1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Берово

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од ma4o4female, 15 октомври 2010.

  1. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    Ако одиш за базенот, нема да се избањаш :) базенот е сред ресторан, претежно украсна функција има..
    Еден ден е малку за берово иако на прв поглед нема што да се види..
    Уствари не знам зошто воопшто би броеле денови на тој начин... ако кажеш што сакаш да видиш за 1 ден ќе ти кажам дали е доволно.
    Ма да јас живеам тука 2 години и уште не сум видела се:rofl: иако тоа СЕ е незанимливо за туристи:lol:
     
    На Ladybug98 и buba4e89 им се допаѓа ова.
  2. Bubce38

    Bubce38 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    10.646
    Допаѓања:
    161.647
    Пол:
    Женски
    Аман бре дете.
    Што толку има за гледање во Берово,та за две год што не си успеала да го видиш?:^)

    Х. Манастир беше тоа што не водеше на ручек?
     
    На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    Тоа е затоа што јас немам време за шетање како туристите:rofl: почни да пешачиш по патеките или изрентај точак и по планинските патеки ќе најдеш чуда:) од рекички, колиби, гостопримливи домаќини..
    Има музеј, цркви, манастири и нешто што тие што не се љубители на планина никогаш нема да го видат:D

    Манастир е тој, кај што јадевме..
    Храната им е добра, собите се пристојни.. базен непристоен:D
    Има мини спа, мини фитнес центар... и тоа е..
     
    На marlonbrando69 и Bubce38 им се допаѓа ова.
  4. Bubce38

    Bubce38 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    10.646
    Допаѓања:
    161.647
    Пол:
    Женски
    Размислувам како би се капела во тој базен|(
    Баш само за украс е тој:)
     
    На Dust и Animali им се допаѓа ова.
  5. marlonbrando69

    marlonbrando69 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2013
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    5.443
    Пол:
    Машки
    @Bubce38 @Dust
    кога ќе частете пита во Мрс :P

    далеку ми е од кај мене, инаку таму би ја правел викендицата . . .
     
    На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    Никој не се бања:D
    Утре?
    Кога дојдеш - тогаш. Ако се најавиш;)
    Затоа што јас сум некогаш многу далеку од берово а сепак во берово:D
     
    На marlonbrando69 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. homer simson

    homer simson Активен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2019
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    193
    Пол:
    Машки
    слободно оди викенд или цела недела да уживаш во природа
     
  8. marlonbrando69

    marlonbrando69 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2013
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    5.443
    Пол:
    Машки
    ќе се најавам, не гарантирам кога, но нема да заборавам :)
     
  9. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.954
    Допаѓања:
    20.836
    Некој да сподели искуство за комплексот Бела Вода во Берово?
    Дали е добар смештајот и храната?
    @Dust може помош?
     
  10. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    Комплексот не е во Берово, се наоѓа на 22-23 км од Берово на патот Берово - Струмица, после Двориште а пред Суви Лаки..
    Комплексот сам по себе е ОК место за еднодневна екскурзија ама наоколу нема апсолутно ништо. Дрва, паркинг, комплексот и толку..
    Сме биле неколку пати и не можам да де пожалам на лоша услуга во ресторанот, ма да храната не им е нешто WOW..
    Смештај не сме користеле, нема логика да плаќаме:lol:
    Се на се, добро е за еднодневна екскурзија според мене. За повеќе не :)
     
    На hello-kitty.90 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. 1992g

    1992g Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2014
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    9.624
    Пол:
    Женски
    Суви Лаки се наоѓа меѓу Берово - Струмица или Берово - Виница ? :wasntme:
    Или јас сум си ги утнала жичките у глава?

    Сакам и јас Бела Вода да ја посетам, в Петок со друштво идеме накај Берово и остануваме се до 28 вечерта, па мора еден ручек таму.
    Имам прашање, дали базенот во Аурора може да се користи ако не си гостин, ами само на рекреативен ручек ?
    Исто така, ме интересира дали има некое пет френдли место за издавање, за 26 и 27 Август (23 до 26 ти имаме најдено смештај) а јас идам со куче доберманче старо 4 +месеци. Сегде кај што се јавив одбиваат за со куче иако јас понудив да си платам ко за + особа, многу се ментални беровчани поготово приватните сместувања.
    @Dust help ?
     
  12. Ladybug98

    Ladybug98 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2019
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    4.138
    Пол:
    Женски
    Пребарај за вила Иван и апартмани Природа, не би требало да прават проблем за миленичиња. За точната локација пребарај на интернет незнам во кој дел од Берово се наоѓаат.
    Во Аурора освен ако не си гостин во хотелот неможеш да го користиш базенот, а тој и често е затворен за други гости ако имаат некои "специјални". :?:
     
    На 1992g му/ѝ се допаѓа ова.
  13. 1992g

    1992g Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2014
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    9.624
    Пол:
    Женски
    Во Природа прашав, ме издиксаа небаре сум крвна непријателка, па ќе сметало на други гости па ово па оно...
     
