Бермудскиот триаголник

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од velesanka, 3 ноември 2010.

 1. The.Princess

  The.Princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  281
  Допаѓања:
  146
  Чудово толку ме потресува незнам веќе што да кажам... Сликичкиве што некој ги има ставено ко ги видов ќе се онесвестем, ма дај само еден да имаше преживеано да каже кај стигнал, кај не стигнал. И не ми е јасно коако штици од исчезнаетитие бродови се наоѓаат на другата страна на земјата, дека патуваат во минатото или индината е - ГЛУПОСТ ДО ГЛУПОСТ. Во таа работа не верувам, ама сепак мислам дека е нешто натприродно, аман бре, ова делче од земјата да се откачеше некако, па на негово место што сака нек има. Пуф, бре, шо чудо ќе беше. Лелеее, па уште некојн имаше напишано и во Охрид нешо слично :@
  Лелее бре луѓе, шо напраивме? Како што гледма на сликите дупка има, и све со све си исповрзувам како и обично: Да не е ова дупката што ја погодила земјата и умреле сите диносауруси? Аха, бе... глупости треескам, ама што е тоа е! :?: А за жртвите за луѓето, уффф.... ;(
   
 2. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.555
  Допаѓања:
  4.660
  Пол:
  Женски
  И јасс :$ не верувам во тоа дека живееле во минато и иднина ама ајјј ;( ,малку нелогично само можеби и така е ... ]:)
   
 3. Anja98

  Anja98 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  551
  Пол:
  Женски
  Јас кога гледав еден филм за бермудскиов триаголник,некој ја имаше спомнато истата сцена на претходните страници,имаше значи потонува бродот кога стигнува во триаголникот,ама од сите патници преживува само едно девојче,и после два саати,ја вадат на површина и таа изгледа како старица,но пак се однесува како 5-годишно девојче и кога ќе ја прашаат колку години има со прстите на раката покажува 5... исто така даваа демек некои авиони што паднале пред неколку саати,обраснати со треви,позелени...како да паднале пред 200 години,а тие пак што паднале пред многу години,нови исти како да паднале пред 5 минути...само проблемот е што нигде нема патници! Значи авиноте таму,некои бродови фалат ама патници нигде нема... Голема мистерија стварно
   
 4. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.555
  Допаѓања:
  4.660
  Пол:
  Женски
  Да и јас го иамм гледано филмот ања како се вика тој што го гледаше ти? :tmi:
   
 5. Coco-Chanel

  Coco-Chanel Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
 6. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.555
  Допаѓања:
  4.660
  Пол:
  Женски
  Го разгледав,ништо ново глупости кој ја стави таму пирамидата или сама никна??Можеби вонземјни дојдоа да ја наместат таму?Господе зошто си толку високо?
   
 7. Angela12345

  Angela12345 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2012
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  26
  Можеби се на дното но не ми е јасно тоа што се зборува дека се потонати многу бродови и авиони пр дупка е и таа дупка од тие бродови и авиони ке се наполни и научниците ке можат да откријат незнам стварно :(
   
 8. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  5.136
 9. Kristina.R

  Kristina.R Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2012
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  64
  Пол:
  Машки
  сакам да идам да видам 8)
   
  На kikkki му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ariela09

  ariela09 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  1.765
  http://popara.mk/2013/vesti/uzhasno-vrt ... ta-svetot/

  Дали можеби ова ги одговара нашите прашања? :?:

  Бермудскиот триаголник,според мене е пат кон центарот на светот каде што се наоѓаат сите исчезнати земји,острови,бродови,подморници,авиони и луѓе. Јас не верувам во патување низ времето или таа теорија дека луѓето одат во минатото или во иднината :smoke: Едноставно ми е нереална теорија.

  Инаку видеово не е монтажа. И сигурна сум дека ќе ви одговори некои прашања и ќе ви создаде дупло повеќе :lol:

  Гледајте го до крај !
   
