1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Белина козметика

Дискусија во 'Лице' започната од TMarijaT, 1 мај 2020.

  1. M.laDy

    M.laDy Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    905
    Допаѓања:
    798
    Пол:
    Женски
    Си ја врши работата но не е за мрсна коса, ја сплескува и мрси дополнително. И шампоните од оваа линија мене не ми се допаднаа а имам 3-4 искористено.
    Живите витамини за коса и тело и геловите за туширање ми имаат оставено најголем впечаток.
     
    На crazylady, eva993 и koritsaki им се допаѓа ова.
  2. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.895
    Допаѓања:
    102.986
    Пол:
    Женски

    Фала ти на одговорот, сепак си знам сега :) шампоните ги имам пробано , мене добри ми беа. Ама за маската имам слаба коса , така да може да ја отежнува. А да не си пробала маска на Др. Конопка или на Планета органика?
     
  3. coolgirl123

    coolgirl123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2019
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    167
    Пол:
    Женски
    Ке ги побарам да ги купам . Мене ми е нормална до сува кожата па ќе видам како ќе ми одговараат .
    Фала во секој случај :*
     
    На Ева33 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. M.laDy

    M.laDy Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    905
    Допаѓања:
    798
    Пол:
    Женски
    Немам. За коса почнав да користам од шампоните на Уртекрам и се прекрасни. И да ти предложам нешто за волумен. Има еден серум од Конопка се нанесува на влажна коса во коренот и стварно дава волумен.
     
    На eva993 и koritsaki им се допаѓа ова.
  5. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.197
    Допаѓања:
    2.522
    Кој би го препорачала од Уртекрам? Мене ми фати око тој за оштетена коса од скандинавски бобинки
     
    На M.laDy му/ѝ се допаѓа ова.
  6. M.laDy

    M.laDy Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    905
    Допаѓања:
    798
    Пол:
    Женски
    Јас имам мрсна и слаба коса. Го користев тој со расул глина и многу ми се допадна, ми даваше волумен а и убаво ја чисти косата. А сега го почнав тој со мача и зелен чај, многу пофален шампон но само еднаш го имам пробано, од првпат и тој е добар.
     
    На crazylady, koritsaki, eva993 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. eva993

    eva993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2019
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    524
    Пол:
    Женски
    Јас имам исто како тебе мрсна коса и тенко влакно. Го користам Green Matcha шампонот во комбинација со спреј регенераторот од рузмарин. Супер делува како дополнителен третман и тој, а мене ми е и многу попрактично, бидејќи не се измива. :D
     
    На M.laDy му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Aschenputtel

    Aschenputtel Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    1.152
    Допаѓања:
    7.731
    Тој или од лаванда. Прекрасни се!
     
    На ana-sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  9. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Овај регенератор дали го има користено некоја? Screenshot_20200508_095154_com.android.chrome.jpg
     
  10. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.293
    Допаѓања:
    20.770
    Пол:
    Женски
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  11. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.895
    Допаѓања:
    102.986
    Пол:
    Женски
    Женски, а дали имате користено од маслава за коса , поточно за врвовите ми треба, за оштетена коса и да штити од топлина.

    [​IMG]
    [​IMG]
     
  12. Besmrten

    Besmrten Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2019
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    616
    Пол:
    Машки
    Јас ги имам користено кремата од dr.Konopka за мрсна кожа и маската за прочистување на пори, двете содржат органско нане и даваат свежина на лицето, но кремата малку ми го мастеше лицето. Сега се заинтересирав за производите на True Alchemy го нарачав пилингот со AHA киселина, па ќе видам како ќе ми делува.
     
