Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бесплатни аранжмани за квалификацискиот турнир во Гетеборг

Дискусија во 'Спорт' започната од rossonerka, 2 април 2012.

 1. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.276
  [​IMG]
  Информираме дека Агенцијата за млади и спорт и компании спонзори- пријатели на ракометот, организираат бесплатен аранжман за проследување на натпреварите на македонската ракометна репрезентација на квалификацискиот турнир за пласман на Олимписките игри во Лондон, кој ќе се одржи во Гетеборг, Шведска од 6 до 8 април 2012 година.

  Предвиден е организиран аранжман за 500 лица, од кои 400 лица ќе бидат избрани по пат на лотарија, а 100 лица ќе бидат претставници на навивачките групи од Република Македонија.
  400 среќници може да отидат за Гетеборг.
  Апликацијата треба да ја пуштат кај и да е.
  http://www.ovaemakedonija.mk/
   
  На pafpaf и LovelyGirl им се допаѓа ова.
 2. pafpaf

  pafpaf Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2011
  Пораки:
  173
  Допаѓања:
  109
  Пак збрки и конфузии,кој е 3 пати на листа,кого извлекле,кого не,хаос ќе биде. :D
  Ама ми се допаѓа идејата,им треба поддршка на ракометарите.
  Среќно на оние што се пријавиле и среќен пат на тие што ќе патуваат. :) А богами ќе се напатуваат,Гетеборг е бајаги далеку. :|
  Ма ништо не е поважно од победите на репрезентацијата,слатко мачење ќе биде тоа.Дај боже со песна и назад да ни се вратат. :)