1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Белото памукче (Beyaz gelincik)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од malecko5, 6 ноември 2014.

 1. malecko5

  malecko5 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  1.195
  Допаѓања:
  904
  Барав ваква тема меѓутоа не најдов..Кој знае нека пише што ќе се случува во филмов. :)
   
 2. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
  Ми се допаѓа оваа серија
  и видов на интернет дека ќе заврши убаво
   
 3. Mekuska

  Mekuska Популарен член

  Се зачлени на:
  21 март 2014
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  2.301
  Пол:
  Женски
  како да ја бараме на интернет на јутубе...
   
 4. Mekuska

  Mekuska Популарен член

  Се зачлени на:
  21 март 2014
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  2.301
  Пол:
  Женски
  аха ок, видов...
   
 5. dzanina

  dzanina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  117
  Мене воопшто не ми се допаѓа досадна е
   
 6. Annabel Lee

  Annabel Lee Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2014
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  124
  Пол:
  Женски
  Кој наслов на серија... (facepalm)
   
 7. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
  Beyaz gelincik
   
 8. Annabel Lee

  Annabel Lee Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2014
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  124
  Пол:
  Женски
  Демек на турски не звучи така безврска ? Затоа бев цитирана?
  Како и да звучи името на серијата не ме привлекува да ја глеам, како што е случај и со другите турски серии.
   
 9. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
  Во Бугарија ја имаат преведено како Памуковата принцеза. Не знам нашиве зошто ја преведуваат како белото памукче, а уште поглупаво звучи кога и викаат мала невестичке.
  Барем нема да умрат на крај како што се случува со поголемиот дел од турските серии.
   
 10. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
  Ја гледа ли некој серијава?
   
 11. malecko5

  malecko5 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  1.195
  Допаѓања:
  904
  Jas :)
   
  На Polsko му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
  Бидејќи никој не коментираше мислев дека само јас ја гледам :)
  Оваа е моментално по мене најдобрата серија на канал 5, одлична содржина и среќен крај
   
 13. malecko5

  malecko5 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  1.195
  Допаѓања:
  904
  Конечно една серија да заврши со среќен крај...Да не знаеш што ќе се случува со филмов? :)
   
 14. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
  На Џерен ќе и пратат пакет во кој ќе има докази дека е Мелек Каракоџак. Омер не верува дека дедо му е убиецот на семејството на Џерен и затоа постојано ќе имаат конфликти. Во лутина Џерен ќе му кажи дека Самур ги убил неговите родители и Омер ќе се налути бидејќи криела толку долго време од него и ќе ја изневери со Нар. Џерен ќе замини во Австралија за да продолжи на докторски студии. Потоа даваат по три години. Се подготвува свадбата на Мелик и другарката на Џерен. Сите ќе мислат дека Џерен нема да дојди на свадбата,ама ќе ги изненади сите особено Омер. Тој е свршен со една докторка Бахар. Џерен ќе се обидува постојано да го избегне Омер. Нејзиниот план беше да остани само неколку денови по свадбата и да се врати назад, меѓутоа Омер на аеродром ќе појди и ќе и кажи дека брет и е жив и Џерен ќе остани. Братот на Џерен има психички проблеми. Од Австралија ќе дојди пријателот на Џерен. Омер ќе биде многу љубоморен на Селим. Селим ќе и предложи брак на Џерен. Таа прво нема да прифати но потоа ќе се согласи. На отварањето на ресторанот на Селим требаше да се свршат ама Омер ќе ја грабни Џерен. Ќе бидат заедно но потоа Џерен ќе избега од таму. После тоа ќе дознае дека е бремена. На Омер Бахар ќе му кажи за бременоста на Џерен и тој ќе појди кај неа. Џерен ќе му речи дека ќе абортира. Следниот ден ќе разговараат и ќе се венчаат. Сите во семејството ќе се изненадат. Џерен ќе постави услов ист како што тој и постави претходно, а тоа е да бидат заедно само заради детето и пред другите ќе глумат дека се маж и жена. Потоа работите помеѓу нив ќе се подобрат, но кога ќе се дозне дека дедото на Омер е убиецот на незјиното семејство Омер ќе замини во Италија. По неколку месеци ќе се врати само заради некоја работа но на заминување Џерен ќе се породи и тој ќе остани. На крај Џерен наоѓа некои документи и го вика Омер веднаш да се видат но на Џерен ќе и ги расипат сопирачките и ќе има тешка сообраќајка. Додека е во болница Омер ќе ја дознае вистината, дека брат му Халил е всушност убиецот на семејството на Џерен и дека тој е виновен за сообраќајката на Џерен. На крај Џерен се освестува и даваат по неколку месеци. Џерен и Омер живеат во посебна куќа со нивната ќерка и посвоениот син. Халил ќе биде во истата состојба како дедо му.
  Ова е накратко што ќе се случува со Омер и Џерен.
   
  На malecko5 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. malecko5

  malecko5 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  1.195
  Допаѓања:
  904
  A kako toa Halil bil vistinskiot ubiec na roditelite na Dzeren?? Prvo pisuvas deka e Hadzi Sefer a sea Halil? btw Halil koga se slucilo ubistvoto sigurno bil mal...sto ke se sluci so novinarot ke go najdat li?
   
 16. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
  Халил бил многу љубоморен бидејќи дедо му го назначил Омер за негов заменик. Затоа решил да ги убие Каракоџак и да ја земи земјата која дедо му ја сакал. Тој инаку е најстар и тогаш имал околу 20 години. Дедо му го прикрил убиството и затоа сега сите докази се против него.
  Новинарот ќе го убијат додека разговара со Џерен.
   
  На malecko5 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. malecko5

  malecko5 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  1.195
  Допаѓања:
  904
  Ahaa..a koj bese toj covekot sto go ubi novinarot? I kako ke stigne Dzeren do toa sto go pisuval novinarot?
   
 18. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
  Мислам дека е пратен од Халил. Халил наредил да се убијат родителите на Џерен, но во се е замешан и Ресул чичкото на Џерен. Во денешната епизода Џерен ќе открија дека Ресул е виновен и тој ќе оди во затвор, а Џерен ќе замини за Австралија. Ресул пред да умри ќе и пиши писмо на Џерен во кое се ќе и раскажи. Ама сето тоа се случива во претпоследната епизода.
  Многу е убава серијава само ми е жал само што ке умри Мустафа.
   
 19. malecko5

  malecko5 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  1.195
  Допаѓања:
  904
  Sto Mustafa ke umre...lele kako? Btw go ima nekade filmov so prevod?
   
 20. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
  Само со бугарска синхронизација го има.
  Мустафа и Мерјемче ќе ја изгубат ќерката бидејќи Азис ќе пука и ќе го обвини Мелих. По три години Мерјемче и Мустафа ќе купат јахта и Азис ќе го турни Мустафа од јахтата.