  13. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.778
    Допаѓања:
    8.789
    Пол:
    Женски
    Последно си порачав тоник од Конопка за нормална до комбинирана кожа и ББ кремата од Натура Сиберика.
    И од двете сум задоволна и дефинитивно пак би нарачала.
    Тоникот не ја суши воопшто кожата, а за ББ кремата многу се мислев затоа што има само една нијанса. Буквално личи како сосем малку тонирана крема за лице. Да напоменам дека не е покривна, откако се впие во кожата за десетина минути изгледа кожата здрава и сјајна.
    Јас и покрај тоа што на некои делови имам мрсна кожа, не светнувам многу со оглед дека кремата е за сите типови кожа. Доколку сакате покривност на критичните места би можеле да ставите коректор. За сува кожа би била идеална. Мене и за мојата кожа ми е супер со оглед дека сме лето. Дефинитивно пак би ја купила.
     
    На Astrum.Obtutus и koritsaki им се допаѓа ова.
  14. eva993

    eva993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2019
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    524
    Пол:
    Женски
    Ги има некаде да се купат на физичка локација освен онлајн?

    Задоволен си од пилингот? Составот му е одличен, ако мислиме на истиот:

    Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Glycerin, Xanthan Gum, Lactic Acid, Citric Acid, Mains Domestica Borkh Extract, Betaine, Lavandula Angustifolia Oil, Sodium Hyaluronate, Benzoic Acid.

    Баш се израдував кога видов дека конечно почнал некој да прави сертифицирани органски серуми со активни состојки налик на The Ordinary.
     
  15. Besmrten

    Besmrten Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2019
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    616
    Пол:
    Машки
    Да, имаат продавница во Капиштец, малку е тешко да се најде дека е запикана во зградите и ги имаат сите производи таму.
    Инаку пилингот го користам веќе три недели, првата недела ставав секој втор ден и мислам дека малку ми го изритира лицево, но сега сменив на секој трети ден и лицето ми е стабилно, го чувам околу 20 мин. бидејќи имам мрсна кожа. Кога се нанесува се чуствува благо пецкање кое поминува за 1 минута и потоа го затегнува лицето но не премногу, откако ќе го измијам го чуствувам лицето чисто, но сеуште немам некој големи промени, сеуште е рано за тоа.
     
    На eva993 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. MiAmor

    MiAmor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2013
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    2.570
    Пол:
    Женски
    Јас го користев пилингот од конопка за лице,како крема што е,и ми се појави црвенило и мали црвени акни на цело чело,се исплашив и престанав да го користам,после некое време пак пробав да му дадам уште една шанса ,исто,и ми стои така сега,страв ми е да нарачам други производи од нив да не ми се случи истото.
    Дали имам чувствително лице незнам,ама и кога го користев тоникот на др.хаушка,исто ми се случуваше,може да не ми пријаат органскиве/природни производи.
     
  17. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.895
    Допаѓања:
    102.986
    Пол:
    Женски

    MiAmor, имам читано дека лицето се "чисти" доколку претходно си користела производи со силикони, н.деривати и сл , па ќе треба време да помине додека се привикне кожата. Ако не е до тоа, може и некоја состојка не ти одговара , не мора да значи дека ако нешто е природно ќе нема да прави проблеми на лицето.
     
    На eva993 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.778
    Допаѓања:
    8.789
    Пол:
    Женски
    Каде можат да се најдат производите на Натура Сиберика и Конопка освен во Белина. Веќе месец и повеќе имаат недостаток на производи, а јас баш од тие сум задоволна, не сум од Ск па онлајн порачувам. Во ДМ Штип нема, освен два, три производа некни што имаше на рафт и не беа баш од оваа колекција.
     
  19. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.992
    Пол:
    Женски
    Прочитај ја статијава кога ќе имаш време... ќе ти се разјаснат некои работи.
    https://labmuffin.com/purging-vs-br...is when your skin,to something in the product.
     
    На eva993 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. eva993

    eva993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2019
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    524
    Пол:
    Женски
    Ретко кој го знае ова.
    Делумно причината е што гигантите од производителите на конвенционална козметика го негираат ова, бидејќи секако не им оди во прилог.
     
    На Annath му/ѝ се допаѓа ова.