1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бершка (Bershka)

Дискусија во 'Мода и стил' започната од bvlgari, 24 август 2011.

  1. Breezy

    Breezy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    476
    Допаѓања:
    765
    Бершка ми е во истата група со Pull&Bear, Stradivarius и Zara.
    Имаат многу убави колекции за многу пристапни цени, така да можам да си направам убав шопинг без да отидам во банкрот.
    Често купувам и од нашата Бершка, ама не може да се спореди со тие во Солун или Белград. Има многу обични крпчиња, а многу набиени цени. Пред некој ден си купив многу убави џемпери за 600 ден. од Будимпешта, нова колекција што кај нас се наоѓаат по цена од 1200 ден.
    Сега си го чекам февруарскиот попуст и правец - Солун, не планирам овде да плаќам тродупло за облека од пред 3 сезони.
     
  2. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.542
    Допаѓања:
    6.308
    Да ви кажам право јас Бершка ја открив пред релативно кратко време, зашто порано повеќе купував од други продавници и не и обрнував толку внимание. Искрено, не сум нешто 'уау' одушевена од облеката што ја нуди Бершка ама не е ни лоша, може да се погоди некоја колекција што воопшто не ми се допаѓа (нешто како оваа :?:) а некоја кога ќе влезам во продавница и после не ќе можам да излезам. :D

    Често имаат интересни младалачки работи, а најмногу ми се допаѓа летната гардероба. Е сега се нервирам што колекциите кај нас стигнуваат по 2-3 години, додека во Солун и на други места ги имало ехее, од кога. И плус, кога ќе стигнат тука цените им се толку напумпани ама среќа што често даваат попусти и не ги држат цените високи многу долго време. До сега ми текнува дека имам купено една летна маичка од Бершка, мислам дека имам купено и уште нешто друго ама не можам да се сетам во моментов.

    Се на се, продавницава може да понуди нешто интересно од време на време, ама и квалитетот и гардеробата не може да се спореди со онаа што е во Солун, на пример.
     
  3. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.015
    Допаѓања:
    5.920
    Денеска во мојот град се официјално се отвори бутик кај што има парчиња од Бершка ...Што да кажам...конечно . Многу беше ладно вечерва и неможев да отидам да видам што има ( а сигурна сум дека има интересни работи ) па затоа утре не ми бега..секако ќе отидам . :)
    Среќа што сеуште немам купено фустан за роденденот па , еве прилика :)
     
  4. qqq

    qqq Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    7
    Робата што ај има кај нас е стара една година..а може и повеќе..јас лани бев во шпанија и си се изнакупував..се беше по 2-3 евра..а истите тие работи ги видов кај нас дури ова лето и многу поскапи беа :)
     
  5. ToFe

    ToFe Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    4
    Дефинитивно еуро-азија претеруваат со цените.. се е тоа стара колекција која овде ја продаваат како нова. Јас лично носам за бутици бершка блузи и џемпери , и реално цените им се до 500 денари максимум.
     
  6. fancy..girl

    fancy..girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Темата Сакам да прашам е заклучена..па ако може некој тука да ми каже каде се наоѓаат Bershka,Pull&Bear,Teranova,Tally Weijl, Stradivarius euro-azija во Скопје ?? :)
     
  7. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Теранова е во Сити Галери на плоштад, Бершка и Страдивариус има само во Евроазија, која е во ГТЦ(исто плоштад), на втор спрат :) Тели Веил нема веќе, а ни Пул&Беар.
     
