво. Чудна форма има.. :)
   
 10. miljkovic

  miljkovic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2010
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  363
  Јас имам на левото колено од страна односно од страната на коленто добро оформен лимун и има бледа кафева боја...на лето не с еприметува бидејќи сум исунчана, а сега се приметува ама немам гајле воопшто не ми смета и баш ми е типски ! :D
   
 11. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.457
  Имам белег-срце :) Значи мама украла срце дури била бремена :D
   
  На FortuneTeller.xD и zhap4e им се допаѓа ова.
 12. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.899
  Пол:
  Женски
  Имам грозд на грбот, малку над местото каде што се закопчува градникот, точно на средина, интересен е и си го сакам, темна боја е, како тетоважа...Мајка ми ми кажа дека кога била бремена моите живееле под кирија додека граделе куќа и газдите имале многу убаво и вкусно грозје, си поткинувала ама тоа не го сметала за крадење...ама се зафркнала :lol:
  И јас мојата ќерка ја имам обележано, на десната нога над коленото, само не можам да дешифрирам што е, личи на капинка ама па немало од каде да поткраднам, не ми текнува ама ич... :)
   
 13. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  Имам и јас и тоа ружа на грбот горе и многу ми е убава, мајка ми ми рече дека поминувајќи низ некој двор и се допаднале ружите и татко ми добар,кавалер и подарил ружа :rofl: , па мајка ми ја почешал грбот :lol: и сега јас си имам белег.
   
 14. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  637
  Имам белег од раѓање на внатрешната страна од десната дланка! Не се гледа баш, и ептен е мал! И мене ми е раскажана истата приказна дека мајка ми украла нешто кога била трудна со мене па врз основа на тоа сум го добила белекот! Вистинито или не, не знам :?: !
  Инаку мене баш не ми стојат привлечно такви белези по телотот, и да би имала некој поголем или на повоочливо место секако дека ќе сум се трудела да го закријам! :$ За среќа мојот е минимален и на скришно место се појавил (никој ми го нема забележано) :P
   
 15. unlucky

  unlucky Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  80
  имам белег од раѓање на десната нога.. и порано мн ми сметаше и се нервирав, се трудев да го покријам ама сеа упоште не се замарам со то.. па неможе се секогаш да е како што ти замислуваш.. :)
   
 16. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  ние (јас, мајка ми, и дедо ми покоен имаме белег кај половината(пред да почне задникот)
  незнам зошто од никогаш не ми пречел, како што сум како млеко бела, не се ни познава :lol:
   
 17. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  имам на ногата мал и на раката, се познава повеќе во лето кога ќе поцрнам, не ми сметаат, никогаш и не ми сметале.
   
 18. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Имам белег на горниот дел на грбот, кај рамото, имам и на коленото. Не се приметуваат многу. Не ми сметале никогаш и баш ми се интересни. :lol:
   
 19. LadyN

  LadyN Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  124
  Јас и брат ми имаме ист белег, поточно ружа на тилот веќе делот каде што започнува косата, светло розова боја е па и не се приметува многу... така мамичка моја многу сака ружи и одејќи си дома од на комшиите дворот си скинала една :lol:
   
 20. eny

  eny Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  I jas imam na nogata a isto i tetka mi ima ist takov beleg ali mene mnogu mi smeta i sakam da go otstranam ako znae nekoj kaj bi mozela neka pise.jas se dvumam dali da idam kaj Dr.Ancevski ili vo Dermamedika ???