1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Белег на телото..

Дискусија во 'Тело' започната од Melody13, 9 април 2011.

  1. Karol.Ina

    Karol.Ina Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    73
    и јас имам еден на ногата, не е баш мал и има некоја светло кафено боја. Изгледа како Грозји лист но ако подобро загледаш, изгледа како картата на македонија (границите) со секоја точка - како цртана.
    Исто имам уште еен малку над газот, малечок и потемен а и нема некоја одредена форма
     
  2. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    Јас имам правилно формирано срце на левиот колк. :inlove:
     
  3. Melody13

    Melody13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    215
    Уф..Kолку убаво :clap: ..Сигурно убаво ти стоии :)
     
    На Domino му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Јас имам белег скроз доле кај стомакот-скоро кај препоните,голем е колу малото нокте од прстот и е еден-два слоја потемен од мојата кожа,не се ни приметува,но мене многу ми смета,па планирам понатаму некој естетски зафат.
     
  5. KrystalTears

    KrystalTears Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    29
    Имам големо срце на десната нога околу 15 цм под колкот. :) Не ми пречи воопшто, напротив многу си го сакам.
     
  6. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    Јас имам позади на грбот, кај бубрегот некаде,прилично е големо ама скоро и да не се познава затоа што е многу слична боја со мојата кожа. Незнам на што има форма, и со моето растење ептен се изобличило :lol: ама кога ќе го загледам во сенка има форма на цвет со се дршка и лист.
    Главно не ми смета воопшто дури и заборавам дека го имам
     
  7. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    и јас си имам белег и тоа позади коленото на тој делот што се витка. (опис-страва) :lol: Во форма на морско коњче е и тоа баш убаво е дефинирано. Оваа мама што има украдено до ден денес е мистерија. ;).
     
  8. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Јас имам белег на половината од роџење 8) Во вид на грозје е, ама не се познава многу :)
     
  9. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Имам едно обично кругче на колкот т.е. повеќе накај задникот. :lol: Не ми пречи воопшто, всушност не се ни познава нешто многу.
     
  10. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Мелоди , и јас сумам белег од раѓање на десната нога :) Мојот е со форма и големина на маслинка и искрено многу си го сакам.Имам уште еден,светлокафеав ,под десната клучна коска,има некојаси неодредена форма која зависно од фантазијата,наликува на цртано мече со раширени рачиња.
    А имам и еден (веќе избледен) хемангиом на левиот колк,кој го мразам најмногу од се на светов и се би дала да го снема!
     
  11. Emily023

    Emily023 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Белези на нозете

    Здраво девојки!!!
    Кога бев помала имв проблем со алергија на полен и во пролет почнуваа да ме чешаат деловите зад
    коленото и предната стана на лактот а исто така и долниот дел на нозете и понекогаш крф почнуваше да ми тече од некое место што го чешаф.Сега немам такви проблеми ама ми остана некои белези од чешањето и сакав да прашам дали некој знае некоја крема или соодветна терапија за ова.Ве молам ако знаете пишете затоашто незгодно ми е да облечам куса облека а сега е лето :(
     
  12. MoreNa-22

    MoreNa-22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    386
    Допаѓања:
    76
    иамма и јас белези од рагање и тоа три во иста боја ама различна големина ама сепак се малечки и не ми сметаат нитупак сум размислувала за нивно одтсранување а и се наоѓаат на место каде не се гледаат
     
  13. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Па, не е флека, една топчеста сексипилна бенка е ама невообичаена е ...белка е, дури и слатка е...сеа не дека е моја :D

    Муабетов е дека е од раѓање и мајка ми има иста таква, на истото место односно левата рака :) Е не 8)
     
  14. Sm.real

    Sm.real Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    64
    Јас немам белег на телото а брат ми и сестра ми имаат..Да не ме посвоиле? :^)
    Шала :D Личам на мама ете доказ. :P
    :D :D
     
  15. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    имам да на десната нога,некоја чудна форма и сеуште неможам да до дефинирам чудово,многу пати знам да ја прашам мајка ми добро бе жено по што си посегнала кога си ме чувала во стомак :D
     
  16. Beauty161

    Beauty161 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    316
    Допаѓања:
    134
    Пол:
    Женски
    Јас имам белег на левата нога..и не ми смета..на кој не му се допаѓа..да не гледа :D :D
     
  17. DoodleBaby

    DoodleBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    И јас имам белег на грбот нешто во вид на некој лист е :D сигурно мајка ми тоа крадела кога била бремена :D мене воопшто не ми смета.
     
  18. babylove123

    babylove123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    55
    Јас имам на десната нога .Не ми смета :)
     
  19. Shopaholic77

    Shopaholic77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2011
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    109
    јас имам ситен белег на рамото и ич не ми е срам кој сака нека го гледа :lol:
     
  20. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    Имам на левата рака некој белег , но вака на прва кој незнае мислат дека имам некоја алергија бидејки е црвена флека, не е класичен белег.