Бели пантолони кога имате менструација

Дискусија во 'Мода и стил' започната од pupi.girl, 24 август 2011.

 1. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.850
  Бели пантолони кога имате менстурација

  Немам бели пантолони :D од причина што сум несмасник бр.1
  Ни патики бели немам, се црно или потемна боја.
  Не само од мензис туку од триста чуда можам да ги наплескам.
  Ќе се треснам некаде после :o :tmi: .
  А дали би носела?- секако дека да. Тампон му е мајката.
  Бапни и шетај.
   
  На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. AzSxDc

  AzSxDc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  24
  Бели пантолони кога имате менстурација

  Да си носам ама само кога носам некој постегнати гајќи :D
   
 3. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.655
  Допаѓања:
  8.085
  Пол:
  Женски
  Бели пантолони кога имате менстурација

  Да, носам кога сум при крај со менструацијата, а сепак потребна е голема внимателност.
   
 4. Gioia

  Gioia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  Бели пантолони кога имате менстурација

  Никако!!!!!! не дека не е убаво ама страв ми е! обилно крварам скоро до 7 ден така да боље ми е откако ќе ми заврши тогаш! а и не сум баш некој љубител на бела боја панталони ;)
   
 5. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.713
  Допаѓања:
  10.007
  Пол:
  Женски
  Бели пантолони кога имате менстурација

  Јас не поседувам бели панталони, така што не облакам.
  А посветлите фармерки и панталони одбегнувам да ги носам кога имам добиено. Зошто да ризикувам да се избрукам?
   
 6. Responsible

  Responsible Популарен член

  Се зачлени на:
  20 април 2011
  Пораки:
  347
  Допаѓања:
  433
  Пол:
  Женски
  Бели пантолони кога имате менстурација

  Не, благодарам. ;)
   
 7. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  9.607
  Допаѓања:
  84.531
  Бели пантолони кога имате менстурација

  Носам ако ми е при крај.Инаку шанса нема,ни со тампон!Не сакам да ризикувам да добијат црвен печат :D
   
 8. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.875
  Бели пантолони кога имате менстурација

  не практикувам да носам, бидејќи имам обилна менструација до последниот ден...

  иначе една случка ќе ви кажам (во врска со свадбата на братучедми)...прво на што помислив кога видов дека сум добила беше како ќе ги облечам утре белите панталони...само за во матично саат време работа, но сепак...Цела ноќ не заспав мислејќи и следниот ден сепак решив да ги облечам. и така фино лепо си облеков 2 пара гаќи и макси најт влошка и одозгора црна боксерка...боксерките воопшто се не познава бидејќи пандалоните не беа прозирни...така што тој саат време помина без никакви несакани инциденти :D 8)
   
 9. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.771
  Допаѓања:
  4.113
  Пол:
  Женски
  Бели пантолони кога имате менстурација

  Кога имам добиено би носела немам проблем
  Страв ме фаќа сум во исчекување да добијам, а тогаш носам бели панталони.
  Пошто менструација не ми е редовна, никад не ми доаѓа на ист датум и тогаш сум во фрка. Не носам ништо светло и тесно, а поготово не бели панталони
   
 10. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  Бели пантолони кога имате менстурација

  Јас ни кога немам не носам :lol:
  пошто искачам со бели се враќам со црни 8)
  така да одамна немам носено бели пантолони :)
   
 11. Epic

  Epic Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Бели пантолони кога имате менстурација

  Би сакала да носам и коа за беља баш тогаш ми се јавува желба да облечам бело... Ама досега од пусти страв не сум носела, а не мислам ни дека ќе носам. Не дека сум несмасна премногу досега ми нема претечено не дај боже и да се случи тоа, само што ќе бидам цело време на штрек и ќе бидам несигурна а тоа најмногу го мразам. Секоја чест за похрабрите :rock: (јас секако не сум една од нив) позз
   
 12. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.886
  Бели пантолони кога имате менстурација

  Hе би носела :^)
  Hемам ни бели пантолони,а и кога имам менструација одбегнувам да носам светли работи,што си е сигурно-сигурно е :)
   
 13. minne-mouse

  minne-mouse Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  536
  Бели пантолони кога имате менстурација

  :shake: никогаш не би носела,јас не се чуствувам комотно во темни пантолони кога сум во критичните денови а не па да носам бели.
  Но ми се случва да носам светли фаремрки но последните денови кога имам малце :!:
   
 14. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.299
  Пол:
  Женски
  Бели пантолони кога имате менстурација

  Бели :shake: :shake: избегнувам и светли.
  Или фармерчиња некои потемни или црни најсигурно и по можност долга маичка така барем до пола задник не дека нешто ке покрие ако ми претече но ете така се чувствувам сигурно.
  ...сигурно си е сигурно отколку да шеткам со црвено мајмунесто газенце :D
   
  На jelena.m му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.177
  Пол:
  Женски
  Бели пантолони кога имате менстурација

  Не носам бели панталони, најчесто фармерки си носам или облека со темни бои, што си е сигурно, сигурно си е :rofl: барем нема да мислам :D а како што ми се критични првите 2 - 3 дена, нема шанси да носам светла облека, иако до сега немало несакани настани од теткава :D Многу се преоптеретувам со тоа :D :worried:
   
 16. Li0ness

  Li0ness Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  1.797
  Бели пантолони кога имате менстурација

  Бели панталони со менструација... само на реклама за влошки :D
   
  На pupi.girl, marama, jelena.m и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. Jojoba

  Jojoba Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  718
  Бели пантолони кога имате менстурација

  Па јас уствари немам бели панталони, имам ептен светли фармерки ама бели јок :^) Инаку немам обилна менструација (пу пу) ама таков паничар сум што и последен ден да ми е, со улошка нормално, пак ја се ѕиркам на излози и се потресувам. Инаку си носам и светли и темни фармерки, знам дека шансите да ми протече се многу мали ама неизбежно е тоа ѕиркањето :D
   
 18. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.467
  Бели пантолони кога имате менстурација

  Кога имам добиено носам потемни пантолони/фармерки или пак црни. Посигурно ми е да носам потемни или пак црни, па и да има нешто што не треба, да не се познава. Исто и јас облекувам и подолги маици/туники/блузи во тие денови, како за посигурно :wasntme: . Светли фармерки избегнувам да носам во првите 3 дена, а за бели пак да не правиме муабет - страв ми е да не се исшлакам, па да шетам ко далматинец :lol: .
   
 19. jelena.m

  jelena.m Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Бели пантолони кога имате менстурација

  што си е сигурно сигурно си е. ако треба да се ишлакаш ке се ишлакаш и во темни панталони..разликата е што ке се чуствуваш несигурно напнато и мислите цело време ке ти се таму :D
   
 20. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.974
  Пол:
  Женски
  Бели пантолони кога имате менстурација

  Имам само еден пар бели панталони, и тие не ги носам често, незнам зошто :?: .Имам и светли фармерки, тие си ги носам често и кога имам добиено, не ми претекло до сега пу, пу, да не урочам :rofl: .
  А инаку ми има 2-3 пати претечено на потемни фармерки, ама однапред ептен малку, не се ни познаваше на надворешната страна :!: .