1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бермудскиот триаголник

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од velesanka, 3 ноември 2010.

  1. The.Princess

    The.Princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2012
    Пораки:
    281
    Допаѓања:
    146
    Чудово толку ме потресува незнам веќе што да кажам... Сликичкиве што некој ги има ставено ко ги видов ќе се онесвестем, ма дај само еден да имаше преживеано да каже кај стигнал, кај не стигнал. И не ми е јасно коако штици од исчезнаетитие бродови се наоѓаат на другата страна на земјата, дека патуваат во минатото или индината е - ГЛУПОСТ ДО ГЛУПОСТ. Во таа работа не верувам, ама сепак мислам дека е нешто натприродно, аман бре, ова делче од земјата да се откачеше некако, па на негово место што сака нек има. Пуф, бре, шо чудо ќе беше. Лелеее, па уште некојн имаше напишано и во Охрид нешо слично :@
    Лелее бре луѓе, шо напраивме? Како што гледма на сликите дупка има, и све со све си исповрзувам како и обично: Да не е ова дупката што ја погодила земјата и умреле сите диносауруси? Аха, бе... глупости треескам, ама што е тоа е! :?: А за жртвите за луѓето, уффф.... ;(
     
  2. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    И јасс :$ не верувам во тоа дека живееле во минато и иднина ама ајјј ;( ,малку нелогично само можеби и така е ... ]:)
     
  3. Anja98

    Anja98 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    362
    Допаѓања:
    553
    Пол:
    Женски
    Јас кога гледав еден филм за бермудскиов триаголник,некој ја имаше спомнато истата сцена на претходните страници,имаше значи потонува бродот кога стигнува во триаголникот,ама од сите патници преживува само едно девојче,и после два саати,ја вадат на површина и таа изгледа како старица,но пак се однесува како 5-годишно девојче и кога ќе ја прашаат колку години има со прстите на раката покажува 5... исто така даваа демек некои авиони што паднале пред неколку саати,обраснати со треви,позелени...како да паднале пред 200 години,а тие пак што паднале пред многу години,нови исти како да паднале пред 5 минути...само проблемот е што нигде нема патници! Значи авиноте таму,некои бродови фалат ама патници нигде нема... Голема мистерија стварно
     
  4. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    Да и јас го иамм гледано филмот ања како се вика тој што го гледаше ти? :tmi:
     
  5. Coco-Chanel

    Coco-Chanel Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    3
  6. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    Го разгледав,ништо ново глупости кој ја стави таму пирамидата или сама никна??Можеби вонземјни дојдоа да ја наместат таму?Господе зошто си толку високо?
     
  7. Angela12345

    Angela12345 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2012
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    26
    Можеби се на дното но не ми е јасно тоа што се зборува дека се потонати многу бродови и авиони пр дупка е и таа дупка од тие бродови и авиони ке се наполни и научниците ке можат да откријат незнам стварно :(
     
  8. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
  9. Kristina.R

    Kristina.R Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2012
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Машки
    сакам да идам да видам 8)
     
    На kikkki му/ѝ се допаѓа ова.
  10. ariela09

    ariela09 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2012
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    1.765
    http://popara.mk/2013/vesti/uzhasno-vrt ... ta-svetot/

    Дали можеби ова ги одговара нашите прашања? :?:

    Бермудскиот триаголник,според мене е пат кон центарот на светот каде што се наоѓаат сите исчезнати земји,острови,бродови,подморници,авиони и луѓе. Јас не верувам во патување низ времето или таа теорија дека луѓето одат во минатото или во иднината :smoke: Едноставно ми е нереална теорија.

    Инаку видеово не е монтажа. И сигурна сум дека ќе ви одговори некои прашања и ќе ви создаде дупло повеќе :lol:

    Гледајте го до крај !
     
