1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Берово

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од ma4o4female, 15 октомври 2010.

 1. katalina

  katalina Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  1.579
  Допаѓања:
  700
  Пол:
  Женски
  Nikogas ne sum bila,no sudejki po komentarite,bi sakala da go posetam i licno da se uveram vo site tie ubavini!
   
 2. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.924
  Допаѓања:
  26.755
  Пол:
  Женски
  Едно од моите незаборавни патувања.. :inlove: :inlove:
  Патувањата се: Берово, Крива Паланка, Маврово, Макригиалос(Грција)

  Во темата за Маврово реков дека ќе ставам слики др. пат, но од берово сега ќе ставам. Не зборам за градот туку планините околу градот, Суволаки, ова она.. есенско време беше и сите планини и ритчиња околу тебе беа прекриени со есенски бои, и секое дрвце со различна нијанса.. Еве сликињава.. :wasntme: :inlove:

  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 3. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  572
  Не сум била а би сакала баш да го посетам сите што биле викаат дека е преубаво, презадоволни се од тоа како си поминале.
  А сакам и тоа Aurora Resort да го видам, ама скапичко бре :^)
   
 4. Witchy-style

  Witchy-style Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  3.785
  Пол:
  Женски
  На kathy-style му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kathy-style

  kathy-style Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2012
  Пораки:
  301
  Допаѓања:
  191
  Моето најубаво и најсакано градче.Го сакам најмногу.Живеам во него и никогаш за ништо не би го заменила.Навистина може да се почуствува топлината во него.Душата секогаш ти е исполнета и ти е убаво.Има прекрасни убавини и можеш да се отстраниш од бурниот свет, да се релаксираш малку и да се одмориш.Ви посакувам топло добредојде на сите и кој не бил,вреди да се посети :lol:
  :inlove: :* :inlove: [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Eве неколку слики
   
 6. Shopa.holic

  Shopa.holic Активен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2012
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  12
  Феминки, би сакала да ве замолам тие што сте од Берово или сте престојувале таму да ми помогнете... Сакам да ве прашам за такси превозот од градот до Аурора ресорт како се движат цените. Или пак дали е препорачливо наместо во Аурора да резервирам во хотел Манастир и гледав на нивната страна за спа услуги. Фала :)
   
 7. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.521
  Јас никогаш не сум била па ајде некоја феминка нека ме покани
   
 8. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.896
  многу убав град ее берово...особено езерото...
   
 9. Mila00

  Mila00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2011
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  2
  Сум била во Берово и можам да кажам дека е еден прекрасен град :)
   
 10. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.054
  Допаѓања:
  1.354
  Имам куќа во едно од околните села на Берово,така да често сум таму :)
  Такси превоз од центарот на Берово до аурора ти е не повеќе од 200 ден(јас бев пред некој месец и ми зема 150 од центар до браната,а Аурора е во близина)
  За сместување,ако си во добра финансиска состојба нормално ќе ти ја препорачам Аурора,објектот е навистина убав,но според мене скап,и малку повеќе преценет од потребното за наши стандарди..како и да е,странците уживаат во него(кога бев имаше многу)
  А за манастирот,незнам колку е ноќевање и не сум ни престојувала таму,така да неможам да ти кажам. :?:
  Убав помин ;)
   
 11. PinkGir123

  PinkGir123 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  754
  Луѓе гледам многу ја фалите аурора спа а и да многу убава ми стои на сликите . Е сега било доста скапо , неможам да најдам ценовник како се движат цените за преспивање во аурора спа. Па ајде кој бил нека каже или да ми прати ценовник . :)
   
 12. kmaja

  kmaja Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2011
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  95
  Супер е во Аурора ама малце е скапичко, цените можеш да ги симнеш од кај нив на страна http://auroraresort.mk/booking.html оди во rates и ќе ти се симне ексел табела
   
 13. Yang.El.Off

  Yang.El.Off Активен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Оф..е јас изгледа лошо искуство имам од берово (и целото друштво кое бевме). :^) Во Манастирот и Аурора е прекрасно да не дојде до забуни. Но, ние бевме сместени приватно во куќа каде домаќините беа 10тка негостопримливи. Остај шо ни наплатија поскапо од договреното, немаше никаква услуга од нивна страна. (не сакаа да ни дадат нова постелнина кога едната најслучајно ја извалкавме).
  Местото е преубаво, со живописна природа, чист воздух, ама луѓето - 0!!! Дури и на искачање ми беше чудно, требаше да се напијам т.е. препијам за да си поминам убаво пошо сите наоколу дрво се имаа направени.

