1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Берово

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од ma4o4female, 15 октомври 2010.

  1. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855

    Ја има некаде на интернет? Можеби на berovobooking.com.mk? И каде се наоѓа, дали е во таа населбата Абланица? Контакт нешто? Се извинувам, многу прашања :) Ти благодарам.
     
  2. a.c.k.a

    a.c.k.a Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    608
    мислам дека ја нема на стараната а за сигурно можам да ти казжам бројче да си звонес и да си питаж со е и како е вилата е прекрасна на првиот спрат има кујна со дневна, а на вториот спрат има 3 спални :) ако одете во случај одберете ја средната најубава е :D :D :*
     
  3. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    мислам дека ја нема на стараната а за сигурно можам да ти казжам бројче да си звонес и да си питаж со е и како е вилата е прекрасна на првиот спрат има кујна со дневна, а на вториот спрат има 3 спални :) ако одете во случај одберете ја средната најубава е :D :D :*[/quote]

    Ајде те молам ако не ти е тешко пиши ми бројче и дали е близу до езерото?
     
  4. Alesii

    Alesii Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    841
    Сакам ова лето да одам таму Аурора Берово [​IMG]
    Кога ми ги покажуваше мајка ми сликите на нет..не ми се веруваше дека ова е во Македонија..
     
    На Hipster, Nati.P и Glossy-girl им се допаѓа ова.
  5. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Душава ми плаче за ова место :D и планираме да одиме до Берово барем на викенд, размислувавме и за приватна вила, ама кој да одолее на оваа убавина?? :inlove: Абе луѓе дајте зар никоја од вас не била овде да каже како се движат цените :P
     
  6. a.c.k.a

    a.c.k.a Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    608
    Душава ми плаче за ова место :D и планираме да одиме до Берово барем на викенд, размислувавме и за приватна вила, ама кој да одолее на оваа убавина?? :inlove: Абе луѓе дајте зар никоја од вас не била овде да каже како се движат цените :P[/quote]

    како што прочитав во аурора цените се движат од 50 е до 120 е а колку е точно незнам :^) најубаво у приватна вила па ке одиш таму ке прошеташ :D
     
  7. Palchica

    Palchica Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2012
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    90
    како што прочитав во аурора цените се движат од 50 е до 120 е а колку е точно незнам :^) најубаво у приватна вила па ке одиш таму ке прошеташ :D[/quote]

    Ние имаме одено и во вила (приватно сместување) кајшто плаќавме по 500 денари, а имаме одено и неколку пати во Хотел Манастир. Преубаво е. Во Хотел манастир мислам дека беше 900 денари ноќевање со појадок.
    Имаш тука поише инфо:
    http://www.hotelmanastir.com.mk/
     
  8. drugarka

    drugarka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    1.418
    Допаѓања:
    4.980
    Не и не,не можам да најдам сместување за наредниот викенд, цела недела барам, се е зафатено.
    Сите вилички ги прочешлав, се јавив.

    Ух, сакам да одам во Берово, поточно на Беровско езеро...
    Впрочем сум била како мала, ама не се сеќавам.
    Како и да е, ако успеам да најдам ќе бидам пресреќна. :)
     
  9. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Ова од кога бев во Берово минатата недела. Сликите се од езерото и Аурора. На сликите ме имаше мене, ама се кропнав, затоа се вакви.
    Инаку цените во Аурора се скапи. Од слушање вака знам, дека имам роднини во Берово па кажуваа они. Цената на едно кафе -150 ден. За сместување не знам колку се плаќа, ама според тоа како изгледа самото место, сигурно е скапо.
     

    Прикачени фајлови:

    На drugarka му/ѝ се допаѓа ова.
  10. kosmodiks

    kosmodiks Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    251
    Пол:
    Женски
    Таман се решивме еден викенд да одиме таму, на сред пат се расипа колата на тетка ми, и ајде назад :(
    А баш сакав да го видам, друг пат нема шанси да ги намолам да одиме ..
     
  11. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Пууу, лепоти! Јас мислам дека бев прв пат во Берово сега, ама се воодушевив од природата.

    Најмногу пискав по пат за овците. Леле види овци, колку се прекрасни. Леле види пак овци :D
    Мислев дека на третото „леле види овци“ ќе ме исфрлеше од кола :D

    Шала на страна, природата е прекрасна, кротка. Мелем за душа и рај за очи. Беровското езеро и целата природа во околина, ах, воздишка предизвикуваат. А Аурора е нешто као сон на сред рајот, прекрасно!
    Собите им се навистина луксузни и прекрасни, природата наоколу, стварно местово севкупно е прва лига. Ептен ми се допаѓа како го изградиле.

    Цените им се малку посоленки, ама вреди да се оди таму.

