Бели пантолони кога имате менструација

Дискусија во 'Мода и стил' започната од pupi.girl, 24 август 2011.

 1. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.711
  Бели пантолони кога имате менстурација

  Имам 2-3 пара бели панталони, и обично избегнувам да ги носам за време на менструација, особено во првите 3 дена, кои се нели најкритични.
  Ама неможам да кажам дека не сум ги носела и во тие денови, еве последниот пат ги облеков, ставив тампон и за среќа не ми се случи ништо несакано. :wasntme:
   
 2. Little-one

  Little-one Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  78
  Бели пантолони кога имате менстурација

  Често носам бели пантолони кога имам менструација. Си се сакам многу во бело :) Немам некоја обилна менструација така да немам гајле
   
 3. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.932
  Допаѓања:
  77.150
  Пол:
  Женски
  Бели пантолони кога имате менстурација

  Немам бели панталони, меѓутоа и да имам, не би ги носела, а посебно не во таков критичен период.
  Не дека имам некоја којзнае колку обилна менструација, ама шашава е, ја фаќаат матни води, башка посигурно се осеќам во потемните бои, и во никој случај не би изведувала експерименти со тампон и секојдневна влошка - шубе ми е да не случајно претече, па ќе се сликам после таква излочкана. :fubar:
   
 4. Sun.shine

  Sun.shine Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2011
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  114
  Панталони многу ретко носам, имам еден пар бели и ги имам облечено само 2-3 пати до сега. Посебно во тие денови не би ми паднало на памет да облечам бели панталони, паметот би ми бил само да не оставам позади мене црвена дамка :^)
  Инаку и јас обожавам бела облека, се чувствувам најпријатно во неа ама во периодот кога имам добиено избегавам сукњички и фустани во бела боја, за секој случај ;)
   
 5. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Па јас немав баш многу крв последниве 3 месеци и си ставив два-три пати бели пантолони за в чаршија.И се си беше во ред.
  Инаку да имам многу крв и не би ни помислила ;)
   
 6. Discovery

  Discovery Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  177
  Ау не.Не можам јас да се плашам на секое дан сум со флеки :D Едноставно не се осеќам пријатно да носам бели пантоли ко ќе имам добиено.Под стрес ќе сум :lol:
   
 7. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.644
  Кхм, кхм, кхм... тоа не е за мене-не благодарам :shake: .

  Јас се правам лом и во темно, не дао ми Бог да облечам бело, има да бидам како јапонско знаме кога ќе ми се направи црвена точка на мојот задник.
  Никогаш не е морално да носам бели панталони, поготово не кога имам менструација. Во тие денови избегнувам да носам и сукњи, едноставно црни хеланки или темни фармерки ми се стандарден аут-фит за време на менстрација, во се друго би ми било крајно неудобно.
   
 8. dlikedevil

  dlikedevil Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  55
  Нема шанси... имам баш обилно крварење, влошка се познава на бело, со тампони немам пробано.. ама не само првите 3 дена туку цело време додека имам менструација не носам бело. Тоа шо не се чувствувам убаво и пријатно е само пропратна причина, веројатноста дека ќе ми протече е џиновска... а бело обожавам, омилена боја ми е, ја носам сите останати денови од месецот :D
   
 9. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.034
  Воопшто немам обилна менс. па можам да носам и со влошка и со тампон. Нема гајле. :)
   
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.785
  Па... и јас, како Домино, немам обилен мензис и си носам. Е сега бидејќи се бели, си облекувам боксерици и гајле немам.
   
 11. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.146
  Можеби и нема да се направи некоја природна катастрофа ако носам, но што си е сигурно сигурно си е. Преферирам темни бои за време на посетата.
  Всушност, и не излегувам воопшто во мојот најкритичен ден, ама како и да е, и дома не носам бело :D
   
 12. bal0n43

  bal0n43 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  81
  Сум носела посветли бои на пантолони за време кога имам ’гостинка’ ама откако на другарка ми и’ се деси катастрофа се збогував од нив се дур не си замине. Учам на туѓи грешки :D
   
 13. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.791
  Допаѓања:
  3.257
  Пол:
  Женски
  Епа зависи од дебелината на панталоните. Ако се малку подебели и не многу проѕирни можно е да облечам ама дури 4-5 ден, првите нема шанси. А ако се оние ултра тенки и проѕирни панталони не ги носам воопшто во тој период.
   
 14. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.326
  Ако ми одговараат на некој комбинација си носам, независно кој ден ми е.Ќе си ставам тампон, секојдневна и заборавам дека имам добиено.Досега никогаш немало непријатности :)
   
 15. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.740
  никако
  особено не првите денови
  да ми протече, па да се изрезилам пред сите, нема шанси
   
 16. sweetgirl92

  sweetgirl92 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  275
  Допаѓања:
  1.324
  Па искрено и не преферирам бели панталони :) Но носам светли бои па и да си признаам немам голем проблем тогаш ми тече многу малце така да не е ништо срашно и да облечам :)
   
 17. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  878
  Пол:
  Женски
  Изгледа само јас носам бели пантолони за време на критичниот период :lol:
  Другарките ми се чудат како фурам бели пантолони и тоа и на прв, втор, трет ден без мака..
  Не ми се има десено катастрофа до сега, се надевам и дека нема, но јас добро си поминувам со белите пантолончиња.. Совет: само почесто се проверувам и тоа е тоа :)
   
 18. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.767
  Нема шанса! :x Страв ми е! А, налето многу сакам да носам бело :worried:
  Еднаш во животот додека бев средна школа, се `бојадисав` носејќи обични фармерки :tmi: , и оттогаш ми е влезен стравот, па повеќе пазам. :)
   
 19. green.eyes

  green.eyes Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  2.515
  Допаѓања:
  24.922
  И јас немам проблем да носам бели панталони кога имам добиено. Не знам, дури и повеќе носам тогаш отколку кога немам :?:
  И како што кажа Name, само малку почесто проверување и внимавање, и нема проблем :) Барем јас не сум имала до сега.....
   
 20. L0ve

  L0ve Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  199
  сакам да носам бело, но во тие денови ми е страв од некоја несакана ситуација :lol:
  јас како што сум магнет за малери- гарант ќе ми се случи нешто непријатно :rofl: :rofl: