1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бемките и нивното значење на нашето тело

Дискусија во 'Тело' започната од Hotty125, 25 октомври 2011.

  1. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    ^^
    Исто и ти.
    Си потроши минута од животот за да ни кажеш како ние си потрошивме по некоја минута.
    Поента?!
     
    На PeaceLoveBasketball и kosmodiks им се допаѓа ова.
  2. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.738
    Допаѓања:
    8.146
    Пол:
    Женски
    А не,јас мојата минута си ја дадов за благородна цел,а тоа би било да им укажам на евентуалните читатели на темава да не си трошат залудно време зашто оваа теорија за значењето на бемките е чиста глупост.
    Се надевам ме разбра. :wasntme:
     
  3. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    Јас имам бемка на вратот, имам бемка десно од папокот, една на колкот напред на десната нога, и една на коленото на левата нога (оваа на коленото ја имаме заедно со татко ми и сестра ми), и сите четири заедно формираат совршен квадрат. :D
     
  4. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Имам читано дека колку бемки си имал на телото толку години живот ти претставувале. :?: Некако не ми е верно ова...ама ај.
     
  5. Caliopea

    Caliopea Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2012
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    61
    Јас немам многу бемки, само 2-3 ситни на рацете :D
     
  6. cveke123

    cveke123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    633
    Јас имам 13 бемки на лицето, од кои 2 се забележителни. Една баш до носот, а една над устата, како Монро. Воопшто не ги сакав до пред некој година, ама сега, важно е да се справам со нив. Да ги прифатам де. 8)
     
  7. PeaceLoveBasketball

    PeaceLoveBasketball Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    1.176
    Позиција 21

    Каде и да се појавите оставате добар впечаток. Лесно им паѓате во очите на другите. Доколку сте личност која сака внимание ова ќе ви одговара, но ако не сакате да сте во центарот на вниманието вие имате проблем.

    Позиција 15

    Вие сте секогаш расположени за промени. Затоа и многу често имате потреба да промените нешто во домот. Но, за среќа не е така и со партнерот. Кога ќе засакате некого му се предавате целосно.
     
  8. girl.9

    girl.9 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2012
    Пораки:
    1.689
    Допаѓања:
    478
    Бемката под окото на јаболчниците многу убаво изгледа :) ;)
     
  9. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    Јас имам слушнато дека колку повеќе бемки имаш толку побогат ќе бидеш! :D
     
  10. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    А тие со бемка на вагината ?
     
  11. Crvenata

    Crvenata Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    1
    Девојки помагајте!
    Во последен период се повеќе и повеќе забележувам бемки на лицето, па и по целото тело. Не се многу забележителни, ама воопшто не ги сакам :worried: Имам една над усните забележителна и доволна ми е :)
    Ве молам доколку некој знае поради што се јавуваат нека каже :)
    Ви благодарам однапред! :)
     
  12. The.Princess

    The.Princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2012
    Пораки:
    281
    Допаѓања:
    146
    ЛоЛ. јас имам една на рачето кај зглобот на вената, да не сум напраила некоја беља во минатиот живот.. :D
     
  13. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Јас имам на левиот образ и на носот :D доста забележителни се. не ми сметаат, напротив симатично изгледаат :wasntme:
     
  14. Liebe.Love

    Liebe.Love Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2011
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    24
    Јас имам една на левата нога, погоре од глуждот, вака однапред кога гледаш на центар во радиус од некаде....3мм :)
     
  15. Emma89

    Emma89 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    425
    Јас имам две поголемки на стомакот, едната е над папокот од лево и е поголема, а другата е под папокот од десно и е помала. Не знам што значат, ако некој знае нека ми пише.
     
  16. Crvenata

    Crvenata Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    1
    Јас и не ги обожамвам многу, но се помирив со фактот дека се појавуваат. Имам доста светол тен и претпоставувам е една од причините за нивна појава. На стомакот и на грбот имам и јас ама тие ми се некако интересни. http://www.me-chitash.com/zabava/zabava ... aseto-lice
    Можеби ќе ви биде од корист ова. :D
    Што значи во минатото сни биле многу пати ранети ЛОЛ :D
     
  17. Lahaliva

    Lahaliva Нов член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2012
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    317
    Јас па имам 2 на г’зот :inlove:
     
  18. untouchableGirl

    untouchableGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2012
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    158
    Јас имам бемки на лицето на образите една под устата... имам и на грбот и на левата цицка имам и баш се симпатични. :$ 8)
     
  19. iRiNa12

    iRiNa12 Активен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Дебојки нова сум тука и мене ме интирисира оваа затоа што имам 9 бемки над градите 3 се големи .едната од нив е светло кафеава издигната а другата е темно кафеава издигната и третата исто како втората .. сакам да прашам дали може сите 9 да ги отстранам од моето тело и дали операцијата е ризична како одат работите на операцијата ?...исто така сакам и за другите да прашам останатите 6 се ми издигнати ама многу мали и при добир не ме болат ни една... и сите се темно кафеави последните 6 ми се појавија оваа година а вшусност имав само 3 бемки ... кога имав 3 години ми излегоа..и за операцијата сакам уште нешто да прашам дали кога ќе ти ја извадат бемката после тоа ти ја шијат раната или сама си заздрава и дали остава рани?... ;(
     
  20. Calla

    Calla Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    508
    Допаѓања:
    1.479
    Можеби нешто грешам, ама колку што сум јас информирана тоа не е класична операција, туку само ти ги горат, дали со течен азот или незнам..
    плус тоа, за последици.. тоа ти е индивидуално, прво мора добро да се распрашаш кај кој доктор би одела, инаку може да ти останат некои бели флеки...
    сакав да те прашам за тие 6 што ти се појавиле во една година, дали ти се од преголемо изложување на сонце, можеби си бела во тенот..?