  За разлика од Берово, Пехчево ми беше друга приказна :D Немаше којзнае што посебно да се види и посети, имаа само еден кафич за младите, и такви други ствари... али има закон луѓенца :inlove: Се изнасмеав како никогаш до сега. Леле прекраснички се, сакам да ги имам во близина!!!
  Поздрав малешевци ;)
   
 14. KidA

  KidA Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 април 2014
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  899
  Здраво,

  Имам едно прашање за Аурора, дали некој знае какви им се порциите од полниот пансион, дали може човек комотно да се најадува и само таму да седи? :) (На страната им пишува лесен ручек а не знам какви се и доручекот и вечерата :D ).

  И поважно, колку е топло во август таму денски, може ли човек да го користи базенот слободно? Или е ладничко?

  Само ради тоа и ради што имаат храна би го одбрала ова место, ако има некоја слична варијанта пишете ми!

  Фала!
   
 15. Quuen

  Quuen Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2014
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  2.600
  Пол:
  Женски
  nikogas ne sum bila no bash bi sakala da ja pocustvuvam makedonskata ubavina
   
 16. Buterfly2576

  Buterfly2576 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2013
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  14
  Девојки сакаме да одиме со дечкото во Берово на 4 5 дена ама сакаме ако е било како можно да најдеме некое приватно куќиче викендичка па макар и со една соба и далеку од градот само да има многу природа дрвја и по можност да не е многу гужва и да не е многу скапа...Инаку сакаме да одиме околу 1 септември таа неделаа....па би ве замолила ако е некоја од Берово или познава некое такво местенце да ми помогне...Фала однапредд :*
   
 17. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.806
  Допаѓања:
  7.137
  Само пофалби за беровци. Ми оставија многу убав впечаток, и само така да продолжат. Јас бев во Манастир, ама и таксистите кои не возеа до езеро и продавачите на езеро беа екстра позитивни. Навечер градот беше раздвижен. Ми се допаѓа и ако не сте биле да го посетите. Имаат и убави специјалитети, слатка од шумско овошје, патем си купив маица J love Berovo.
   
  На KidA му/ѝ се допаѓа ова.
 18. KidA

  KidA Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 април 2014
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  899
  И јас и за Аурора Спа центарот имам само пофалби - обично кај нас такви некои места знаат да бидат специфични, тука луѓето уште од почетокот преку мејл до после цел престој беа многу услужливи, коректни, едноставно кажано добри луѓе!!
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Nezamenliva

  Nezamenliva Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2014
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  110
  Градот е мал, вака-така ќе бидеш во негова близина. Врти-сучи не е град со огромна фрекфенција на луѓе, така да би ти било бучно само ако бидеш сместена на плоштадот кај кафичите/дискотеките. Се што е малку подалеку, зборам ептен малку, ќе ти биде екстра и пријатно за престој. Така да, со оглед на тоа дека ретки се оние кои издаваат таму, би те советувала да си се јавиш кај што ќе најдеш и да си резервираш.
  Градот изобилува со шума и зеленило. Ако тоа ти е тоа приоритет, би можеле да се сместите покрај браната, во некои од тие бунгаловите. Меѓутоа, верувам дека е поскапо таму, и плус ќе треба да плаќаш такси 150 мкд за да отидеш до центарот. :!:
   
 20. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.806
  Допаѓања:
  7.137
  Толку е таксито 150 ден до езеро, значи 7 км. Инаку пијачките по кафиќи се ефтини. Барем не не поткрадна таксистот како во Охрид, ни кажаа дека толку е тарифата.