1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бери Вајт (Barry White)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Magnolija, 11 октомври 2011.

 1. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.649
  Овие секси доцни часови, ги посветувам на човекот со најсекси глас. :P
  Нека почива во мир и нека знае дека таков човек и таков талент никогаш нема да се заборави!
  Којзнае колку луѓе воделе љубов на неговите песни. Којзнае колку мижејќи, со сконцентрирана гримаса го слушале.

  Бери Вајт (англиски: Barry White, роден како Barrence Eugene Carter) бил американски текстописец и музички продуцент.
  Поголем број на Греми награди биле доделени на Бери Вајт поради неговиот глас и романтичната слика што ја појаснува со истиот и неговиот најголем успех бил во 1970-те оркестарот Лав Ултимејтед. Со тој оркестар Бери Вајт создал поголем број на соул, блус и диско песни. Тој се стекнал со поголем број златни и платински плочи со над 100 милиони продадени копии.

  [​IMG]

  Имам многу омилени песни од него. За почеток ќе ги издвојам овие:

  http://www.youtube.com/watch?v=v4_M5PcJQmU

  http://www.youtube.com/watch?v=8Wlz_bKHi9s
   
  На Hipica, Theodora и anuskaNESTLE им се допаѓа ова.
 2. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.104
  :)
  Колку добро кажано, овие секси доцни часови, браво Магнолија.

  Да се надоврзам.
  Бери го слушам, и тоа многу. Таков глас, и таква тематика во текстовите на песните е многу ретко.
  Овој вокал ќе остане да тлее насекаде низ светот, и нема да биде заборевен, тоа сигурно.

  Мојата омиелена... :)
  http://www.youtube.com/watch?v=v4_M5PcJ ... re=related

  И оваа ми е посебно драга..
  http://www.youtube.com/watch?v=GR_kO6gb ... re=related
   
  На Magnolija му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.576
  Бери Вајт е едноставно легенда - прекрасен за слушање, толку богат глас, дефинитивно кај жените буди сексуљави настроенија, а кај мажите самоувереност во желбата да им излезат во пресрет :lol: . Една од причините што сум заглавена во поранешната музика е постоењето на луѓе како него, текстови кои се цели приказни сами по себе и со длабоко значење, отпеани со толку чувства, мој најголем фаворит од него беше и остана -

  http://www.youtube.com/watch?v=CrRPA25UBGg

  Исто така ми се допаѓаат и -

  http://www.youtube.com/watch?v=x0I6mhZ5wMw

  http://www.youtube.com/watch?v=V3eOuK_-c34
   
  На Magnolija му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MissSpark

  MissSpark Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  696
  Допаѓања:
  1.287
  Пол:
  Женски
 5. LaBella

  LaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  1.032
  Допаѓања:
  1.089
  Пол:
  Женски
  ЕДЕН И ЕДИНСТВЕН ... еден од моите најомилени пеачи, незаменлив глас, прекрасни песни што можам да ги слушам во било кое време без разлика какво ми е расположението. "Can't get enough of your love" ќе ја одвојам како омилена, иако сите му се одлични.


  http://www.youtube.com/watch?v=ypyiAT1R ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=Bfdt7Bd_ ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=V3eOuK_- ... re=related