1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Белина козметика

Дискусија во 'Лице' започната од TMarijaT, 1 мај 2020.

  1. Biodevojka

    Biodevojka Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2015
    Пораки:
    3.288
    Допаѓања:
    6.936
    Пол:
    Женски
    Здраво женски јас го имам користено тој шампон и премногу бев задоволна. Го користев лани летото заедно со серумот против опаѓање. На сестра ми која еден период имаше проблем со зголемено опаѓање многу и помогна.

    Јас истово ова им го кажувам на луѓето кога ќе ми пишат дека органскиот производ им предизвикал бубуљици. Кожата се чисти од хемикалиите кои сте ги нанесувале претходно и има потреба да се навикне на новиот производ кој конечно ја чисти кожата и ја помага природната функција.
     
    На Annath, eva993 и koritsaki им се допаѓа ова.
  2. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.879
    Допаѓања:
    102.898
    Пол:
    Женски
    @Biodevojka имаш ли пробано нешто од линијата C-BERRICA со витамин ц линијата на Натура сиберика?
     
  3. Biodevojka

    Biodevojka Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2015
    Пораки:
    3.288
    Допаѓања:
    6.936
    Пол:
    Женски
    Не драга немам. Ај те молам стави ми слика да видам за кои производи станува збор? Ако ми се допаѓаат следно нешто е тоа што ќе пробам за рецензија...Начелно обожавам вит. Ц :l:
     
  4. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.879
    Допаѓања:
    102.898
    Пол:
    Женски
    На страната на белина гледам имаат само од ватите за чистење на лицето. Кај нас во Гр на страната гледам цела линија имаат донесено од крема за очи , серуми , маски , креми за лице итн.. Ова подоле е крема за очи , па еве го и составот


    Aqua with infusio Natura Siberica of Hippophae Rhamnoides Fruit WaterWHH, Angelica Archangelica Root Water*, Calluna Vulgaris Extract*, Calendula Officinalis Flower Extract*, Scutellaria Baicale Natura Sibericais Root Extract*, Aquilegia Sibirica Flower/Leaf/Stem ExtractWH*, Eleutherococcus Senticosus Root ExtractWH*, Geranium Sibiricum ExtractWH*, Hippophae Rhamnoides Fruit Oil*, Cetearyl Alcohol, Coco-Caprylate/Caprate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Coffeine, Phospholipids, Glycine Soja Oil, Sucrose Polystearate, Cetyl Palmitate, Tocopheryl Acetate (vitamin E), Retinyl Palmitate (vitamin A), Xanthan Gum, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum.[​IMG]
     
  5. eva993

    eva993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2019
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    524
    Пол:
    Женски
    Укуцав C-Berrica на гугл и ми даде некоја страна која личи како да е поврзана некако со производителот...и разгледувајќи налетав на ова:
    http://eurobiolab.com/productions/natura-siberica/bereza-siberica

    Очигледно некоја друга линија, која ја претставуваат како новитет, а е за oily and acne prone skin. :inlove: Ја има во Грција? Си пробала нешто од оваа? Или ептен е тазе? :D
    Многу возбудливи производи, а се надевам и составот дека ќе им биде ОК, не можев да најдам.
     
    На poppie и koritsaki им се допаѓа ова.
  6. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.879
    Допаѓања:
    102.898
    Пол:
    Женски

    Αааа не ја знам па јас линијава :D не е таа туку оваа на сликата подоле

    [​IMG]
     
    На poppie и eva993 им се допаѓа ова.
  7. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    50.023
    Пол:
    Женски
    Дали сте задоволни од шампоните против првут?
     
  8. eva993

    eva993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2019
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    524
    Пол:
    Женски
    Очигледно на Балканот е многу подостапна Натура Сиберика како бренд, гледам и во Хрватска ги има на многу места, а еве ти во Грција кажуваш дека се продаваат веќе новитети некои. Тука во Германија има од пиле млеко, ама за Натура Сиберика стварно треба да се помачиш да најдеш.

    Ајде споделувај обавезно искуства, јас немам многу производи од нив пробано, ама тие што ги имам, се супер и затоа се радувам на новитети од овој бренд. (fingers)

    Ако мислиш на Уртекрам шампоните, јас со две раце потпишувам за нив. :) Често имам пишувано за нив и ги имам веќе користено повеќето, навистина се прекрасни и ефикасни.
     
    На M.laDy, poppie и koritsaki им се допаѓа ова.
  9. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.791
    Допаѓања:
    65.500
    Пол:
    Женски
    Само едно потсетување дека рекламирање на форумов не е дозволено. Белина мк доколку се заинтересирани за реклама нека се обратат на сопствениците на форумот, рецензии во замена за производи ќе бидат избришани.
     
  10. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    50.023
    Пол:
    Женски

    За овој велиш?

    Screenshot_20200925-191720.jpg
     
  11. eva993

    eva993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2019
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    524
    Пол:
    Женски
    Е баш погоди еден што немам користено. :D
    Искрено, судејќи по моите искуства со другите (меѓу кои и тој против првут со алое вера), би рекла дека и овој дека е супер. Немам утка направено до сега со нивните шампони, секако најчесто си го користам тој со зелен чај (green matcha), бидејќи ми одговара на мојот тип на влакно/коса.
     
  12. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    50.023
    Пол:
    Женски
    Пиши кои ги имаш користено.
     
  13. eva993

    eva993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2019
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    524
    Пол:
    Женски
    Green Matcha, Rosemary, Nordic Berries, Aloe Vera, Brown Sugar и Tea Tree. По тој редослед ми се и омилени. :)
     
  14. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    17.229
    Допаѓања:
    165.897
    А што е белина мк? И колку што гледам, многу од членките што коментирале не ни живеат во мк, а се коментираат производи ко и во секоја друга тема. Прекрстете ја темата во био или органска козметика ако нема таква на пример, покорисно би било така отколку да се мавтаме во сто теми со истиот муабет.
     
  15. Ladybug2436

    Ladybug2436 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    647
    Пол:
    Женски
    Во принцип никогаш не трошам многу пари на гелови за тело ама некако овој ми изгледаше многу интересен и го купив. Прво 250 денари фркнав за џабе, а второ не си ја ни врши работата како што треба. Не прави убава пена и нема баш најдобар мирис. Не би купила повторно ништо од Белина
     

    Прикачени фајлови:

  16. Besmrten

    Besmrten Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2019
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    616
    Пол:
    Машки
    Organic shop во дм многу често се на попуст, цената им паѓа на 205 денари, имаат убав природен мирис и се многу нежни. Не прават пена бидејќи не содржат Содиум Лаурет Сулфат, обично таа состојка прави пена, но е исто така иритантна за кожата
     
  17. eva993

    eva993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2019
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    524
    Пол:
    Женски
    SLS како сурфактант е забранет кај сертифицираната козметика општо, така што не само Organic Shop, туку ниту еден сертифициран производ не може да содржи SLS.
    Најчесто според она јас што сум го користела се употребува Sodium Coco-Sulfate.

    Инаку не би се сложила дека не прават пена, бидејќи ако убаво им е избалансирана формулата, има доволно пена како и кај конвенционалните. :)
     
    На Ladybug2436, Annath, Besmrten и 2 други им се допаѓа ова.
  18. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    17.229
    Допаѓања:
    165.897
    Да го комплетирам шопингот, кремава за каква кожа е? Нигде не можам да најдам рецензија.
     
  19. Ева33

    Ева33 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2019
    Пораки:
    1.686
    Допаѓања:
    4.213
    Пол:
    Женски
    Одлична е, кремаста е текстурата, и пријатен мирис имаат.

    Кожата е мазна и затегната по неколку неделно нанесување.

    Јас 2 пати ги нарачав, штета што потоа не беа пак на акција.
     
  20. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    17.229
    Допаѓања:
    165.897
    Разбрав дека е прекрасна:D, каква кожа имаш- сува, нормална, масна?