 11. LittleChili

  LittleChili Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2013
  Пораки:
  501
  Допаѓања:
  2.128
  Бидејќи често читам мистерии оваа мистерија одамна ја имав прочитано и бев запознаена.Се кажува дека оваа мистерија Бермудскиот триаголник е вистинска,имам гледано емисии.Се смета дека околу него имало некое силно магнетно поле па кога поминувале бродовите застанувале , многу авиони потонувале,создавал необични временски појави...
   
  На kikkki и Ketchup им се допаѓа ова.
 12. fiufiu

  fiufiu Активен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  12
  Оваа работа со Бермудскиот триаголник е навистина чудна. Сум читала се и сешто, од магнетни полиња па се до портали за во иднината. Јас иако за некои работи сум скептик сепак мислам дека во овој свет постои нешто натприродно и нешто што не се објаснува со физика, а можеби и Бермудскиот триаголник е една од тие работи. Сепак онаа теорија со магнетното поле и притисокот изгледа најлогична но сепак е навистина чудно зошто да не се најде никаков остаток. И да имам шанса би отишла таму без размислување чисто од љубопитство...
   
  На rose60, SimonaTino и sweet-star им се допаѓа ова.
 13. MermaidKiky

  MermaidKiky Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  293
  Допаѓања:
  221
  Пол:
  Женски
  Многу сакам да дознаам што всушност се случува таму :P
  Каде може да исчезнат луѓето?Авионите? Едноставно тоа ми е премногу чудно :fubar:
   
 14. fiufiu

  fiufiu Активен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  12
  И на мене истата таа работа ми е чудна. Можеби звучи малку детски ама ако повеќе од 140 брода потонале и не знам колку авиони, не би требало тие да се трупаат еден на друг? Тие многу јасно дека ќе се уништат но сепак мора едноставно да постои некаков остаток!
   
 15. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.170
  Пол:
  Женски
  Па ко наводно, сега таа била виновна за се што се случувало таму, некако ги привлекувала бродовите, авионите.... :^) Што нема да измислат веќе |(
   
 16. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.469
  Пол:
  Женски
  Колку ми е чудна оваа мистерија ...
  Одамна имам желба да го посетам Бермудскиот триаголник и да ми се разјаснат сите неодговорени прашања .....
  Мислам сега нема некој таков случај како што потонувале бродовите ...
   
 17. I I

  I I Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2016
  Пораки:
  247
  Допаѓања:
  615
  Пол:
  Машки
 18. Bender Rodriguez

  Bender Rodriguez The lovable rascal

  Се зачлени на:
  27 јуни 2015
  Пораки:
  2.599
  Допаѓања:
  32.737
  Пол:
  Машки
  Решена е „мистеријата“ одамна - затоа што мистерија не ни постоела, освен во главата на авторите на бестселерите на оваа тема и нивните наивни читатели.

  Еве ја мапата на сите „мистериозни“ исчезнувања кои му се припишуваат на триаголникот:
  [​IMG]
  Всушност, многу малце се случиле во него, нели? :D

  Вистинските исчезнувања се случиле за време на бури и невремиња и се апсолутно објаснети, а повеќето од „мистериозните“ се едноставно - измислени!

  Единствената мистерија за Бермудскиот триаголник е што сеуште постојат луѓе кои веруваат во неговата мистериозност, иако целиот случај е разјаснет како сензационалистичка измама на неколку автори уште пред 40 години.

  Кого го интересира вистината за триаголникот, може за неа повеќе да прочита тука.
   
  На rose60, theowndemon и Ketchup им се допаѓа ова.
 19. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.437
  Пол:
  Женски
  А што мислиш за нашиот Охридски бермудски триаголник, местото помеѓу Заум, Трпејца и Лагадин(така ли беше:?:)??
   
 20. Bender Rodriguez

  Bender Rodriguez The lovable rascal

  Се зачлени на:
  27 јуни 2015
  Пораки:
  2.599
  Допаѓања:
  32.737
  Пол:
  Машки
  Не ми е познат нашиов ни Охридски триаголник, ама мислам дека е реален исто како и Бермудскиот, а у најмала рака, реален барем како чудовиштето од Преспанско. :D
   
  На Ketchup и baba Rada им се допаѓа ова.