1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бели пантолони кога имате менструација

Дискусија во 'Мода и стил' започната од pupi.girl, 24 август 2011.

 1. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.832
  Пол:
  Женски
  Ваква тема барав барав ама не најдов ако има избришете ја... феминки дали кога имате менструација првите 3 дена како најкритични имате носено бели пантолони и сте се чувствувале пријатно... јас немам носено баш заради тоа па сакам да видам ваши мислења :* :* :* :rofl: :rofl: :rofl:
   
 2. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.333
  Бели пантолони кога имате менстурација

  Да, ако знам дека за брзо време ќе се вратам дома или пак тампон му е мајката ;)
   
  На pupi.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  15.989
  Пол:
  Женски
  Бели пантолони кога имате менстурација

  Ау, не. :x
  Еднаш памтам како свежо менструирана особа на 13 години облеков бели пантолони и се најде една паметна од маало да ми ја примети влошката. |(
  Од тогаш немам облечено. А и онака сум огромно пискало за такви работи. Јас темно носам па само чатам како осеќам дека ми претекло, па треба по 10 пати во пола саат да ме убедуваат дека нема ништо. :D
   
  На no.name6 и antonina им се допаѓа ова.
 4. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.661
  Бели пантолони кога имате менстурација

  Имам само едни бели,и тоа се за лето,односно кратки пантолони. И нема шанси да се решам да ги носам додека имам менструација. Едно,јас нема да се осеќам убаво,цело време таму ќе ми биде паметот,друго не сакам да мислам дали некој ќе ме забележи,па ова па она..

  Памтам,еднаш мајка ми кажуваше,порано кога била во Белград и седиме вика сине,на една клупа со една нејзина другарка и поминува една бомба,јазикот да ти падне,скоцкана,се,али носела бела суќна. И вика,како помина,кога ја видовме позади,имаше што да видиме. На,волкава црвена лочка,а таа преубава.. :x
   
 5. vaga95

  vaga95 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  2.036
  Бели пантолони кога имате менстурација

  имам носено :lol: голем љубител сум на белата боја така да сум носела и во тие критични денови, но сепак повеќе обрнувам внимание кога сум во бело одошто кога носам некои потемни панталони :)
   
 6. imelda

  imelda Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  1.622
  Допаѓања:
  10.343
  Бели пантолони кога имате менстурација

  Јас тампони носам ама нема шанси светло да носам, оти и тампоните знаат да протечат, па ако се изместила секојдневната улошка случајно и ете ти срамови. Мене еве со набиен стаж од менструирање никогаш не ми протекло на облека, ама ако облечам бело гарант баш тогаш ќе најде да се деси. И да не се деси јас по цел ден ќе се вртам кон огледала од страв, ќе се мислам, на штрек цело време, не бе, не си ја барам бељата, си седам мирна и тие денови не носам светли бои.
   
 7. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Бели пантолони кога имате менстурација

  Јас носам без проблем. Немам обилни крварења и носам и светли мантолони за време на менструација. Значи не стално, ама ако има потреба да облечам бело или општо светла боја можам, без притоа да се вртам, допирам и мислам цело време... :)
   
 8. Sienna

  Sienna Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2011
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  25
  Бели пантолони кога имате менстурација

  Hосам ако сум на кратко излезена,иначе неможам на подолго време не заради нешто друго туку умот ми е цело време тука,и ќе морам на секое да прашувам дали имам нешто... :lol: :lol:
   
 9. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  4.485
  Пол:
  Женски
  Бели пантолони кога имате менстурација

  Имам носено и бели панталони и бела сукна ама само со тампон. Ако не сакате тампони не облекувајте бело оти може да ви се оцрта знамето на Јапонија одпозади... а баш грдо изгледа
   
 10. wild.cat

  wild.cat Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  28
  Бели пантолони кога имате менстурација

  многу ретко зато што имам доста обилни крварења а со тампон не ми е баш удобно :)
   
 11. Lady97

  Lady97 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  524
  Бели пантолони кога имате менстурација

  користам always не ми прпуштило коа сум излезена среќа ама бели панталони кога имам сепак :shake:
   
 12. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.502
  Допаѓања:
  2.746
  Бели пантолони кога имате менстурација

  Какви бели, уште тоа ми фали, по пижами цел ден :rofl:

  Не, немам облечено тогаш, а и не ни планирам, што си е сигурно, сигурно. Барем првите три дена, за после не е никаков проблем.
   
 13. Gargamel

  Gargamel Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  413
  Допаѓања:
  129
  Бели пантолони кога имате менстурација

  Аууу..никогаш не сум носела и нема ни да носам. Јас и црни панталони кога носам , цело време таму ми е паметот, а не па со бели. И плус многу обилно крварење имам, така да не ми е сигурно :)
   
 14. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  Бели пантолони кога имате менстурација

  Немам носено првите 3 дена, ниту ќе носам. Секогаш носам или фармерки или црни пантолони. Првите 3 дена е проблемот, потоа немам гајле :)
   
 15. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Бели пантолони кога имате менстурација

  Не не не фала!
  Ни бели панталони ни сукња ни фустан, ништо бело, дури и крем избегнувам и други светли нијанси. Не се чуствувам убаво да имам мензис и да носам светло. Не можам јас да ја регулирам менструацијата, од кај знам која обилност ќе ја имам тие саати кога ќе сум излезена :^) Секогаш одам на она сугурно си е сигурно, а белото во случајов нималку не е сигурна опција.
   
  На The.Crab му/ѝ се допаѓа ова.
 16. MoDeRnA

  MoDeRnA Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2011
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  50
  Бели пантолони кога имате менстурација

  и јас исто не сум носела бело кога имам добиено ниту пак ќе носам, и кога носам фармерки на пример ми е страв нешо да не се познава а не па со бело нема шанси ;)
   
 17. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935
  Бели пантолони кога имате менстурација

  Ниту носам бели паналони/сукња, ане пак кога имам менструација. :o
  На црни панталони се правам целата лом, цели столови во школо ги правам( да се има трага од мене, како :lol: ) .
   
 18. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.718
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
  Бели пантолони кога имате менстурација

  Јас немам обилно крварење и носам и светли бои но само со тампон и секојдневна влошка :)
   
 19. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  Бели пантолони кога имате менстурација

  Никогаш нема ни да се осмелам :x
  А и немам бели панталони не сум голем обожавател на бели алишта,мене страв мие кога носам црни потемни бои панталони да не ми се види нешто а камоли бели да ставам,секоја чест на тие што се осудуваат :)
   
 20. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  635
  Бели пантолони кога имате менстурација

  бели панталони.... :^)
  никогаш ;)