1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Белег на телото..

Дискусија во 'Тело' започната од Melody13, 9 април 2011.

  1. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    Теткa ми имa фoрмa нa рoзa и грaнкa целa... бaбa ми вели демек тoa билo кoгa билa бременa укрaлa ружa и првo штo гo дoпрелa билo нa рaкaтa нејзинa нa рaмoтo и сегa теткa ми гo имa нa рaмoтo..пoмеѓу црвенo рoзевo е..кo тетoвaжaa
     
  2. tigrica92

    tigrica92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    637
    Допаѓања:
    549
    Пол:
    Женски
    Не најдов баш соодветна тема за мојот пост, па решив да го вметнам овде..
    Дечко ми има едни како топчиња по телото, не се гледаат не го болат но се чувствуваат на допир, над колената, по грбот едно две како испакнатини..дали тоа треба да ме загри`и? Го убедувам да одиме кај матичната вика дека нема потреба и дека не го боли...
     
  3. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.710
    Пол:
    Женски
    Пред да ја видам темава,не знаев дека има ваква...мене како по обичај ми се читна погрешно...
    си велам во мозоко Бог на телото?!
    Арно ама после видов како се викала...
    да се вратам на муабетот...и јас имам два белези и тоа:
    Примариус:нешто во облик на слива на долниот дел од малото батаче на ногата отпозади(ама објаснав алал да ми е)(според кажувањата на мајка ми,таа кога била бремена му се направило форес кога видело слива и си скинала една слива од гранката и на несакање ете се фатила за ногата)
    Секондариус:во горниот дел над батакот,кај карабатакот таму некаде имам црвени црвени точки(иста приказна-само овој пат било нешто јаготки колку што знам така нешто)
    цела приказна шо сум и јас8)
     
    На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
  4. babyane18

    babyane18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2012
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    462
    Пол:
    Женски
    На ќерками ова и е кога се роди, ама беше малечко и како расте и ова се поголемо станува. Знае некој како се вика ова како да најдам на интернет да прочитам, да преземам нешто да не расте или да исчезне received_998192113674958.jpeg
     
  5. Blue_Angel_13

    Blue_Angel_13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2018
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    189
    Пол:
    Женски
    Јас имам белег на десната рака од раѓање. Малку е посветол од мојот тен, многу често ме прашуваат дали сум изгорела на сонце па сега се лупам...на некои им личи на елка на други на некој континент
     
  6. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.700
    Допаѓања:
    14.237
    Пол:
    Женски
    Најдобро на кожен лекар да одите и точно ке ти кажат што е и дали се лекува.

    На темата: Имам темен белег од раѓање на видлив дел од телото, но ниту ми смета, ниту го приметувам.
     
    На babyane18 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. LanaDelR

    LanaDelR Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2016
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    1.495
    Пол:
    Женски
    Neznaev kade pa prasam I pisam vo koja tema.Ova ne se belezi od raganje tuku nekakvi izbeleni delovi vo predelot na vratot na maz mi koj gi ima veke eden mesec.dali znaete od sto moze da biday IMG_20180807_141246.jpg
     
  8. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    И татко ми имаше слично нешто, само од себе му помина , не би знаела да ти кажам , нема никаква штета да посетите дерматолог. Сигурно ќе ви дадат нешто.
    На татко ми не му се одеше на доктор, мислеше дека му е од сонце. По извесно време исчезна ама не знам дали е исто нешто.
     
  9. barba12

    barba12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2018
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    389
    Пол:
    Женски
    Jas imav bemka od raganje dolga 6 cm a siroka 2ipol cm. Posle 18 godini se odluchiv i ja otstraniv. Mnogu mala luzna kako linivce, so tek na vreme se smaluva i ne e mnogu primetno.
     
  10. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.680
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Јас имам белег од рагање на левата нога близу коленот , т.е како флека е , дебело и големо колку еден прст , со мн потемна боја и се забележува многу ...
    Според некои верувања ваквите белези значеле дека во минатиот живот настанала насилна смрт и на местото каде што се десило тоа настанал белегот во новиот живот ... Јас како атеист не верувам во ова , бидејки штом престане да работи срцето (што е моторот во нашето тело) престанува и животот и тоа е тоа
     
  11. ocarina

    ocarina Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2016
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Машки
    Gledam ovde ima post za ist ili slicen problem sto mi se javi i mene, dali e nesto seriozno? Toa se mali tocki koi gi imam po dlankite nekoj se kako kozni izrastoci mnogu mali 20190416_002824.jpg a nekoi se samo kako bez pigment. Odvaj se primekja tie sto gi zaokruziv.
     
  12. 96kiko96

    96kiko96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2018
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    529
    Пол:
    Машки
    имам белег од 6 дупки на раката, како помал ме има каснато куче
     
  13. Emma2

    Emma2 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2018
    Пораки:
    2.329
    Допаѓања:
    5.770
    Пол:
    Женски
    Интересно!
     
  14. Unicorn_

    Unicorn_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2018
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    91
    Пол:
    Женски
    Имам белег од раѓање на средина на челото. Мал е и како тесна округла форма. Порано го мразев затоа што мислев дека ме прави грда затоа што сепак е на челото и се гледа. Ама сега не ми смета. И кога ставам пудра не се ни приметува. И мислам дека баш си сум уникатна затоа што го имам8)
     
    На babysoul му/ѝ се допаѓа ова.
  15. babysoul

    babysoul Активен член

    Се зачлени на:
    23 април 2019
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    46
    Пол:
    Женски
    Мене ми имаат кажано дека мајката кога е бремена ако има украдео нешто и веднаш потоа се допре на некој дел од телото, кај бебето се јавува белег на истот место каде што се допре. Јас имам темна флека во вид на грозје :D:D
     
    На zalosna и TutiFuti им се допаѓа ова.
  16. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.680
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Јас тоа го имам слушнато за поголемите бемки не за темните флеки ...како и да е бабини деветтини се
     
  17. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.747
    Допаѓања:
    8.759
    Пол:
    Женски
    Јас имам темен белег на грбот најдолу во форма на срце. Кога бев помала не сакав никако дводелен костим за капење, тогаш се носеа и маички кратки, јас од пусти срам ги тегнев до под газ немој некој да ми виде белегот. Сега мака си немам, ама не сум дете веќе нели :D, дури и ми е убав :P, а купачи нема шанси да облечам ако не се дводелни.

    Сметам дека секој човек е убав на свој начин. И секој белег е дел од нас. Па и бемките кои ги имаме. Јас на прстот на ногата имам и како мала и од тоа се срамев па на 40 степени чорапи носев (facepalm):lol:. Деца :rofl:, оди сега ми речи за срам :D.
     
  18. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.124
    Допаѓања:
    43.677
    Пол:
    Женски
    Имам темно кафена флека на ногата не знам од што.
    Одамна ми е.
    Порано ми сметаше сега си ја прифатив.Дел од мене е.
     
  19. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.640
    Допаѓања:
    116.328
    Пол:
    Женски
    Имам белег на грбот.
     
  20. Ikickabebusce

    Ikickabebusce Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2018
    Пораки:
    256
    Допаѓања:
    3.152
    Пол:
    Женски
    Белег на телото баш од кога сум се родила немам.. Но сега имам еден куп белези од кога бев мала затоа што секогаш си ја барав бељата:rofl: