1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Берово

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од ma4o4female, 15 октомври 2010.

 1. ma4o4female

  ma4o4female Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  352
  Дали некогаш сте го посетиле ова мало, малешевско гратче? Дали сте биле сведоци на убавините на природата сместени на мала површина покрај Беровското езеро? Дали е излишен зборот „Македонската Швајцарија“? Сакам да знам што мислите за ова дел од Македонија кој се' уште не е истражен. Јас да кажам дека Берово го обожавам :inlove: а се надевам и вие!!! :*
   
  На Dannyz01072017, Saxobeat и esperanca им се допаѓа ова.
 2. nena-26

  nena-26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  12
  Од Берово си или имаш потекло од таму :D
  И јас многу го сакам Берово имам поминато убави моменти таму. позз
   
  На Saxobeat му/ѝ се допаѓа ова.
 3. sonce777

  sonce777 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  Си ја сакам Малешевијата -Берово убав град носам убави спомени од таму сум била во хотелот''Манастир'',во манастирот''Св.Михаил и Арангел''кафичот''Калипсо''шетав и по чаршијата.Мината год бев на големиот празник Богородица и на етно фестивалот.Потеклото ми е од Пехчево и кога одам таму топлина во срцето чуствувам.Ве сакам малешевци мои. :hai: :hai:
   
 4. nena-26

  nena-26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  12
  Еј лани на Богородица беше феноменално колку само убаво си поминав :) Баш ми е криво што оваа година не бев, отидов за Крива Паланка ама врска немаше, не може во никој случај да се спореди со Берово.
   
 5. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  А бе знам дека беровчани се закон луѓе.. отворете на фацебоок беровски бисери и се ке ви биде јасно хихихихих
   
  На ma4o4female му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ma4o4female

  ma4o4female Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  352
  Кој не бил во Берово не може да зборува, а кој еднаш отиде, повторно ќе сака да се врати :) Луѓето ги сакам, пола од нив ми се роднини и така :lol: :*
   
  На Kolin и peperutkaa им се допаѓа ова.
 7. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Сум била во Беровско, тоа е место кое многу релаксира.
  Градчето е мало и нема многу што да се види и каже за него, ама околината е преубава, воздухот е чист имате чувство дека се наоѓате во некоја алпска земја.

  Еве ви некои слики од Берово :)
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На LivingGlam и sonce777 им се допаѓа ова.
 8. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  2.016
  Допаѓања:
  5.924
  мислам дека темава е моја слаба точка ..од бероово сум но живеам во прилеп ..секој распуст одам во берово и неможам да се наситам на свежиот воздух дури и ладното време , снегот тишината добро ми доаѓаат за да се одморам од секојдневните обврски .насабаље знам да станам и да џогирам околу езеро .. едноставно супер е мора да го посетите ако не сте го направиле тоа сеуште ке се изненадите колку ќе видите поопуштени ке ви се наполнат батериите . :*
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 9. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.793
  Допаѓања:
  65.508
  Пол:
  Женски
  Уф, Берово е еден од градовите што ми е во срцето. Си го најдов мојот мир таму. Горе на браната е прекрасно место за размислување, за средување на чувства... Мислам дека ни еден друг град од Македонијава не го сакам како Берово :)
   
  На buba4e89, Tanjamm, sweet25 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Беровското езеро ми е идеална дестинација за комплетен одмор :) Се е преубаво и релаксирачко, зелено, мирно.........милина :inlove:
  Сеси браво за сликите, баш убаво доловено :clap:
   
 11. caroline.costa

  caroline.costa Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  2.587
  Порано кога бев помала на 1ви мај секогаш со семејството одевме на Беровската брана.... Скоро секоја година и стварно многу ми се допаѓа не е многу далку од Каменица па затоа и почесто одевме... Многу е убаво
   
  На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
 12. rozalija

  rozalija Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  8
  Го обоЖавам Берово,особено во летниот период кога темпертаурите се високи,а во Берово се спие со јорганЧе,а летово бевме сместени во едно ново хотелЧе кое сто има поглед на целото езеро и браната,и прекрасната борова сума.. колку прекраснооо
  Исто така бевме пред извесен период кога Скопјево бесе прекриено со магла,а во Берово сонцето греесе и бесе некаде 15С идеално за спорт :rofl:
  Хотелцето се вика ВИП а има и универзален спортски терен.(тениссс)
  На сите од форумов ви го препорацувам а и цените се прифатливи(100 или 150 денари поскао од обицните вили каде сто на две или три соби имате едно купатило, а во хотелцево секоја соба си има свое)
   
 13. esperanca

  esperanca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  3.166
  И јас сум била во Берово и стварно прекрасно место за одмор и рекреација....никој нема да згреши ако го посети.....тоа е едно од моите најубави места во Македонија ;)
   
 14. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  438
  сдп дали во берово е само хотел манастир или има и други, ај ве молам некое линкце акоимате од хотели, сакам да го посетам местово барем на 3, 4 дена
   
 15. miljkovic

  miljkovic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2010
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  363
  Беровоо...што и да кажам ќе биде премалку за ова место! Место исполнето со убавини, мир, природа! Сум била неколку пати до сега и едноставно воодушевена сум! Изгледа дека и јас живеам во планина и ме потсеќа на моето место! :)
   
  На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
 16. esperanca

  esperanca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  3.166
  Лина еве ти неколку слики :) и нема да се покаеш ако отидеш ;)
   

  Прикачени фајлови:

 17. rozalija

  rozalija Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  8
  http://www.wiphotel.com.mk/berovo/Zanas.html
  во постот погоре имам написано несто повеке :)
  погледни ја целата галерија и ке видис во каква природа е сместен хотелот,
  во берово има два хотела манастир кој се наога во градот,и вип кој сто е сместен над самото езеро и глетката од хотелот е прекрасна,до сега бевме 2-3 пати во вип презадоволни сме
  погледни го линкот и цекам одговор :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 18. ma4o4female

  ma4o4female Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  352
  Во Берово, освен Браната постои и туристичката населба „Абланица“. Одиш таму, си изнајмуваш вила за колку дена сакаш и уживаш ;)
  http://berovobooking.com.mk/ Еве ви линк за секој што е заинтересиран :*
   
  На LivingGlam и gluvarche им се допаѓа ова.
 19. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  438
  прекрасно е, значи ептен сум задоволна од тоа што го видов на сликите, не па да отидам таму ;) сакам барем на 3 4 дена одмор без замарање, ама мислам дека во оваа убавина ќе ми биде малку!
   
  На rozalija му/ѝ се допаѓа ова.
 20. zoki69

  zoki69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Pa ne e samo berovo povelete i vo pehcevo na 10 kilometri od berovo imame nogu ubavi vodopadi.pozdrav
  [mod-kirilica:2fmupxzc][/mod-kirilica:2fmupxzc]