1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Берово

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од ma4o4female, 15 октомври 2010.

  1. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    Nikogas ne sum bila,no sudejki po komentarite,bi sakala da go posetam i licno da se uveram vo site tie ubavini!
     
  2. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.299
    Допаѓања:
    28.804
    Пол:
    Женски
    Едно од моите незаборавни патувања.. :inlove: :inlove:
    Патувањата се: Берово, Крива Паланка, Маврово, Макригиалос(Грција)

    Во темата за Маврово реков дека ќе ставам слики др. пат, но од берово сега ќе ставам. Не зборам за градот туку планините околу градот, Суволаки, ова она.. есенско време беше и сите планини и ритчиња околу тебе беа прекриени со есенски бои, и секое дрвце со различна нијанса.. Еве сликињава.. :wasntme: :inlove:

    :inlove:
     

    Прикачени фајлови:

  3. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Не сум била а би сакала баш да го посетам сите што биле викаат дека е преубаво, презадоволни се од тоа како си поминале.
    А сакам и тоа Aurora Resort да го видам, ама скапичко бре :^)
     
  4. Witchy-style

    Witchy-style Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2012
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    3.788
    Пол:
    Женски
    На kathy-style му/ѝ се допаѓа ова.
  5. kathy-style

    kathy-style Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2012
    Пораки:
    301
    Допаѓања:
    191
    Моето најубаво и најсакано градче.Го сакам најмногу.Живеам во него и никогаш за ништо не би го заменила.Навистина може да се почуствува топлината во него.Душата секогаш ти е исполнета и ти е убаво.Има прекрасни убавини и можеш да се отстраниш од бурниот свет, да се релаксираш малку и да се одмориш.Ви посакувам топло добредојде на сите и кој не бил,вреди да се посети :lol:
    :inlove: :* :inlove: [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Eве неколку слики
     
  6. Shopa.holic

    Shopa.holic Активен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    12
    Феминки, би сакала да ве замолам тие што сте од Берово или сте престојувале таму да ми помогнете... Сакам да ве прашам за такси превозот од градот до Аурора ресорт како се движат цените. Или пак дали е препорачливо наместо во Аурора да резервирам во хотел Манастир и гледав на нивната страна за спа услуги. Фала :)
     
  7. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Јас никогаш не сум била па ајде некоја феминка нека ме покани
     
  8. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    многу убав град ее берово...особено езерото...
     
  9. Mila00

    Mila00 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2011
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    2
    Сум била во Берово и можам да кажам дека е еден прекрасен град :)
     
  10. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    Имам куќа во едно од околните села на Берово,така да често сум таму :)
    Такси превоз од центарот на Берово до аурора ти е не повеќе од 200 ден(јас бев пред некој месец и ми зема 150 од центар до браната,а Аурора е во близина)
    За сместување,ако си во добра финансиска состојба нормално ќе ти ја препорачам Аурора,објектот е навистина убав,но според мене скап,и малку повеќе преценет од потребното за наши стандарди..како и да е,странците уживаат во него(кога бев имаше многу)
    А за манастирот,незнам колку е ноќевање и не сум ни престојувала таму,така да неможам да ти кажам. :?:
    Убав помин ;)
     
  11. PinkGir123

    PinkGir123 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    759
    Луѓе гледам многу ја фалите аурора спа а и да многу убава ми стои на сликите . Е сега било доста скапо , неможам да најдам ценовник како се движат цените за преспивање во аурора спа. Па ајде кој бил нека каже или да ми прати ценовник . :)
     
  12. kmaja

    kmaja Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2011
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    96
    Супер е во Аурора ама малце е скапичко, цените можеш да ги симнеш од кај нив на страна http://auroraresort.mk/booking.html оди во rates и ќе ти се симне ексел табела
     
  13. Yang.El.Off

    Yang.El.Off Активен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Оф..е јас изгледа лошо искуство имам од берово (и целото друштво кое бевме). :^) Во Манастирот и Аурора е прекрасно да не дојде до забуни. Но, ние бевме сместени приватно во куќа каде домаќините беа 10тка негостопримливи. Остај шо ни наплатија поскапо од договреното, немаше никаква услуга од нивна страна. (не сакаа да ни дадат нова постелнина кога едната најслучајно ја извалкавме).
    Местото е преубаво, со живописна природа, чист воздух, ама луѓето - 0!!! Дури и на искачање ми беше чудно, требаше да се напијам т.е. препијам за да си поминам убаво пошо сите наоколу дрво се имаа направени.

    За разлика од Берово, Пехчево ми беше друга приказна :D Немаше којзнае што посебно да се види и посети, имаа само еден кафич за младите, и такви други ствари... али има закон луѓенца :inlove: Се изнасмеав како никогаш до сега. Леле прекраснички се, сакам да ги имам во близина!!!
    Поздрав малешевци ;)
     
  14. KidA

    KidA Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 април 2014
    Пораки:
    732
    Допаѓања:
    980
    Здраво,

    Имам едно прашање за Аурора, дали некој знае какви им се порциите од полниот пансион, дали може човек комотно да се најадува и само таму да седи? :) (На страната им пишува лесен ручек а не знам какви се и доручекот и вечерата :D ).

    И поважно, колку е топло во август таму денски, може ли човек да го користи базенот слободно? Или е ладничко?

    Само ради тоа и ради што имаат храна би го одбрала ова место, ако има некоја слична варијанта пишете ми!

    Фала!
     
  15. Quuen

    Quuen Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2014
    Пораки:
    465
    Допаѓања:
    2.603
    Пол:
    Женски
    nikogas ne sum bila no bash bi sakala da ja pocustvuvam makedonskata ubavina
     
  16. Buterfly2576

    Buterfly2576 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2013
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    16
    Девојки сакаме да одиме со дечкото во Берово на 4 5 дена ама сакаме ако е било како можно да најдеме некое приватно куќиче викендичка па макар и со една соба и далеку од градот само да има многу природа дрвја и по можност да не е многу гужва и да не е многу скапа...Инаку сакаме да одиме околу 1 септември таа неделаа....па би ве замолила ако е некоја од Берово или познава некое такво местенце да ми помогне...Фала однапредд :*
     
  17. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.066
    Допаѓања:
    11.214
    Само пофалби за беровци. Ми оставија многу убав впечаток, и само така да продолжат. Јас бев во Манастир, ама и таксистите кои не возеа до езеро и продавачите на езеро беа екстра позитивни. Навечер градот беше раздвижен. Ми се допаѓа и ако не сте биле да го посетите. Имаат и убави специјалитети, слатка од шумско овошје, патем си купив маица J love Berovo.
     
    На KidA му/ѝ се допаѓа ова.
  18. KidA

    KidA Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 април 2014
    Пораки:
    732
    Допаѓања:
    980
    И јас и за Аурора Спа центарот имам само пофалби - обично кај нас такви некои места знаат да бидат специфични, тука луѓето уште од почетокот преку мејл до после цел престој беа многу услужливи, коректни, едноставно кажано добри луѓе!!
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Nezamenliva

    Nezamenliva Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2014
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    110
    Градот е мал, вака-така ќе бидеш во негова близина. Врти-сучи не е град со огромна фрекфенција на луѓе, така да би ти било бучно само ако бидеш сместена на плоштадот кај кафичите/дискотеките. Се што е малку подалеку, зборам ептен малку, ќе ти биде екстра и пријатно за престој. Така да, со оглед на тоа дека ретки се оние кои издаваат таму, би те советувала да си се јавиш кај што ќе најдеш и да си резервираш.
    Градот изобилува со шума и зеленило. Ако тоа ти е тоа приоритет, би можеле да се сместите покрај браната, во некои од тие бунгаловите. Меѓутоа, верувам дека е поскапо таму, и плус ќе треба да плаќаш такси 150 мкд за да отидеш до центарот. :!:
     
  20. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.066
    Допаѓања:
    11.214
    Толку е таксито 150 ден до езеро, значи 7 км. Инаку пијачките по кафиќи се ефтини. Барем не не поткрадна таксистот како во Охрид, ни кажаа дека толку е тарифата.