1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бели пантолони кога имате менструација

Дискусија во 'Мода и стил' започната од pupi.girl, 24 август 2011.

  1. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Бели пантолони кога имате менстурација

    Имам 2-3 пара бели панталони, и обично избегнувам да ги носам за време на менструација, особено во првите 3 дена, кои се нели најкритични.
    Ама неможам да кажам дека не сум ги носела и во тие денови, еве последниот пат ги облеков, ставив тампон и за среќа не ми се случи ништо несакано. :wasntme:
     
  2. Little-one

    Little-one Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    79
    Бели пантолони кога имате менстурација

    Често носам бели пантолони кога имам менструација. Си се сакам многу во бело :) Немам некоја обилна менструација така да немам гајле
     
  3. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Бели пантолони кога имате менстурација

    Немам бели панталони, меѓутоа и да имам, не би ги носела, а посебно не во таков критичен период.
    Не дека имам некоја којзнае колку обилна менструација, ама шашава е, ја фаќаат матни води, башка посигурно се осеќам во потемните бои, и во никој случај не би изведувала експерименти со тампон и секојдневна влошка - шубе ми е да не случајно претече, па ќе се сликам после таква излочкана. :fubar:
     
  4. Sun.shine

    Sun.shine Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2011
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    116
    Панталони многу ретко носам, имам еден пар бели и ги имам облечено само 2-3 пати до сега. Посебно во тие денови не би ми паднало на памет да облечам бели панталони, паметот би ми бил само да не оставам позади мене црвена дамка :^)
    Инаку и јас обожавам бела облека, се чувствувам најпријатно во неа ама во периодот кога имам добиено избегавам сукњички и фустани во бела боја, за секој случај ;)
     
  5. danniela5

    danniela5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2011
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    881
    Пол:
    Женски
    Па јас немав баш многу крв последниве 3 месеци и си ставив два-три пати бели пантолони за в чаршија.И се си беше во ред.
    Инаку да имам многу крв и не би ни помислила ;)
     
  6. Discovery

    Discovery Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    227
    Ау не.Не можам јас да се плашам на секое дан сум со флеки :D Едноставно не се осеќам пријатно да носам бели пантоли ко ќе имам добиено.Под стрес ќе сум :lol:
     
  7. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Кхм, кхм, кхм... тоа не е за мене-не благодарам :shake: .

    Јас се правам лом и во темно, не дао ми Бог да облечам бело, има да бидам како јапонско знаме кога ќе ми се направи црвена точка на мојот задник.
    Никогаш не е морално да носам бели панталони, поготово не кога имам менструација. Во тие денови избегнувам да носам и сукњи, едноставно црни хеланки или темни фармерки ми се стандарден аут-фит за време на менстрација, во се друго би ми било крајно неудобно.
     
  8. dlikedevil

    dlikedevil Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    55
    Нема шанси... имам баш обилно крварење, влошка се познава на бело, со тампони немам пробано.. ама не само првите 3 дена туку цело време додека имам менструација не носам бело. Тоа шо не се чувствувам убаво и пријатно е само пропратна причина, веројатноста дека ќе ми протече е џиновска... а бело обожавам, омилена боја ми е, ја носам сите останати денови од месецот :D
     
  9. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    Воопшто немам обилна менс. па можам да носам и со влошка и со тампон. Нема гајле. :)
     
  10. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Па... и јас, како Домино, немам обилен мензис и си носам. Е сега бидејќи се бели, си облекувам боксерици и гајле немам.
     
  11. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Можеби и нема да се направи некоја природна катастрофа ако носам, но што си е сигурно сигурно си е. Преферирам темни бои за време на посетата.
    Всушност, и не излегувам воопшто во мојот најкритичен ден, ама како и да е, и дома не носам бело :D
     
  12. bal0n43

    bal0n43 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    81
    Сум носела посветли бои на пантолони за време кога имам ’гостинка’ ама откако на другарка ми и’ се деси катастрофа се збогував од нив се дур не си замине. Учам на туѓи грешки :D
     
  13. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    Епа зависи од дебелината на панталоните. Ако се малку подебели и не многу проѕирни можно е да облечам ама дури 4-5 ден, првите нема шанси. А ако се оние ултра тенки и проѕирни панталони не ги носам воопшто во тој период.
     
  14. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Ако ми одговараат на некој комбинација си носам, независно кој ден ми е.Ќе си ставам тампон, секојдневна и заборавам дека имам добиено.Досега никогаш немало непријатности :)
     
  15. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    никако
    особено не првите денови
    да ми протече, па да се изрезилам пред сите, нема шанси
     
  16. sweetgirl92

    sweetgirl92 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    1.868
    Па искрено и не преферирам бели панталони :) Но носам светли бои па и да си признаам немам голем проблем тогаш ми тече многу малце така да не е ништо срашно и да облечам :)
     
  17. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Изгледа само јас носам бели пантолони за време на критичниот период :lol:
    Другарките ми се чудат како фурам бели пантолони и тоа и на прв, втор, трет ден без мака..
    Не ми се има десено катастрофа до сега, се надевам и дека нема, но јас добро си поминувам со белите пантолончиња.. Совет: само почесто се проверувам и тоа е тоа :)
     
  18. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    Нема шанса! :x Страв ми е! А, налето многу сакам да носам бело :worried:
    Еднаш во животот додека бев средна школа, се `бојадисав` носејќи обични фармерки :tmi: , и оттогаш ми е влезен стравот, па повеќе пазам. :)
     
  19. green.eyes

    green.eyes Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    31.228
    Пол:
    Женски
    И јас немам проблем да носам бели панталони кога имам добиено. Не знам, дури и повеќе носам тогаш отколку кога немам :?:
    И како што кажа Name, само малку почесто проверување и внимавање, и нема проблем :) Барем јас не сум имала до сега.....
     
  20. L0ve

    L0ve Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2011
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    199
    сакам да носам бело, но во тие денови ми е страв од некоја несакана ситуација :lol:
    јас како што сум магнет за малери- гарант ќе ми се случи нешто непријатно :rofl: :rofl: