1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Белег на телото..

Дискусија во 'Тело' започната од Melody13, 9 април 2011.

 1. Zlatusko

  Zlatusko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  734
  Хахах Срцекршака да не сме роднини ние случајно :D . И јас имам таму белег и тотално ист белег имаат скоро сите по на татко ми фамилијата дури до втори братучеди.
   
 2. kallias

  kallias Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  6.975
  јас имам белег од левата страна на ногата горе во малку потемна боја од кожата, не знам ни јас каков вид како кругче е и внатре има 4 знак лепоти :wasntme: од роџење ми е тоа така ;)
   
 3. ecen4e

  ecen4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  27
  јас имам белег на левото уво пред ушната школка имам едно испапчено од мевце срце :) ми рекоја дека можи да се сечи ама јас си го сакам и сите ме знаат по тој белег :lol:
   
 4. Obu

  Obu Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  3
  Еее јас имам 3 белега...мама многу крадела ... :Р едниот ми е на левата нога кај колкот и е зрно од кафе и е темен, другиот ми е на кичма и е некоја не дефинирана форма и светол е, и третиот ми е исто таму некаде на колкот и е кругче ама мн е светол не се ни приметува.Супер ми се белезите особено зрнцето кафе :Р
   
 5. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.933
  Јас имам на левата нога, и е отцртана глава на човек со отворена уста, долг нос, злобен поглед. :)
  Незнам што направила мајка ми. :lol:


  Anyone?xD
   
  На Jojoba му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  118
  Јас имам белег на гроздак(мама кога била бремена со мене украла грозје,и тосле крадењето се фатија за летата нога и на местото кај што се фатила јас имам белек од гроздак(не ногу голем)) :D :D
   
 7. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.478
  Допаѓања:
  2.926
  Јас на десната нога околу 10цм над коленото имам тн. знак лепота. :lol: Порано ми беше срам, ама сепак, мајка природа ми го направила тоа, нема тука срам, не сум јас крива. :D
   
 8. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.234
  Допаѓања:
  5.063
  јас имам на левата нога доле кај глуждот дури не приметлива ружичка и не ми се приметува а многу си ја сакам :rofl: :rofl: море море што е ова се бележани :lol: :lol:
   
 9. Sunday-Rose

  Sunday-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Имам и јас белег на раката и бев и на лекар да видам дали може да се отстране, и ми викат не е ништо страшно, можело ласерски да се отстране, ама да не се десело неш ова-она, па затоа да не го 4епкаме, а пошто знам колку а разбират овие нашите лекари (со исклу4ок на оние што стварно си ја работат работата) си викам дај да не си правам од готовото, вересија, оти немој да се десе после неш и така...сеа уш си го имам белегот, ама си неам проблем со тоа си се навикнав... :)
   
 10. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.031
  Мајка ми непослушка, крадела сливи од кај комшиите се почешала за левата нога под коленото надесно и јас таму имам светлокафен кос белег слива 2 цм :lol: Имам и милиметарски на грбот исто слива ама ич не се познава и многу е светол :$ Инаку, белег мислам на како дамка мазна немам никаков израсток и слично :!:
   
 11. Jojoba

  Jojoba Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  718
  Јас имам под
  газето
  на левата нога, светла боја и ми се познава само кога ќе се исунчам, нема некоја особена форма, може до душа како мало лешниче :?:
   
 12. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.975
  Пол:
  Женски
  Море вие сите на раце, нозе евентуално грб или врат а јас имам белег на
  ци*кава лева :tmi: :swear:
  и нема одредена форма, ко круг е, светло кафена боја.
  И го мразам. |(
   
 13. Ulata

  Ulata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  100
  Јљс имам на раката...личи како маслинка многу се познава :(
   
 14. fatbeautiful

  fatbeautiful Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  58
  Имам праска одма по папокот малечка е :D
  Мајка ми крадела праски.
   
  На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.791
  Допаѓања:
  3.258
  Пол:
  Женски
  Јас имам белег на вратот, не е темен туку бел белег во форма на дрвце или брокула. Мене лично не ми смета, а и не ми се познава којзнае колку. :)
   
 16. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  1.553
  Допаѓања:
  1.548
  со мама имаме ист белег, на истото место
  воопшто не ми смета
  сигурна сум дека сум нејзина :rofl:
   
 17. milca

  milca Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  7
  јас имам белег од слива на грбот ама е многу мал а на раката имам огромно грозј есто понекогас многу го мразам и многу ми смета
   
 18. love.edward

  love.edward Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  242
  јас имам ружичка на десната рака, ептен малецко е светло розево, едвај и се приметува и воопшто не ми смета :)
   
 19. SuperGirl2010

  SuperGirl2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
  Јас па не си го сакам белегот на телото. Покрај многу бенки и пеги уште белегов ми фали. |(
  И се наоѓа на лошо место. На левата нога, позади, негде на средина на горниот дел од ногата. И кога носам суќничка многу се познава.
  А формата не можам да ја дефинирам. А и не сум го проучувала толку, бидејќи назад е. :D
   
 20. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.364
  Јас имам мал белег на левата нога, мал и не знам точно која форма е. :)

  а имам белег и на десната нога позади (брат ми го има истиот тој белег на врат) и во зима ни се смалува во лето се шири :rofl: