1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бел чај за почиста кожа

Дискусија во 'Лице' започната од lola-86, 16 мај 2011.

  1. m.a.f.i

    m.a.f.i Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    180
    си купив бел чај од тинекс со вкус на портокал. мммм!!!
    едвај чекам да се разбудам сабајле за да се напијам ...поздрав мили.
    .многу сум среќна!!!
     
  2. Casas008

    Casas008 Активен член

    Се зачлени на:
    13 септември 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Здраво. Нова сум јас на форумот и ме интерсира какво дејство има тој чај. :) поз. :*
     
  3. m.a.f.i

    m.a.f.i Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    180
    има позитивно влијание врз цел организам... има на гугл пиши бел чај и ќе најдеш.поздрав мила
     
  4. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Мафи се убедив од тебе да го земам белиот чај и да го пијам :) ајде денес накај тинекс морам да го купам па ќе видиме за резултатите и штом има вкус на портокал се убедив :wasntme:
     
  5. m.a.f.i

    m.a.f.i Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    180
    хахах . ако не ти се допаѓа вкусот немој да ме караш!! хахахах
    мене ми е убав, еве моментално пијам..ммммммммммммммммммм!!!!!
     
  6. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    Денес во Тинекс купував чаеви,и ми текна на Белиов,ама го немаше чист само од портокал,и ајде тоа ама што немаше ни од една друга фирма освен Good Nature кои се најгадните чаеви што ги имам пробано.Буквално како да пиеш врела вода,со нешто мааааалкуцка арома.И пак се зезнав и земав од гадниот!
    Значи буквално од ниту една др фирма немаше,дури нема ни од Milford ,Lipton ,,, :?:

    Знаете негде да има Бел Чај (може и со портокал не мора чисто бел да е) само да не e od Good Nature?
    Во аптеки можно е да има?
     
  7. 12masima

    12masima Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    29
    Бел чај прекрасен . го пијам еве веке втор месец, и супер е се навикнав на него, наспроти тоа ми го препорача дерматологот заедно со третманот за лице, И не е скап го зедов 67 ден од аптека.
     
  8. Calla

    Calla Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    508
    Допаѓања:
    1.479
    Си купив бел чај по ваша препорака затоа што имате добри резултати за кожата...
    Малце не ми се допаѓа вкусот, како да ми нагорнува иако ќе му ставам малку шеќерче, али ај, за лепота се трпи, ги голтам 150 мл. со затнат нос :lol:
    јас земав од тој на Good Nature што е 50% бел чај, и циметот многу се осеќа :)
    дали се продава негде 100% бел чај и дали ефектот е ист ако пиеш 50 процентен него ли 100...? :?:
     
  9. 12masima

    12masima Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    29
    Во почетокот нема да ти е баш убав за пиење но подоцна за некоја ден ке се навикниш. И мене ми беше така но еве втор месец го пијам :) аа 100% бел чај мислам дека нема никаде, но сепак ако најдиш пиши тука за да знаеме.
     
  10. zbj19113

    zbj19113 Активен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    2
    Проверете на пазарче кај тие бабичките што продаваат чаеви. Земав јас пред некое време од Бит Пазар, ама не ми беше нешто посебен чајот и и го дадов на комшиката.....сега ми е криво :swear:
     
  11. 12masima

    12masima Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    29
    Чист Бел Чај да побараме ти така побара ?
     
  12. zbj19113

    zbj19113 Активен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    2
    Јас си барав мајчина душичка ама она ми го даде и тој белиот :)
     
  13. Mince19

    Mince19 Активен член

    Се зачлени на:
    9 март 2013
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    1
    Дечки јас побарав во аптека бел чај и ми рекоа имаме чај од бел слез...И затоа не го зедов, не знам дали е баш тој...Да ли е тој чај за кој зборувате?
     
  14. 12masima

    12masima Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    29
    http://www.google.com/search?q=%D0%91%D ... B206%3B138

    не не е тој, овај е само Бел Чај пишува со вкус на портокал и го нема во секоја аптека , да побараш и во другите , види и во Тинекс ;)
     
  15. little.gf

    little.gf Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2013
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    42
    имам слушнато ама бидејки не сум толку информирана и не сум пробала.. 8)
     
  16. kim.k

    kim.k Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    14.464
    Пол:
    Женски
    пиев едно време бел чај од good nature беше мислам..ама не го пиев редовно од време на време само кога ќе ми текнеше и затоа не видов некои си резултати :D а за вкусот убав беше, со арома на портокал :)
     
  17. magic.girl

    magic.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2014
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    Во наредниов каталог од Авон мислам на каталогот бр 3 ќе ги има маската пилингот и гелот за миење лице од бел чај и сакам да ги порачам но најпрво сакав да видам коментари и ја пролистав теава неколку феминки ја користеле и задоволни с од нив, но никаде не пишуваше за каква кожа се дали ке ми одговараат на мојата, да не ги земам за џабе
    п.с. читајќи и мене ме убедивте да земам чај така да утре право во продавница :)
     
  18. Biodevojka

    Biodevojka Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2015
    Пораки:
    3.289
    Допаѓања:
    6.937
    Пол:
    Женски
    Здраво јас го пијам веќе долго време го комбинирам со зелениот чај (сенча) еден ден бел еден зелен. Одличен е јас сум презадоволна и двата чаја имаат голем број на антиоксиданти кои се борат против слободните радикали и придонесуваат за поубава кожа. Со белиот чај може да направите и одлична маска за лице. Направете си шоља бел чај и одвоете три супени лажици на страна а остатокот испијте си го. Во тие три лажички што сте си ги одвоиле (откако ќе се изладат) ставете малку брашно од ориз и помешајте додека да добиете убава кремаста смеса ни многу густа ни многу течна. Таа смеса намачкајте ја на убаво исчистено лице и држете ја околу 15 мин. и измијте со млака вода. Оваа маска е одлична за кожата. Јас чајот секогаш го пијам како тревка а не како филтер кесички и го набавувам од ла сој. Од зелените чаеви ги имам пробано сите и најубав ми е сенча има најубав вкус многу сличен на белиот не е многу јак додека банча ми е појак малце. Поздрав.
     
    На La.loca, do-re-mi и okcenzi им се допаѓа ова.
  19. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.530
    Допаѓања:
    7.421
    Пол:
    Женски
    Женски ајде пофалете се каков е разултатот од пиење,бел чај:)
     
  20. Ginger^

    Ginger^ Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    4.320
    Допаѓања:
    55.364
    Пол:
    Женски
    Мене ми е супер, јас го консумирам со години, на периоди.
    Многу е вкусен и има големи бенифиции од него.