1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Белег на телото..

Дискусија во 'Тело' започната од Melody13, 9 април 2011.

  1. Melody13

    Melody13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    215
    Девојки..Какво мислење имате за тоа да се има белег на телото од раѓање?? Дали е тоа нешто со кое се издвојуваме од другите..или..? ..Еве на пример јас имам еден белег на десната нога..И незнам зошто но секогаш се трудам да го сокријам..иако сите ми викаат дека добро ми стои..Но сепак..Тоа е тоа.. :worried:
    Што мислите вие за тоа?? Поздрав! .. :*
     
  2. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Имам белези и јас :)

    Не ми сметаат естетски што ми е многу важно нормално , а и интересна појава ми се :D
    Интересно е со она теоријата на бабини деветини зависи мајка ти кога била бремена па ако земала нешто скришно кај ќе се допрела белег :lol: . И секако заштитен знак ;) :rofl:
     
    На Melody13 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. oceangirl

    oceangirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    69
    Јас немам...

    инаку да имам слушнато....демек мајка ти кога била бремена крадела нешто се фатила после за тоа место и после оп белегот на истото место ама на детето... бабини деветтини... :tmi:
     
  4. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.131
    Допаѓања:
    88.391
    Пол:
    Женски
    Бабини деветтини или не, не е ни важно, но и јас и сестра ми имаме белези цвеќиња. Мајка ми вели ако нешто украла кога била бремена тоа било цвеќе. Имам на десната нога посветол белег и е некое цвеќе ама не знам кое, а на левата имам ружа и таа е мала, но темна. Мене ми е многу секси, па сакам кога ми се гледа, а и е малку погоре од коленото, па не дека носам мини за да се познава.
     
  5. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Немам некакво посебно мислење, природна појава, кај секој е различна. Некогаш може да не „издвои“ на некој начин од другите, но само ако се работи за некој ептен воочлив белег. :)

    Јас, имам еден белег од раѓање, исто на десната нога, најдолу, некаде пред стапалото му доаѓа. Многу е чуден, како кафен минимизиран триаголник е, уникатен е стварно. 8)

    А за тоа со крадењето.. :lol: Баба ми додека била трудна со татко ми украла грозје од некоја маалска продавничка и сега татко ми на тилот има буквално мало грозјенце, иста боја, како да бил на тетовирање. Исто другарка, има белег - јаготка, поради причината наведена во првиот случај. И искрено, не верувам дека се бабини деветини, вистина е ова. :)
     
    На Melody13 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    Јас баш се плашев од тие бабини деветини додека бев трудна арно ама....
    Ми текнува седам во двор и првиот сосед што сме ми дава лупени лешници да јадам и си јадам и му викам од кај ти се, знам дека нема дрво во дворот и тој ми вика - она дете набра од кај комшивката :) . И јас сум се зачешала на место над дупето и сега малиот ми има лешниче на дупе :D . Мало е и нема јака боја, баш како лешник боја и форма лешник.
    Ама не е страшно од гаќички не му се види, ама ете го има.
     
  7. Melody13

    Melody13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    215
    Xехе..Заштитен знак! ..И јас така од сега ке го гледам мојот белег :P Иначе ..За другите што дискутираа за формата..Паа мојот белег нема баш некаква форма..Изгледа како облаче..Иии сега за тоа теоријата за бабини деветини..Хехе..Го имам слушнато 100 пати,ама кога ке се замислам малку мојов белег нема врска со никаков предмет овошје итн..Можеби е вистина..Но јас лично не верувам баш во тоа.. ;)
     
  8. Sunshine555

    Sunshine555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    69
    Јас имам на левава рака мал еднорог, знам чудно звучи ама вистина. :D
     
  9. Night.Wish

    Night.Wish Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    33
    И јас имам белег на десната нога кај коленото, ама незнам, некако не ми личи на овошје или нешто такво. Чудна форма има.. :)
     
  10. miljkovic

    miljkovic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    363
    Јас имам на левото колено од страна односно од страната на коленто добро оформен лимун и има бледа кафева боја...на лето не с еприметува бидејќи сум исунчана, а сега се приметува ама немам гајле воопшто не ми смета и баш ми е типски ! :D
     
  11. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Имам белег-срце :) Значи мама украла срце дури била бремена :D
     
    На FortuneTeller.xD и zhap4e им се допаѓа ова.
  12. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Имам грозд на грбот, малку над местото каде што се закопчува градникот, точно на средина, интересен е и си го сакам, темна боја е, како тетоважа...Мајка ми ми кажа дека кога била бремена моите живееле под кирија додека граделе куќа и газдите имале многу убаво и вкусно грозје, си поткинувала ама тоа не го сметала за крадење...ама се зафркнала :lol:
    И јас мојата ќерка ја имам обележано, на десната нога над коленото, само не можам да дешифрирам што е, личи на капинка ама па немало од каде да поткраднам, не ми текнува ама ич... :)
     
  13. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Имам и јас и тоа ружа на грбот горе и многу ми е убава, мајка ми ми рече дека поминувајќи низ некој двор и се допаднале ружите и татко ми добар,кавалер и подарил ружа :rofl: , па мајка ми ја почешал грбот :lol: и сега јас си имам белег.
     
  14. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Имам белег од раѓање на внатрешната страна од десната дланка! Не се гледа баш, и ептен е мал! И мене ми е раскажана истата приказна дека мајка ми украла нешто кога била трудна со мене па врз основа на тоа сум го добила белекот! Вистинито или не, не знам :?: !
    Инаку мене баш не ми стојат привлечно такви белези по телотот, и да би имала некој поголем или на повоочливо место секако дека ќе сум се трудела да го закријам! :$ За среќа мојот е минимален и на скришно место се појавил (никој ми го нема забележано) :P
     
  15. unlucky

    unlucky Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    79
    имам белег од раѓање на десната нога.. и порано мн ми сметаше и се нервирав, се трудев да го покријам ама сеа упоште не се замарам со то.. па неможе се секогаш да е како што ти замислуваш.. :)
     
  16. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    ние (јас, мајка ми, и дедо ми покоен имаме белег кај половината(пред да почне задникот)
    незнам зошто од никогаш не ми пречел, како што сум како млеко бела, не се ни познава :lol:
     
  17. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    имам на ногата мал и на раката, се познава повеќе во лето кога ќе поцрнам, не ми сметаат, никогаш и не ми сметале.
     
  18. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Имам белег на горниот дел на грбот, кај рамото, имам и на коленото. Не се приметуваат многу. Не ми сметале никогаш и баш ми се интересни. :lol:
     
  19. LadyN

    LadyN Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    124
    Јас и брат ми имаме ист белег, поточно ружа на тилот веќе делот каде што започнува косата, светло розова боја е па и не се приметува многу... така мамичка моја многу сака ружи и одејќи си дома од на комшиите дворот си скинала една :lol:
     
  20. eny

    eny Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 декември 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    I jas imam na nogata a isto i tetka mi ima ist takov beleg ali mene mnogu mi smeta i sakam da go otstranam ako znae nekoj kaj bi mozela neka pise.jas se dvumam dali da idam kaj Dr.Ancevski ili vo Dermamedika ???