1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бершка (Bershka)

Дискусија во 'Мода и стил' започната од bvlgari, 24 август 2011.

  1. renne

    renne Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2012
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    19
    Во кочани има бершка и многу е ефтино сега има распродажба се е по 550 !!! имам цел шкаф облека од таму ! А и не е само еден , има 3 бутици
     
  2. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Јас пред некое време си изнакупував од Бершка од Србија.
     
  3. mona22

    mona22 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.858
    можеш ли да ми кажеш каде поточно се наога бершка во кочани
     
  4. ivinakit

    ivinakit Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2012
    Пораки:
    829
    Допаѓања:
    576
    Пол:
    Женски
    има и во Куманово, ама цените незнам какви се :)
     
  5. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Ги обожавам моделите на Бершка, повеќе од пола од облеката ми е од нивните колекции.
     
  6. renne

    renne Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2012
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    19
    Во бутикот Пинк, (блиску до Смики-продавницата за чевли), Фиори -спроти пицерија Аквариум и Принципеса- над обложувалницата Ас Спорт што беше (кај паркингот) Позз.. :)
     
  7. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Тоа не се продавници Бершка туку продавници кои што држат парчиња од Бершка, поточно застерени модели лански или полански кои тие ги имат купено за џабеи овде ги препродаваат, а баш проверете во Фешн хаус бутиците ги има во Кочани, Штип, Куманово,а мислам дек аи во Струмица и тие држат гардероба на Бершка.
     
  8. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Да, Фешн Хаус држат парчиња од Бершка, Зара, Пул едн беар и се онака пристапни цените, мада има и поскапи парчиња. Јас неколку маички и блузи имам земено. Не се лоши
     
  9. renne

    renne Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2012
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    19
    Kако прво не зборувам за фешн хаус !
    Второ, во бутиците што ги набројав не е застарена робата!!!
    Трето тие производи не се купени за џабе ! Брендирани се !
    А во фешн хаус робата е фалш! застарена е и останата од пред 2-3 години..
     
  10. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Еј, еј не се возбудувај и јас не зборувам за Фешан хаус туку за Пинк и Фиори ;) И пожелно е ако не друго барем на интернет разгледај ги моделчињата што ги има Бершка па после пишувај :lol: или евентуално ако некогаш имаш можност да посетиш продавница на Бершка и да купиш некое парче и после неколку години го видиш во погоре именуваните будтици ќе ти се смени размислувањето :) И да дека ги купуваат за џабе точно е тие од таму ги купуваат нивните демоде, застарени модели по некојаси смешна цена и тука ги продаваат. И чисто онака како да не се глупираш пред народот чисто информативно во Македонија нема Бершка http://www.bershka.com/ позз :hai: :lol: :lol:
     
  11. Sweety55

    Sweety55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2011
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    414
    Пол:
    Женски
    Јас си имам купено хеланки и маичка од таму, но другарка ми ми кажа дека Бершка во Македонија била фалсификат роба или застарена мода, па од тогаш немам купено ништо од таму. :?:
     
  12. indelible

    indelible Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2012
    Пораки:
    219
    Допаѓања:
    81
    За фалсификат не верувам, а и да е застарена мода што е битно се додека тебе ти се свиѓа тоа што го купуваш. :) Иначе порано ептен купував од Бершка, а сега малце поретко.
     
  13. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.481
    Пол:
    Женски
    Ако гледаме на застарена роба, овде не само Бершка се е застарено. Што нема да се продаде во другите држави го носат тука.
    Инаку во почетокот сите алишта од бершка беа кавалитетни, сега може да се најде и нешто од никаков матријал. Во секој случај подобри се од другата облека во Еуроазија или Теранова.
     
  14. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    FALL/WINTER 2012 - collection


    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На PeaceLoveBasketball му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Primadonna

    Primadonna Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    1.341
    Допаѓања:
    2.163
    Пол:
    Женски
    Еве вака значи,јас сум од Штип.И кај нас отворија Fashion House и таму има парчиња на Bershka.Имам земено некои работи,шешири,маички,некои фустанчиња и не им е лош квалитетот а цените шо знам,солидни се бар за мене. :)
     
  16. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Девојки знаете ли дали во новиот Цити Мол покрај Зара ќе има и продавниц на Бершка?
     
  17. simce11

    simce11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2012
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    69
    Пол:
    Женски
    Па треба да има,така се најавува заедно со зара,јас бев слушнала и H&M но ништо од тоа,за жал не сакат да влезат во македонија :( како и да е се радувам за бершка и зара,имат убави работи квалитетни а по пристапни цени, имам блузи и тексас фустанче од бершка,супер се..
     
  18. naturally

    naturally Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    3.362
    Од Бершка имам едно темно сино болеро кое го купив во Fashion House Струмица и фустанче го купив во Parenzzo, слично на ова само што е црно со бели линии и е по кратки ракави и ова црново одозгора што е го нема :) (макар што мислам дека ова е нахнадно ставено). И да е робата од пред 1-2 години сепак е во мода :), а и квалитетот е солиден. Болерото го купив 400 или 500 :?: , а фустанчето беше на попуст 950 ден. 8)

    [​IMG]
     
  19. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.306
    Пол:
    Женски
    Ќе има. :)
     
  20. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    Па и не ми е некој толку голем квалитет од Бершка. А, цените мислам се ок, ама за квалитетот кој го нудат можат да бидат и пониски. :)