  11. LittleChili

    LittleChili Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2013
    Пораки:
    509
    Допаѓања:
    2.227
    Бидејќи често читам мистерии оваа мистерија одамна ја имав прочитано и бев запознаена.Се кажува дека оваа мистерија Бермудскиот триаголник е вистинска,имам гледано емисии.Се смета дека околу него имало некое силно магнетно поле па кога поминувале бродовите застанувале , многу авиони потонувале,создавал необични временски појави...
     
    На kikkki и Ketchup им се допаѓа ова.
  12. fiufiu

    fiufiu Активен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2013
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    12
    Оваа работа со Бермудскиот триаголник е навистина чудна. Сум читала се и сешто, од магнетни полиња па се до портали за во иднината. Јас иако за некои работи сум скептик сепак мислам дека во овој свет постои нешто натприродно и нешто што не се објаснува со физика, а можеби и Бермудскиот триаголник е една од тие работи. Сепак онаа теорија со магнетното поле и притисокот изгледа најлогична но сепак е навистина чудно зошто да не се најде никаков остаток. И да имам шанса би отишла таму без размислување чисто од љубопитство...
     
    На rose60, SimonaTino и sweet-star им се допаѓа ова.
  13. MermaidKiky

    MermaidKiky Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    221
    Пол:
    Женски
    Многу сакам да дознаам што всушност се случува таму :P
    Каде може да исчезнат луѓето?Авионите? Едноставно тоа ми е премногу чудно :fubar:
     
  14. fiufiu

    fiufiu Активен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2013
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    12
    И на мене истата таа работа ми е чудна. Можеби звучи малку детски ама ако повеќе од 140 брода потонале и не знам колку авиони, не би требало тие да се трупаат еден на друг? Тие многу јасно дека ќе се уништат но сепак мора едноставно да постои некаков остаток!
     
  15. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Па ко наводно, сега таа била виновна за се што се случувало таму, некако ги привлекувала бродовите, авионите.... :^) Што нема да измислат веќе |(
     
  16. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.499
    Пол:
    Женски
    Колку ми е чудна оваа мистерија ...
    Одамна имам желба да го посетам Бермудскиот триаголник и да ми се разјаснат сите неодговорени прашања .....
    Мислам сега нема некој таков случај како што потонувале бродовите ...
     
  17. I I

    I I Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2016
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    625
    Пол:
    Машки
  18. Bender Rodriguez

    Bender Rodriguez The lovable rascal

    Се зачлени на:
    27 јуни 2015
    Пораки:
    2.623
    Допаѓања:
    32.778
    Пол:
    Машки
    Решена е „мистеријата“ одамна - затоа што мистерија не ни постоела, освен во главата на авторите на бестселерите на оваа тема и нивните наивни читатели.

    Еве ја мапата на сите „мистериозни“ исчезнувања кои му се припишуваат на триаголникот:
    [​IMG]
    Всушност, многу малце се случиле во него, нели? :D

    Вистинските исчезнувања се случиле за време на бури и невремиња и се апсолутно објаснети, а повеќето од „мистериозните“ се едноставно - измислени!

    Единствената мистерија за Бермудскиот триаголник е што сеуште постојат луѓе кои веруваат во неговата мистериозност, иако целиот случај е разјаснет како сензационалистичка измама на неколку автори уште пред 40 години.

    Кого го интересира вистината за триаголникот, може за неа повеќе да прочита тука.
     
    На rose60, theowndemon и Ketchup им се допаѓа ова.
  19. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    А што мислиш за нашиот Охридски бермудски триаголник, местото помеѓу Заум, Трпејца и Лагадин(така ли беше:?:)??
     
  20. Bender Rodriguez

    Bender Rodriguez The lovable rascal

    Се зачлени на:
    27 јуни 2015
    Пораки:
    2.623
    Допаѓања:
    32.778
    Пол:
    Машки
    Не ми е познат нашиов ни Охридски триаголник, ама мислам дека е реален исто како и Бермудскиот, а у најмала рака, реален барем како чудовиштето од Преспанско. :D
     
    На Ketchup и baba Rada им се допаѓа ова.