    На fancy..girl му/ѝ се допаѓа ова.
  8. smiley-32

    smiley-32 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    532
    Допаѓања:
    510
    Центите им се височки бааѓи :D ама квалитетни се :) имам купувано работи и задоволна сум од квалитетот :D
     
  9. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    Мхм! Најубави работи имаат според мене,поточно јас лично можам да си најдам секогаш во секое време по некое парче убаво. А за цените,па варираат :lol: и височки и ниски има :) Ама вредат :!: до ден денес имам работи од бершка,а купени од пред година и нешто и уше ништо не им фали :)
     
  10. lattie

    lattie Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    Последен пат кога бев во Бершка ништо не најдов а тоа беше пред 2 или 3дена и немаше ништо т.е јас ништо не најдов btw не сум мн задоволна од бершка
     
  11. MissBreezy

    MissBreezy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2011
    Пораки:
    684
    Допаѓања:
    2.051
    Пол:
    Женски
    Прв пат во Бершка влегов во Милано. :lol: Што знам, одамна беше, ама па тогаш ништо не ми фати око (и не си купив ништо), а богами и сега не е ништо поразлично.
    Ама секоја чест за хеланките и фармерките. Од Евро Азија само тоа купувам, ама па многу им се качени цените за разлика од оние на Бершка. |(
     
  12. Lola-M

    Lola-M Популарен член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2011
    Пораки:
    416
    Допаѓања:
    536
    Е, лош feeling е кога на сред Милано ќе влезеш во Бершка,а околу тебе све вришти од брендови!Како и да е, ќе си ги пуштиш нозете колку ти е долга чергата нели?
    А, за Евро Азија?Ма, катастрофа!Многу ретко таму влегувам,ама пред некои 6 месеци таму си ги видов фармерките што пред две години ги купив од Бершка за 20 евра во full сезона.Таму после толку време беа 1800 денари!
     
  13. MissBreezy

    MissBreezy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2011
    Пораки:
    684
    Допаѓања:
    2.051
    Пол:
    Женски
    Да не се разбереме погрешно, во Бершка таму влегов само затоа што продавницата се прочу и кај нас, па чисто ме интересираше што имаат да понудат. Исто и за Зара. А не дека не ми течеа лиги по излозите на Louis Vuitton и Prada :) За она со чергата немаш грешка ;)
     
  14. gordeana

    gordeana Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Кај нас робата од Бершка и Зара пристига со најмалку една година задоцнување. Претпоставувам дека собираат што останало после попустите и ставаат набиени цени. На пример, во август во Солун купувам кошулче за околу 5 евра и после цела година ( а може и две) го гледам во дуќанине на Евро Азија за 1500, па потоа демек намалено на 1000, и по една година ми се чини стигна до 800,ама до реалните 300 денари никогаш. И кој не шета на страна не сфаќа колку заработуваат препродавачите на нашата неинформираност.

    Инаку што сум купила од Бершка не е од лош квалитет. За таа цена е топ. :)
     
  15. Nastjaaa4

    Nastjaaa4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    81
    ....Јас не сум сретнала во мкд ништо од ЗАра!.....зарем има а јас не знам.... :^)
     
  16. sirena4

    sirena4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2011
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    lele devojki mi se dopaga berska, prv pat vlegov vo Milano letoto se zaljubiv vo parcinjata obleka, potrosiv celo popladne razgleduvajki i kupuvajki, sega ziveam ovde i navistina vo berska naogam mnogu ubavi raboti po niska cena..posebno koga sega pocnaa popustite :)
     
  17. bobby.pin

    bobby.pin Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    29
    Јас бидејќи сум од Велес, можете ли да ми кажете каде поточно да ја најдам продавницава во Ск?
     
  18. Kasha

    Kasha Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    3.266
    Сакам оргинална продавница во Скопје! А не ова шитов што го носат.


    Нема Бершка продавница во Скопје, има Бершка парчиња од пред 2-3 години во Еуро Азија.
     
  19. bobby.pin

    bobby.pin Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    29
    Тенкс :))
     
  20. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Од мене имаат пофалба за квалитетот и удобноста на чевлите :clap:
    Само Бершка досега ми овозможила да носам штикли 13.5цм и притоа да не осетам ниту најмала болка цела вечер помината во играње.
     
    На Mage му/ѝ се допаѓа ова.