1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Белки под очите (над образите што не се стискаат)

Дискусија во 'Лице' започната од maleckaa, 23 март 2012.

  1. m.a.f.i

    m.a.f.i Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    180
    срцки а јас имам едно бело мало над очниот капак, нека си стои мало е ама да не имам некои комликации ако не одам на козметичар?
     
  2. aleks26

    aleks26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2012
    Пораки:
    309
    Допаѓања:
    97
    Пол:
    Женски
    леле девојки и јас имав ваков проблем едно имав на очниот капак и едно на долнаиот дел од усната и ме нервираа страшно незнаев што да им направам ни се стискаа ни исчезнуваа,и една ден ги фатив со игла двете на очниот капак излезе добро подизлезе нешто и два дена стоеше црвено па помина ама тоа од устата да те фати страв кога ми потече рилка луѓе не ми се гледаше ни горната од оток па болки леле мајко,една недела додека да ми се намали отокот па што гној излезе што да ви кажувам и сега се е добро и тоа исчезна ама не се трпеше.Девојки внимавајте тоа со иглата не е баш вистинскиот начин по ова што го претрпев не ми текина више да пробам така.
     
  3. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Јас имав на јаболчниците и исто со игла пробав да ги решам, не биваше никако поинаку, ама на едното ми се нарави црнка и ден денес ми стои. сега имам едно на очниот капак , ама нежно место е и не го фаќам. Се навикнав дека го имам и тоа е .
     
  4. kitty.lover

    kitty.lover Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2012
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    351
    Имам и јас неколку од двете страни, ама не ги вадам. Еднаш се обидов и стиснав една, па две недели ми седеше рана, и затоа не ризикувам. Веќе и сум се навикнала, па не ми сметаат-со пудра и коректор се покираат скоро целосно.
    А за методот со игла, немам пробано ,ама знам дека мајка и на една моја другарка одеше на козметичар да и ги вадат и тоа само по 3-4 од една страна (и на двете страни). Не било добро сите одеднаш да се отстранат и морало да има третман како за бубулици,акни... Дали е бизнис што секој пат по 300ден. и земале или е навистина во ред така-не можам да тврдам.
    Моите се неколку и мали, па не ми сметаат и не се познаваат, ама знам девојка што има многу и тоа големи набубрени што не е убаво за око, а и на лоша позиција се-па мора да ги вади. Т.е. таа преферира.