1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Берово

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од ma4o4female, 15 октомври 2010.

  1. Noemi

    Noemi Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    1.719
    Допаѓања:
    7.085
    Берово е навистина убаво место за релаксирање, макар и за викенд. Не ми е многу далеку и се случува да отидеме со друштво или фамилијарно, посебно комплексот Манастир и браната се прекрасни. Во градот баш и нема што да се види.
    А навистина близу Пехчево има прекрасна природа и водопади кои вреди да се видат :)
     
    На rozalija му/ѝ се допаѓа ова.
  2. rozalija

    rozalija Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    8
    Па и Манастир е во градот,од искуство ви го препорачувам хотелот Вип погледнето го линкот од претходниот пост и ке видите за што ви зборувам,претходниот викенд бевме во Вип со убаво се изнаигравме тенис,се одморивме се изнадишавме чист воздух и назад во Ск со полни батерии
     
  3. topce25

    topce25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2010
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    48
  4. rozalija

    rozalija Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    8
  5. rozalija

    rozalija Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    8
    Gledam temava dosta zaostanala, spored mene ova hotelce e idealno mesto za praznicite koi se blizat :)
    sega mozete da bidete nivni prijateli na facebook :)
    Najtoplo vi go preporacuvam :)
     
  6. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.100
    Допаѓања:
    56.330
    Пол:
    Женски
    Се’ што ти треба на форумов ќе го најдеш :)
    Благодарам за информациите, сликите и линковите.
    Ај се надевам ќе успеам да се организирам во блиска иднина, па ќе постирам и јас слики :)
     
  7. laprincessa

    laprincessa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Берово е преубав град и преубаво место за одмор и релаксација. Иако не сум од таму обожавам кога моите ќе ми речат да одиме на викенд или на некој празник таму .Топло препорачувам кој не бил да одвои барем 2-3 дена и да го посети овој преубав град.
     
  8. roberta-rubi

    roberta-rubi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2010
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    61
    Бев пред две недели од прилика,но не се задржавме долго и криво ми е што не го запознав поубаво Берово но ке се вратам некогаши за да прошетам повеке 8)
    морам да напомнам дека седнавме да пијаме кафе на едно место каде имаше преубав келнер :inlove:
     
  9. ElleS

    ElleS Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    210
    Преубаво место, совршено за психички одмор пред се. Има кај да се сместиш во секое време, народод е добар, така да се фино.
     
  10. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    Сум била во 7 оделение и паметам многу малку.Паметам дека имаше една тезга и не лаже таму и се изнакупувавме глупости :D и го паметан овој дел затоа што сум сликана на тоа место
     

    Прикачени фајлови:

    • 4097297.jpg
      4097297.jpg
      Големина на фајлот:
      78,1 KB
      Прегледи:
      272
  11. kumalisa

    kumalisa Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2011
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    74
    Берово е приказна за себе :)
     
    На Saxobeat му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Имам само еднаш појдено на екскурзија во 3-4 одделение . Убав град е, има чист воздух. Идеално за викенд :)
     
  13. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Дење топло,навечер студено. Убаво е во Берово. Ми се допаѓа новиот плоштад и реновираната улица што води до него. Исто ми се допаѓаат и кафичите и кафаните во чаршијата. Хотел Манастир е прекрасно место, мир,убавина. Беровското езеро и браната исто. Aurora Resort & Spa е нешто неверојатно.
    Планината, чистиот воздух,малините,капините, рибизлите се неизоставен дел од Берово.A малешевскиот зелник е едно од најубавите традиционални јадења во земјава.
    Берово е место за вистинска релаксација и уживање.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Сликава ја најдов на фб профилот на Aurora Resort & Spa,а е сликана баш тогаш кога бев во Берово. Наутро беше жешко,потоа почна да врне, кога престана дождот се појави виножитото.Глетката беше преубава.
     
  14. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Сакам да прашам...?

    Дали има некоја Феминка од Берово, да ми пише лп и да ми препорача викендица (и тро поќе инфо), апла немам од тој дел познаници да прашам, а сакам на викенд. Фала. :)
     
  15. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Сакам да прашам...?

    Тука имаш и цени и се’.
    http://berovobooking.com.mk/mk/zaberovo.html
     
    На goddess.Of.chaos му/ѝ се допаѓа ова.
  16. rozalija

    rozalija Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    8
    Malku docna no sepak ke si pisam moja preporaka,
    Ne sum od Berovo no do sega poveke pati sme bile na odmor vo Berovo, prethodnata i ovaa bevme gosti vo VIP Hotelot,novo hotelce i na site go preporacuvam,prekrasna lokacija i gletka na celoto ezero,imaat ceni na nivnata veb strana.
     
  17. MiiLla

    MiiLla Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2011
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    53
    Денска баш го видов ресортот Аурора што го направиле во Берово, за жал само на слики али на пролет здравје мора да се посети. Леле луге дивота...Рај за очи и душа...
     

    Прикачени фајлови:

    На LaChiquita му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Дали знае некоја да ми каже одприлика колку се движат цените во Аурора, на сајтот не им пишува (или јас не видов :D ) или да ми даде препорака за некоја вила со поглед на езерото за 5-6 лица?
     
  19. a.c.k.a

    a.c.k.a Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    608
    за аурора не знам точно колку се цените,али може да ти ја покажам вилата во која претстојувавме ние прекрасна беше и се плаќаше 300 ден од ден
     

    Прикачени фајлови:

    • DSC02894.JPG
      DSC02894.JPG
      Големина на фајлот:
      278,6 KB
      Прегледи:
      412
  20. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.306
    Допаѓања:
    16.767
    Јас бев есента. Негде на интернет ја најдовме вилата, сликите што ги видовме, абре милини. Договоривме со тој газдата тој ден попладне ќе дојдеме. Отидовме таму и таму и гледаме 2 вили едната преубава беше, а другата надвор песок и цемент, мешалица и такви ствари. Си викаме оваа убавата, и го гледаме газдата ни вика вие сте од Свети Николе и ние - да. Ни вика ела навака (воа таа што ја прават) ни вика така и така ќе дојдам во недела да платите попладне, и си отиде. После влегуваме внатре и гледаме стара гарнитура, кујна. После бевме во оваа убавата што ви викам, гледаме внатре (прашавме да влеземе) и сликите на интернет биле од таа убавата вила. :D