1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бемки на ризични места

Дискусија во 'Лице' започната од connie, 14 јуни 2012.

 1. connie

  connie Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  204
  Девојки да ве прашам дали некоја од вас има бемки/а на некое ризично место?
  На пример јас имам долу кај препоните и страв ми е да се депилирам да не ја откорнам, бидејќи е малку над кожата.. имам уште една онаква над кожа е кај вратот и коа ќе се чешлам или коа ќе се тријам со сунѓерот страв во коски иам... :( Дали вие имате некоја ваква бемка, и дали ви се откорнала некоја на ваков начин? (Инаку јас имам многу бемки по телото, ама вакви над кожата се само овие две.)
   
 2. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.275
  Допаѓања:
  416
  И јас имам таква и затоа ме интересира има ли некој искуство со отстранување на бемки?