1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Берово

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од ma4o4female, 15 октомври 2010.

 1. thinkerbell

  thinkerbell Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.834
  Допаѓања:
  11.092
  Пол:
  Женски

  Ти ја препорачувам Вила Лина 2, прекрасна е. Се наоѓа малку погоре од Аурора, т.е. за Аурора патот те носи десно, а вака продолжуваш право.
  Собите се пространи, чисти, дворот е прекрасен, со мало базенче, клупи, многу дрвја, лулашки. Јас бев зимно време, има камин, кој создава посебно чувство на топлина на душата.
  Женичката е многу фина и за се што ќе ви затреба излегува во пресрет.
  Побарај ја вилава на фејсбук, има и контакт телефон оставено. Инаку 1200 од вечер е, за цела соба.
   
  На DAngel и Ella.313 им се допаѓа ова.
 2. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.806
  Допаѓања:
  7.137
  Во Аурора е прекрасно и јас не знам како некој може да каже „ еее, па не е ова за 5 ѕвезди„.Супер е, скапо е ,ама тој што вложил сака да си ја поврати инвестицијата. Убава храна, љубезни луѓе. И пак си купив од продавачите надвор сокови од шумско овошје. Толку се фини што просто и да не ви се купува ќе купите. Инаку со нас беше еден од “браќата“, леле луѓе колку го потенцуваше Берово дека било пустелија, дека било село, дека имало народ колку едно ниво село. Мене ми е симпатично и кога би можела и по 3 пат би отишла до крајот на годинава. Треба да си го цениме она што е наше и да му ја затвориме устата на тој што ќе каже “па вакво, онакво“.
   
  На VladeMila, Ella.313, toogood и 2 други им се допаѓа ова.
 3. barbie24

  barbie24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Девојки, јас резервирав во Аурора за во февруари. Ајде споделете ( оние кои биле таму) кои СПА содржини вреди да се платат таму? Дали кафематуите функционираа (гледам има во собиве) )И гледам некои луѓе се жалат дека собите не биле загреани доволно? Има некоја од вас феминки вакво искуство со студени соби? Ви благодарам однапред и се надевам фино ќе си поминеме...
   
 4. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.806
  Допаѓања:
  7.137
  Јас кога бев собите беа топли, таман пријатни. Кафиња и чаеви секој ден ти оставаат во соба за да си направиш. Додека си излезен зачистуваат, што не беше случај во Попова кула.
   
  На barbie24 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. barbie24

  barbie24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  фала на одговорот душо! Уште само да те прашам- кое време беше-дали сега брзо?
   
 6. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.806
  Допаѓања:
  7.137
  Оваа зимска сезона. Крај на ноември.
   
 7. Љубави

  Љубави Нов член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2015
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  здраво можеби е несоодветно но доколку некој е заинтересиран да купи купон за аурора нека ми пише во лп со попуст ке го продадам да не ми пропадне ми излезе не предвидлива работа;(
   
 8. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.806
  Допаѓања:
  7.137
  Кој бил сега брзо да ми каже во приватно сместување колку наплаќаат?
   
 9. viki-dete

  viki-dete Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2013
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  761
  Пол:
  Женски
  Сега зависи за какво приватно сместување, ако мислиш на вилите покрај езерото, околу 500-600 денари од човек за ноќ.
   
  На Tanjamm и Serafima им се допаѓа ова.
 10. kmaja

  kmaja Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2011
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  95
   
 11. peperutka87

  peperutka87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  764
  Допаѓања:
  531
  Пол:
  Женски
  Го продаде купонот???
   
 12. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.678
  Допаѓања:
  2.920
  Бев претходниот викенд. Времето беше топ. Ја посетив Аурора спа центарот. Покрај езерото гледам направиле патека за пешачење. И требаше таква патека таму.

  Патокази за до езерото си има насекаде. Така да неможе да се утне.
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 13. PinkGir123

  PinkGir123 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  754
  Девојки ај предложете вили кој издаваат соби со нормални цени по 500 600 ден да биде од човек?
   
 14. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  Девојки сте биле во Берово за Нова година? Како е со сместување? Кои се цените?
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.678
  Допаѓања:
  2.920
  Низ градот живо пиле нема. Мислам дека еден кафич работи за Нова Година и прави пречек. Ама не е нешто нај нај. Ова ти го кажувам од искуство на еден другар.
  Освен ако сакаш убава мирна и романтична Нова Година.
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.806
  Допаѓања:
  7.137
  На 8 март се мислам меѓу Берово и Крушево и кажете ми дали на релација Скопје- Берово сообраќа еден превозник или повеќе за резервирање на повратна карта. Да се организирам кога во сабота ќе стигнам и кога во недела ќе треба да тргнам назад.
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Nellie

  Nellie Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2015
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  1.045
  Пол:
  Женски
  Приватно сместување , апартмани во Берово знае да ми каже некој освен вила Лина сме биле таму?
   
 18. Elen4e89

  Elen4e89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  388
  Пол:
  Женски
  Во Хотелскиот комплекс Манастир бил ли некој од тука? Како е, цените како им се движат од прилика? Сакаме за Нова Година да одиме па да ми сподели ако има некој искуства.
   
 19. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.806
  Допаѓања:
  7.137
  Сум била 35 евра по човек. Јас бев онака не за Нова година. Имаат мали соби, поголеми, едни како студио. Убаво е.
   
  На Elen4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. peperutka87

  peperutka87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  764
  Допаѓања:
  531
  Пол:
  Женски
  дечки дали некој ила во Малешевскаа куќа во берово???