1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Берово

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од ma4o4female, 15 октомври 2010.

 1. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.650
  Допаѓања:
  15.506
  Пол:
  Женски
  Гледам храната во хотел Манастир многу ја фалат. :) И во ресторан Мрс.

  Некој да ми посочи што да пробам од специјалитетите, за целосно да го вкусам местото?
  И каде да се излезе на обично кафе?
   
  На glosipgirl и Elen4e89 им се допаѓа ова.
 2. Elen4e89

  Elen4e89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  388
  Пол:
  Женски
  И јас би сакала истово да го знам :)
   
  На sofijanoka му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Nyngya

  Nyngya Активен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2016
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  57
  Пол:
  Женски
  Мрс - ќебапи дефинитивно. На кафе во центарот имаш 3-4 кафичи/кафани, сите се збутани на едно место. Ако имате прашања пишете ми слободно :)
   
  На glosipgirl, sofijanoka и Elen4e89 им се допаѓа ова.
 4. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  11.468
  Допаѓања:
  133.119
  Во Манастир
  -Беровска тава,сирење обавезно, никоја од питите ,нешто од скарата.
  Абе се да пробате,нема да погрешите.
  Јадењето е пре пре прекрасно.
   
  На Tanjamm, kravce, glosipgirl и 3 други им се допаѓа ова.
 5. bella24

  bella24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2014
  Пораки:
  563
  Допаѓања:
  788
  Тие што биле во аурора со бебенце како поминавте? Маж ми резервирал е сега мене ми е прашањето дали може во собите да се згрее вода на било каков уред? Дали смее плинско дека во некои хотели се уклучува пп аларм.
   
 6. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  11.468
  Допаѓања:
  133.119
  Мислам дека во собите имаше електричен бокал за вода.
  Ама пиши им меил или јави им се да прашаш за сигурно.
   
 7. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.806
  Допаѓања:
  7.137
  Има бокал и кафиња и чаеви оставаат по 2 пати на ден. Не му ја мисли, имаат се таму.
   
 8. lovely97

  lovely97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2016
  Пораки:
  710
  Допаѓања:
  9.081
  Пол:
  Женски
  Дали има некоја од вас идено во Берово во Малешевска куќа, и ако сте биле како сте задоволни?
  Ние планираме за 1 мај да идеме, односно сабота и недела таму да спиеме а во понеделник вечерта да се вратиме.
   
 9. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.210
  Допаѓања:
  56.798
  Во Манастир храната е типично македонска, тави, скари, пити, ништо фенси. Вкусна е, признавам, ама мене ми сметаше вегетата во храната. Не сметам дека вегета е зачин за ресторантска храна. Во Мрс ќебапчињата им се специјалитет. Ако ве води пат, ако сте со автомобил, на вечера во хотел Гогов во Пехчево. Одамна храна вака не ме оставила без зборови, и вкусот и подготовката и послугата.
   
  На Victorian, Nigredo Odor, Dust и 4 други им се допаѓа ова.
 10. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.406
  Допаѓања:
  133.767
  Пол:
  Женски
  Има електричен бокал за кафе и чај.
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Vegegirl

  Vegegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  301
  Допаѓања:
  128
  Пол:
  Женски
  Bev denes vo Berovo, na rucek vo hotel manastir a posle na kafe vo aurora. Preprepredobro mesto, manastir so vrvna usluga i predobra hrana so mn prifativi ceni, vi preporacuvam da posetite ❤
   
  На Zumbulce9, joy1 и Tanjamm им се допаѓа ова.
 12. pinkberry

  pinkberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2013
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  559
  Дали има некој од вас одено за Нова Година во Берово да сподели искуства, цени итн
   
 13. Dragana96

  Dragana96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  22
  Некој да ми препорача вила во близина на Беровско езеро која се изнајмува за дочек на нова година за друштво од 10души?
   
 14. preetyy

  preetyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2012
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  3
  Соби имаме договорено за периодот околу нова година. Но да ми кажете некое добро место каде да бараме да резервираме за самиот дочек?
   
 15. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.109
  Допаѓања:
  149.383
  Пол:
  Женски
  Не сум прашала каде ќе има организиран дочек ама ако сте за кафичи, верувам сите во центарот ќе имаат некоја програма..
  Ако сте за ресторани прашајте во Мрс, Дионис, во ловниот дом т.е Ристово меанче 2, Манастир ќе има своја програма ама не знам дали ќе биде оваа година од затворен тип (само за гости ), Болеро......
   
  На ana-banana му/ѝ се допаѓа ова.
 16. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  8.010
  Допаѓања:
  75.299
  Има ли слободна викендица у Берово за н година тие денови цела кука ја сакаме @Dust
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 17. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.210
  Допаѓања:
  56.798
  Малку касно ви текнало Алиске.
   
  На ALISA0000 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  8.010
  Допаѓања:
  75.299
  знам више срече следечи пут хахах
  фала
   
 19. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.109
  Допаѓања:
  149.383
  Пол:
  Женски
  Ај ќе се разбереме по ЛП :)
   
  На ALISA0000 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Цвет88

  Цвет88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  3.040
  Допаѓања:
  18.234
  Пол:
  Женски
  Со мм многу го сакаме берово и минимум еднаш годишно одиме и седиме една недела. Си најдовме мала вила во близина на езерото, двор, природа, тишина, па се погаѓа и сами да сме, абе одмор преубав. Сега здравје боже на пролет ќе одиме со приновата(изгледа и таму е зачната хеех). Не го менувам за ништо на светот.
   
  На Dust и forumce им се допаѓа ова.