  14. Ladybug98

    Ladybug98 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2019
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    4.138
    Пол:
    Женски
    Баш ја отворив на интернет вила Иван и пишува дека е дозволено за миленичиња. Јави се таму.
    Незнам како може да и претставува проблем тоа.. од толку сместувања никаде да не примаат :^). Ужас.
     
  15. 1992g

    1992g Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2014
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    9.624
    Пол:
    Женски
    Све фул.
    Инаку примаат, ама да е у двор врзано или ако е мало да е на тераса, одозгора па и да платам како за човек легло а тоа да биде надвор, ццц.
    Па внука ми да ја однесам 300 бељи ќе направи а они се фатиле за тоа дека кучето може да им расипе нешто у собине шо ги опремиле со треш смештај шо по дома не им треба
     
    На Hristov му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Ladybug98

    Ladybug98 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2019
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    4.138
    Пол:
    Женски
    Катастрофа. Незнам зошто кај нас се со закржљавени мозоци околу овие работи. Незнам како е во хотелите, и таму ако не примаат алал да им е со толку ѕвезди.
    На запад од прв до последен има куче или маче и секаде патуваат со него. Што ќе се деси ако нигде не примаат? На крај се знае, за штетите ако настанат ќе си ги поднесеш трошковите дали ги направил човек или животно мање битно.
    Сведок сум на летување во планина во каква состојба им ја оставија комшиите до нас вилата во која бевме, сите во алкохолизирана состојба. Па тоа ниедно животно нема да го направи.
    Види ја и Villa Lake Palace, оценети се како pet friendly.
     
    На 1992g му/ѝ се допаѓа ова.
  17. 1992g

    1992g Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2014
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    9.624
    Пол:
    Женски
    Фала ти. Пуштив пораки на неколку, па да видам. Ама се што беа обележани со пет френдли, или појма немаат самите дека така се обележиле или пак тоа им значи миленикот надвор да е.
    Па за да е надвор, обезбеди ми бокс за миленици коа веќе за него ти плаќам. Ај белки @Dust знае некој смештај за со миленици, сепак локален жител е.
    Од простотијата и јас сум запрепастена, од иста причина и у Маврово не отидов. А во хотелите им се солени цените, 3000 денари минимум у Манастир, за со миленик којзна колку би ми наплатиле.
    Крајно ми е да спијам у комбето на пријателов со кој шо ќе идеме. Миленикот не можам да го оставам у пансион бидејќи скоро го земав и уште се врзуваме меѓу себе, да го оставам цела недела ќе го уништи тоа психички, само мене ме смета дека ме има. Друго е кутре у развој друго е возрасно.
     
  18. Ladybug98

    Ladybug98 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2019
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    4.138
    Пол:
    Женски
    Скапо у Манастир ви кажале. Бевме пред неполн месец само за ручек, а кога прашавме за спиење ни кажаа 40 евра за двајца со појадок.
    Се надевам дека ќе најдеш нешто.
     
    На 1992g му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    Суви Лаки е меѓу Берово и Струмица. Лаки е меѓу Берово и Виница :)

    Во Аурора базенот е само за гости освен ако не си пријател со некој од менаџментот..

    За Богородица(пред и после тоа некој ден) има шанси воопшто да не ве пуштат ни на ручек штом не сте гости. Лани беше така ама ние влеговме.. па немаше ни толку многу гости за да не пуштаат.

    Манастир и Аурора колку што знам не примаат миленичиња, има исклучоци де ама ни ти ни јас не спаѓаме во тие исклучоци:rofl:.
    Во Манастир е 2500 за двајца со појадок т.е 42 евра.
    Лејк палас, вила иван, вила марија, природа се сите на беровско езеро т.е месноста викана - Браната. Газдите на Природа се ептен надуени, ама тие нека не ви се репер за беровчани..тие се се само не беровчани..па и Лејк палас не се ништо подобро..

    Ако сакаш види ги вила иван и вила марија, ќе ургирам за кучето ама да видам прво дали имаат место бидејќи во Марија има гости што ќе седат долго, во Иван нешто слично е..

    Ќе ти пишам лп, ќе најдеме нешто се надевам:hug:

    Инаку почна празнувањето кај нас.. од музика не се спие :( дека сме на 100 метри воздушна линија од плоштадот како пред куќа да е музикава
     
    На 1992g му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Cosmi

    Cosmi Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 февруари 2012
    Пораки:
    8.468
    Допаѓања:
    82.142
    Пол:
    Женски
    @Dust
    Каде е подобро да бидеме сместени,на езерото или во град(со 2 тинејџерки:emo:)
    Јадење каде?
    Точаци за изнајмување каде?:D
    Никогаш не сме биле во Берово.:(
     
    На Bozica1980 и Dust им се допаѓа ова.