    Единствената негативна точка е патот до таму, баш по угорницата кога веќе се качувате кон Берово и хотеливе....така малку ужас. И криво ми е што државава пре ќе потроши на глуп споменик отколку да го направи патот кон едно вакво гратче, кој освен другото е и доста фреквентен затоа што како што приметив, доста туристи одат натака.

    Е така, сеуште сум под свежи импресии. И овај да, поздрав до Беровчани, прекрасни луѓе :!:
     
    На crazylady, ana-banana, Libera и 3 други им се допаѓа ова.
  12. Sexybaby86

    Sexybaby86 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    4.997
    Допаѓања:
    96.213
    Пол:
    Женски
    Оф, убавини невидени е Берово! Бев на кратко на почетокот на август, 3 дена, ама свежиот воздух и зеленилото и тоа како ми годеа. Како што кажала Phyramide, езерото предизвикува воздишки, а тек Аурора ресортот... Немам зборови. Престојував таму, во апартман, и поубаво нешто немам видено. Од собите, од природа, од тоа како е се’ уредено и средено, како се’ се одржува... ма феноменално нешто. Скапо, би рекла, ама вреди. Вреди за секој денар.

    И кога се вратив, толку бев под импресии од Берово, што почнав да го терам татко ми да купиме викендичка таму. Ах, да имам, секој викенд би одела, без размислување. Најубавото место во нашата мила Македонија.
     
    На Trendafilka, Libera и LaChiquita им се допаѓа ова.
  13. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.067
    Допаѓања:
    11.214
    Луѓе споман некој од вас ефтино сместување за во Берово?Јас огласи што гледм по 300 - 350 ден ноќевање, па ај пишете ако знаете за поефтино, нема да е на одмет ако има таква опција. Не сум била воопшто во Берово досега.
     
  14. rozalija

    rozalija Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    8
    Ne veruvam deka ke najdes poeftino od navedenata suma,sum bila vo Berovo poveke pati i sme plakale od 350 den vo vila kade edno kupatilo go koristat poveke familii sto mene voopsto nemi se dopaga, i 600den vo hotel(apart hotel) kade si imame sopstveno kupatilo.
     
  15. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.067
    Допаѓања:
    11.214
    Знам сегде е 350, 400 приватно, ама ми се чини дека сретнав некоја ефтина сум. Добро не е важно, фала ви. позз
     
  16. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Колку одприлика ги изнајмуваат вилите кај езерото за Нова година, знае некој?
     
  17. Gossip-B

    Gossip-B Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    33
    Берово е прекрасно за нова година!Лани бевеме 3 пара во викендичка горе кај езерото и преубаво беше имаше и снег и сонце,вистинска зимска идила.Јас пак би идела таму :) Цените ги креваат за н.г. нормално лани ние мислам дека плаќавме 5000ден за ден,онака да одиш е многу поефтино!
    еве линк кој можи да ти помогни... позз

    http://berovobooking.com.mk/
     
  18. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Ја знам странава, туку ме интересираше за нова година како се движат цените. Ти благодарам во секој случај. А може да ми кажеш во која викендица престојувавте вие? Дали ја има на странава погоре?
     
  19. The.Princess

    The.Princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2012
    Пораки:
    281
    Допаѓања:
    146
    Ухх.. сум била во Берово, преубаво е.. Езерото.. аww преубаво е се таму.. навистина градот и не ми се засвиѓа толку, ама околината и планитите.. ОМГ :wasntme:
     
  20. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    [​IMG]
    [​IMG]

    Кога прв пат бев во Аурора ресортот буквално паднав на газ.
    Која убавина е тоа!
    Уште да си ја попарват услугата и храната и вреди човек таму да си се луксузира кога ќе биде во можност.
    Порциите беа одвратно малечки и воопшто не беше вкусно тоа што го јадевме. Плус на ништо не личи да се чека за помфрит, палачинка и салата, еден час и 20тина минути. Срамота.

    Родителите пред една година беа сместени во Манастир и беа фасцинирани. Иако го поддржувам татко ми дека во хотел правен во таков амбиент не смее да нема турско, македонско кафе. Како милувате.
    Кој е љубител на слатко нека си купи од Манастир од капини. Мене со нарачки ме пратија од дома. Колку е вкусно, ау.
    И сакето. Никако да ми здосади.

    Храната секаде каде што ја пробав беше одлична. Превкусна.
    Секаде освен во Аурора и пржениот сладолед во Мрс. :rofl:
    Палачинчињата во стомак ми израснаа, ама толку беа убави.
    Цените супер. Кафе 20 денари, час исто.
    Имаше едно местенце, City pub мислам кое многу ми се допадна. Нешто во стилот на Маракана, за мерак.
    На страна од тоа, природата е фантастична.

    Јас одам пак. Не се опишува колку ме опушти зеленилото и кој спокој го пружа.
     
    На Libera, Nati.P и kravce им се допаѓа ова.