1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бели пантолони кога имате менструација

Дискусија во 'Мода и стил' започната од pupi.girl, 24 август 2011.

  1. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    Ваква тема барав барав ама не најдов ако има избришете ја... феминки дали кога имате менструација првите 3 дена како најкритични имате носено бели пантолони и сте се чувствувале пријатно... јас немам носено баш заради тоа па сакам да видам ваши мислења :* :* :* :rofl: :rofl: :rofl:
     
  2. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Бели пантолони кога имате менстурација

    Да, ако знам дека за брзо време ќе се вратам дома или пак тампон му е мајката ;)
     
    На pupi.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  3. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Бели пантолони кога имате менстурација

    Ау, не. :x
    Еднаш памтам како свежо менструирана особа на 13 години облеков бели пантолони и се најде една паметна од маало да ми ја примети влошката. |(
    Од тогаш немам облечено. А и онака сум огромно пискало за такви работи. Јас темно носам па само чатам како осеќам дека ми претекло, па треба по 10 пати во пола саат да ме убедуваат дека нема ништо. :D
     
    На no.name6 и antonina им се допаѓа ова.
  4. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Бели пантолони кога имате менстурација

    Имам само едни бели,и тоа се за лето,односно кратки пантолони. И нема шанси да се решам да ги носам додека имам менструација. Едно,јас нема да се осеќам убаво,цело време таму ќе ми биде паметот,друго не сакам да мислам дали некој ќе ме забележи,па ова па она..

    Памтам,еднаш мајка ми кажуваше,порано кога била во Белград и седиме вика сине,на една клупа со една нејзина другарка и поминува една бомба,јазикот да ти падне,скоцкана,се,али носела бела суќна. И вика,како помина,кога ја видовме позади,имаше што да видиме. На,волкава црвена лочка,а таа преубава.. :x
     
  5. vaga95

    vaga95 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    2.036
    Бели пантолони кога имате менстурација

    имам носено :lol: голем љубител сум на белата боја така да сум носела и во тие критични денови, но сепак повеќе обрнувам внимание кога сум во бело одошто кога носам некои потемни панталони :)
     
  6. imelda

    imelda Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    1.622
    Допаѓања:
    10.343
    Бели пантолони кога имате менстурација

    Јас тампони носам ама нема шанси светло да носам, оти и тампоните знаат да протечат, па ако се изместила секојдневната улошка случајно и ете ти срамови. Мене еве со набиен стаж од менструирање никогаш не ми протекло на облека, ама ако облечам бело гарант баш тогаш ќе најде да се деси. И да не се деси јас по цел ден ќе се вртам кон огледала од страв, ќе се мислам, на штрек цело време, не бе, не си ја барам бељата, си седам мирна и тие денови не носам светли бои.
     
  7. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Бели пантолони кога имате менстурација

    Јас носам без проблем. Немам обилни крварења и носам и светли мантолони за време на менструација. Значи не стално, ама ако има потреба да облечам бело или општо светла боја можам, без притоа да се вртам, допирам и мислам цело време... :)
     
  8. Sienna

    Sienna Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2011
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    25
    Бели пантолони кога имате менстурација

    Hосам ако сум на кратко излезена,иначе неможам на подолго време не заради нешто друго туку умот ми е цело време тука,и ќе морам на секое да прашувам дали имам нешто... :lol: :lol:
     
  9. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.481
    Пол:
    Женски
    Бели пантолони кога имате менстурација

    Имам носено и бели панталони и бела сукна ама само со тампон. Ако не сакате тампони не облекувајте бело оти може да ви се оцрта знамето на Јапонија одпозади... а баш грдо изгледа
     
  10. wild.cat

    wild.cat Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    28
    Бели пантолони кога имате менстурација

    многу ретко зато што имам доста обилни крварења а со тампон не ми е баш удобно :)
     
  11. Lady97

    Lady97 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.172
    Допаѓања:
    524
    Бели пантолони кога имате менстурација

    користам always не ми прпуштило коа сум излезена среќа ама бели панталони кога имам сепак :shake:
     
  12. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.498
    Допаѓања:
    2.723
    Бели пантолони кога имате менстурација

    Какви бели, уште тоа ми фали, по пижами цел ден :rofl:

    Не, немам облечено тогаш, а и не ни планирам, што си е сигурно, сигурно. Барем првите три дена, за после не е никаков проблем.
     
  13. Gargamel

    Gargamel Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    413
    Допаѓања:
    129
    Бели пантолони кога имате менстурација

    Аууу..никогаш не сум носела и нема ни да носам. Јас и црни панталони кога носам , цело време таму ми е паметот, а не па со бели. И плус многу обилно крварење имам, така да не ми е сигурно :)
     
  14. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Бели пантолони кога имате менстурација

    Немам носено првите 3 дена, ниту ќе носам. Секогаш носам или фармерки или црни пантолони. Првите 3 дена е проблемот, потоа немам гајле :)
     
  15. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Бели пантолони кога имате менстурација

    Не не не фала!
    Ни бели панталони ни сукња ни фустан, ништо бело, дури и крем избегнувам и други светли нијанси. Не се чуствувам убаво да имам мензис и да носам светло. Не можам јас да ја регулирам менструацијата, од кај знам која обилност ќе ја имам тие саати кога ќе сум излезена :^) Секогаш одам на она сугурно си е сигурно, а белото во случајов нималку не е сигурна опција.
     
    На The.Crab му/ѝ се допаѓа ова.
  16. MoDeRnA

    MoDeRnA Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    50
    Бели пантолони кога имате менстурација

    и јас исто не сум носела бело кога имам добиено ниту пак ќе носам, и кога носам фармерки на пример ми е страв нешо да не се познава а не па со бело нема шанси ;)
     
  17. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Бели пантолони кога имате менстурација

    Ниту носам бели паналони/сукња, ане пак кога имам менструација. :o
    На црни панталони се правам целата лом, цели столови во школо ги правам( да се има трага од мене, како :lol: ) .
     
  18. donna.17

    donna.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    1.718
    Допаѓања:
    5.012
    Пол:
    Женски
    Бели пантолони кога имате менстурација

    Јас немам обилно крварење и носам и светли бои но само со тампон и секојдневна влошка :)
     
  19. angel4e121

    angel4e121 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    291
    Бели пантолони кога имате менстурација

    Никогаш нема ни да се осмелам :x
    А и немам бели панталони не сум голем обожавател на бели алишта,мене страв мие кога носам црни потемни бои панталони да не ми се види нешто а камоли бели да ставам,секоја чест на тие што се осудуваат :)
     
  20. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    Бели пантолони кога имате менстурација

    бели панталони.... :^)
    никогаш ;)