1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бесплатни СМС пораки

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од BeLLaDona23, 17 октомври 2011.

 1. BeLLaDona23

  BeLLaDona23 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  837
  Допаѓања:
  1.893
  Пол:
  Женски
  Дали знаете некоја ефикасна web страница од каде можеш да праќаш СМС пораки од комјутер на тел???
  Стварно не знам каде да прашам, ако е некорисна темава избришете ја :?:
   
 2. Smurfette.M

  Smurfette.M Популарен член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  1.072
  Допаѓања:
  621
  https://my.t-mobile.mk/LoginPage.aspx?R ... fault.aspx
  Ако си на T-Mobile, секој ден имаш по 5 бесплатни пораки ама само кон корисници на T-Mobile :P
   
  На BeLLaDona23 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sm.real

  Sm.real Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  64
  http://www.vip.mk/cm/offer/services/com ... hp?lang=en
  Доле лево кликни на vip web sms па пиши го бројот па login,па ќе ти стигне код на мобилниот за 2 секунди ќе го напишеш итн.Ќе си видиш ај . :)
  Инаку само на броеви од вип на вип .

  А и да заборавив да пишам ,дневно имаш по 3 бесплатни пораки.
   
  На BeLLaDona23 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  751
  Пол:
  Женски
  http://www.bluezone.mk/Default.aspx

  Само треба да се регистрираш ама незнам колку пораки на ден можеш да пратиш или како одат.
   
  На BeLLaDona23 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. gothchick

  gothchick Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  1.580
  Хмм а некој ако знае кон сите оператори дали има. Бидејќи на овие страни можеш или само на вип или само т мобиле. Јас имам на вип број а ми треба за друг не за вип :worried: .Ако знаете ве молам пишете. Потребно ми е. :*
   
  На Wild.Woman му/ѝ се допаѓа ова.
 6. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  Нешто треба кредити да собираш, не знам како оди тоа. А така, без кредити можеш да пратиш само 2 пораки, општо. Не само еден ден. И повеќе не. Е сега, ако знае некој како се собираат кредити, нека каже :)  Регистрирај се на блу зоун :)
   
 7. INSIDIOUS

  INSIDIOUS Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  512
  И сега откако напишам пораката во тое телефончето што идам на Испрати ама ми вика пишувај латиница (а на латица пишувам) и неке да се испрати зашто?
   
 8. gothchick

  gothchick Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  1.580
  Па се регистрирав на блу зоун и не ми го праќа кодот во порака! А точно го пишав бројот! Од прееска се мачам и нејќе :doh: ;(
   
 9. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  751
  Пол:
  Женски
  Незнам зошто, одамна немам пробано да испратам. Порано праќав а сега веќе не па искрено незнам кој е проблемот.
   
 10. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.718
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
  Ако знае некој како се добиваат кредити на bluezone.mk нека пише.
   
 11. Belieber163

  Belieber163 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  373
  Допаѓања:
  444
 12. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.417
  Пол:
  Женски
  Во вип, ставаш стотче и добиваш бесплатни пораки, или минути, секогас раслично, ама минумум 40тиа неделно кон вип! Не е лошо нели ;)
   
 13. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935
  Пратив бесплатна од пц од вип на вип и не стигна. :^) Бог да чува.
   
 14. gothchick

  gothchick Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  1.580
  Лелее, толку нема некоја страна за на сите оператори да можеш да праќаш? Многу ми треба од вип или оне да праќам на т мобиле. Имам и од вип и од оне број и може само на ист оператор да се праќа! Некој да не знае кај што може на 3 оператори да се праќа? Уште од кога пишав прв пат пробав на блу зоне нејќеше од вип на т мобиле. Од кога се мачам да најдам страна, ништо нема. :doh:
   
 15. BeLLaDona23

  BeLLaDona23 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  837
  Допаѓања:
  1.893
  Пол:
  Женски
  Ова дефинитивно функционира, ама само на Вип. Ме спаси :D
   
 16. annabieber

  annabieber Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  9
  фала ви многу.. и онака мн. трошам.. :)
   
 17. Asja

  Asja Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2011
  Пораки:
  460
  Допаѓања:
  1.110
  Пол:
  Женски
  Можеби сте слушнале,но сепак јас го користам и никогаш не ми откажало.. нај ефективна страница за бесплатни пораки е www.gulfsip.com .. може да праќате пораки кон сите мрежи..освен тоа , секаде,во која било држава.. исто така,да не заборавам имате 300 пораки месечно,т.е 10 пораки дневно.. само треба да се регистрирате! Поздрав :*
   
 18. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  некој друг го има користено ова?
   
 19. fairy88

  fairy88 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  1.504
  Допаѓања:
  7.490
  http://globfone.com/?gclid=CMWE8-ObirMCFcy23god-ysAUg

  Ја заборавив како се викаше страната и вчера ја пронајдов случајно во стариот мобилен.Оваа страна ме има многу спасено кога маж ми пред 5 години беше во странство.Нема потреба од регистрација само пушташ смс, сега гледам има и опција за бесплатно јавување само да ве предупредам немам ја користено таа опција изгледа е понова :)
   
 20. Dona-Ares

  Dona-Ares Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  503
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски


  а колку можеш дневно да пракаш и дали воопшто стасуваат до таму кај што се пракаат???