1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бемките и нивното значење на нашето тело

Дискусија во 'Тело' започната од Hotty125, 25 октомври 2011.

  1. Leather

    Leather Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    7
    хахахахаха ме изнасмејавте :D :D :lol:
    Инаку имам слушано дека ако имате бемки на интимната зона и градите сте добри во кревет, јас и тамо и таму имам, ама не сум се испробала :D Инаку во минатиот живот сум била Ахил, имам бемка кај петицата :lol:
     
  2. Tikvi4ka

    Tikvi4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2012
    Пораки:
    938
    Допаѓања:
    451
    Позиција 11

    Вие сте тврдоглави и своеволни. Ако нешто наумите мора да го истерате по ваше, а често знаете и да покажете револт ако тоа не е така.


    хахахаха баш така!
     
  3. little-girl

    little-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2011
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    ХАха.. добри сте девојки.. а јас што да кажам кога имам дамка на тртичната коска.. позади :) ИИ да понекогаш ме пече .. што да правам ?
     
  4. Muffin.Love

    Muffin.Love Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    15
    Имам слушнато дека каде ти се наоѓа најголемата бемка тој дел од телото ти е најубав. XD
     
  5. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Јас гарант во ушето сум била засрелана! :) Жими се најсериозно.Или пак пирс сум имала кој знае. :rofl: :rofl:
    Имам една во ушето од горна страна( незнам да објаснам точо каде :$ :rofl: :rofl: ) и една имам од лева страна,кај стомакот долу ми е. Имам неколку и на нозете,ама тие се од оние малечки црни,знаете какви се. :rofl: :rofl: :rofl:
     
  6. attias

    attias Активен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2012
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    13
    хахахахахахаххахаха :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: не можам да престанам да се смејам :D ... иначе што значи бемка на десниот палец од ногата??? и на уво имам исто ;) :rofl: :lol: :lol:
     
  7. meow22

    meow22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    213
    Допаѓања:
    79
    Ги имам многу: на лицето 3 средно големи формираат триаголник (лево на челото, десно под/косо од устата и до десното око) + 3 мали на/под левото око, кај долните трепки, за кои често мислат дека ми е размачка шминка |( ... на рацете се во поголем број, на нозете не до толку. Значи мене ме изрешетиле убааво во минативе животи, не ме штеделе, туку што е со бенкиве што отпосле ми испаѓаат, паралел јуниверз ? :lol:
     
  8. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.274
    Пол:
    Женски
    Хахахахахах.. И јас цела сум по рацете и нозете и сегде сум :wasntme: :worried:
     
  9. supergirl22

    supergirl22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2011
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    11
  10. kristina123456

    kristina123456 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    59
    Пол:
    Женски
    имам бемка помегу главата и градите близу до левото рамо не е голема ама не е ни од оние ситна тоцкицка така нес по приметлива и бас ни се допага мислам дека го насла вистинското место кај да излезе :) едно девојче ми рече
    -бемкава навистина ти е грозна
    а јас и реков
    -мене ми се свига и иц не ми е гајле сто мислис ти
     
  11. gogotea

    gogotea Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2012
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    13
    И јас имам таму негде во левиот дел од вратот и според мене не е грозна па дури и ми е интересна некад ...:)
     
  12. praski4e

    praski4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    641
    Допаѓања:
    368
    Пол:
    Женски
    Имам неколку бемки имам меѓу градите таа ми е омилената и уште неколку помали на рацете.
     
  13. MerlinMonro8

    MerlinMonro8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2012
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    209
    Хахахахаха :rofl: Интересно !
    Јас си имам една бенка над устата и многу ја сакам затоа што даваа некој дополнителен изглед на моето лице :) Имам и на десната страна од брадата малку поголема и позначајна, поистакната, таа малку и ме нервира, ама па позната сум по неа ;) , a што е најдобро убава е, а јас не ја сакам зошто е поголема од обична мала бенка. Имам и еден интересн круг на лицето од сите и мали бемки, како да го опфаќаат целот образ хахаххахахах :lol: :lol: :devil:
    :* :* , а да имам и една на местот каде што Мерлин Монро имала бенка,поситна, ама ја има :) :D ;*
     
  14. capricorn.m.gi

    capricorn.m.gi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    7
    Леле луѓе дај помагајте..
    Кога бев мала на грбот имав лепотица,ама лепотица си мазно се ок,а сеа пожчнува да расте т.е. да станува бемка,бенка незнам ни како се пишува точно,и мајка ми ја има истата на исто место,како го*но е..се срамам..кажувајте што да правам ке ја скинам..и ем тоа голема е,мислам,не е како маслинка ама пак се познава..што да правам??
     
  15. COollLady

    COollLady Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2011
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.337
    Имам две бемки од десната страна на носот,една од левата,две на вратот,по нозете и една која ми е омилена позади кај левата плешка. :)
     
  16. kosmodiks

    kosmodiks Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    251
    Пол:
    Женски
    Значи од мајка ми ми' се наследни, и вратот ми е цел таков, и тоа се познаваат поголеми се.
    Имам и на други места, ама не ми сметаат толку многу колку тие на вратот, неубаво изгледам кога носам нешто поотворено околу градите, или корсет. Па секогаш се трудам да ги скријам со накит или марама.
    Инаку, се отстрануваат ли некако освен со операција(тетка ми правеше,и нема веќе). :(
     
  17. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Имам голема бемка меѓу носот и устата, на позиција 21 од сликата што беше постирана поназад, две на вратот, една голема под левата града, три на левата рака и една на левото стопало :D Таа до устата си ја сакам, убава сум демек нели :D
     
  18. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Немам бемки, немам бурен живот! :(
     
  19. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    хмм интересно...
     
  20. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.738
    Допаѓања:
    8.138
    Пол:
    Женски
    Сите што прочитавте за "наводното" значење на бемките,веројатно сте свесни дека залудно си потрошивте некоја минутка од животот. :D