1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Београдски Синдикат

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Avenged, 8 јануари 2014.

 1. Avenged

  Avenged Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  1.489
  Пол:
  Женски
  Београдски синдикат е хип-хоп група составена од единаесет членови од Београд. Групата е основана во 1999 година на 21 март со здружување на две хип-хоп групи, „Ред Змаја“ и „ТУМЗ“ (Техника Управљањем Микрофоном и Знањем). Нешто подоцна во групата се приклучиле MC flex и Шеф сале и во 2005 Прота.
  Членови на групата се : Блажо,Oги,Шкабо,Марко,Даре,Шеф Сале,Ди Џеј Ајрон...
  Што мислите вие за нив? Ги слушате? Можеби и омилени ви се?..
  Дечкиве имаат ненормална храброст,без влакна на јазикот кажуваат како стојат работите,организираат протестни концерти.. Дури сакам да одам до Белград,да го купам нивното ЦД ^_^
  http://www.youtube.com/watch?v=1W0L-v2NlRk
  Ако е дупла темава,или нешто друго,слободно у канта.
   
  На unconditionally и Ketrin.Moon им се допаѓа ова.
 2. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  4.344
  Допаѓања:
  14.476
  Пол:
  Женски
  Искрено мене ми се обични љангари овие.
  Според мене ова не е храброст, скоро сите кои се занимаваат со овој вид музика имаат такви песни и концерти и чуда.
  Слични песни имаат и Едо маајка и Френки и повише им се дивам на нив зошто пред се не предизвикуваат на национализам туку на мир и почитување и покрај тоа што се Бошњаци и покрај војната ов Босна.
  А овие, не ми текнува на име на песната повикуваа на национализам.
  Па ради тоа, не се личности за дивење и почит и посебна тема за вакви луше не е потребна според мене.
   
 3. Avenged

  Avenged Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  1.489
  Пол:
  Женски
  Зошто така збориш,дека не е потребна?
  Секој си има свое мислење,може на некој му се допаѓаат,а повеќето што ги знам,ги слушаат многу,па затоа отворив ваква тема..
  Бог да чува,човек ништо да не може да напише..
   
 4. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  4.344
  Допаѓања:
  14.476
  Пол:
  Женски
  Затоа што има многу повредни личности за кои може да се дискутира.
  Многу луѓе ја слушаат и Шемса ама нема тема за неа :D
   
 5. Avenged

  Avenged Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  1.489
  Пол:
  Женски
  Па,можеби не биле заинтересирани толку за неа,па не отвараат,нели? :)
   
 6. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  4.344
  Допаѓања:
  14.476
  Пол:
  Женски
  Не, не вреди жената, не е некоја личност на која што треба да и се посветува внимание, како и б.с.
   
 7. Avenged

  Avenged Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  1.489
  Пол:
  Женски
  Добро,како и погоре кажав ова е мое мислење,ако тебе не ти се свиѓаат,сигурно поради тоа што незнаеш да се внесеш во песната,и што грешно си слушнала нешто,незнам тоа,не мора да се мешаш ни пак да ги слушаш овие момци..
  П.С не сакам да се карам :)
   
 8. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  4.344
  Допаѓања:
  14.476
  Пол:
  Женски
  Со оглед на тоа дека слушам ваков стил музика многу често...знам што сум слушнала.
  И секако дека имам оформено мислење и имам почит кон одредени луѓе, додека другите безвредни ги сметам за обични љангари- што и се.
  Обична четнички-националистички настроена група која не заслужува почит.
  Иначе бараш мислење- добиваш мислење. Без разлика дали е позитивно или негативно.
   

  Прикачени фајлови:

 9. Avenged

  Avenged Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  1.489
  Пол:
  Женски
  Секако дека секогаш постојат вакви личности,али нема врска..
  Како викаат мислењата на небитни луѓе се небитни. :)
   
 10. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  4.344
  Допаѓања:
  14.476
  Пол:
  Женски
  Не ја разбираш суштината на национализмот. Не го гледаш национализмот во нивните песни или пак си иста личност како и они- све је могуче.
   
 11. Avenged

  Avenged Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  1.489
  Пол:
  Женски
  Девојко,дојде и до тоа ниво што на 20години,еве како повозрасна девојка и се расправаш со мене за дали е националистичка или не,ајде сега ко мали деца не е така-вака е..Ајде уживај,ја отворив темава за да пишуваме мислења за нив,а ти започна прва ко,за б.с не се отвара тема.Во ред е го прифаќам тоа што си го напиша,ништо немаше да ти вратам,се додека видов дека напиша,дека за нив не е потребна тема.Јас можам за кој сакам да пишувам,без разлика дали тебе ти се свиѓа или не.
  п.с модератори,гледате дека не се пишува позитивно на темава,па ако сакате заклучете ја :)
   
 12. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  4.344
  Допаѓања:
  14.476
  Пол:
  Женски
  Не се расправам, јас знам дека групата е националистички настроена и тоа го напишав, како и на сите други теми на кои го давам моето мислење и став и навистина сметам дека не е потребна тема за нив.
  Ако не си подготвена на критика или негирање на твои идеи тогаш незнам што да ти кажам.
   
 13. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.169
  Допаѓања:
  57.157
  Пол:
  Женски
  Ауу е овие ми се прејаки. За текстовите што да кажам... Кој ги слуша и сам знае.
   
 14. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.502
  Допаѓања:
  10.371
  Пол:
  Машки
  eve edna jaka pesna koja go raskazuva zivotot vo 90tite vo Srbija vo samo 5min ..

  .