1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бесплатни вакцини против беснило

Дискусија во 'Дом' започната од Doberman, 30 септември 2011.

 1. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  519
  Утре (01.10.2011 - сабота) во Скопје во градскиот парк (кај школката) од 11 до 14 часот ќе се вршат бесплатни вакцини против беснило на кучиња и мачиња.

  Досега во Македонија се забележани 4 случаи на беснило (кај лисици и волци) па затоа утре ќе се спроведе акција за бесплатни вакцини против беснило кај кучиња и мачиња.
  Секој што сака кучето или мачето да му биде вакцинирано против беснило, нека дојде утре во градскиот парк од 11 до 14 часот.
   
  На CoverGirl10, ludoto19, Beauchamp и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  519
  01.10.2011 (сабота) - Бесплатни вакцини против беснило

  Беше некој денеска во парк ?

  Јас не отидов бидејќи нема апсолутно никаква потреба куче кое што живее во град да му се става вакцина против беснило.
  Вакцина против беснило е препорачливо да се стави доколку кучето често го шетате по планини или ако со кучето се оди на лов, затоа што во таквите места може да се случи да се појави лисица и да се здават со кучето и затоа е добро кучето да биде вакцинирано против беснило.
   
 3. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.709
  Допаѓања:
  59.959
  01.10.2011 (сабота) - Бесплатни вакцини против беснило

  Моите ги однесоа кучето и мачето, ама немало ништо. Се било заклучено и затворено, па се вратија. Зборувам за Велес ова. Не знам која е поентата да се изрекламира нешто толку многу, да се прават кампањи, а потоа да нема ништо. :x

  Нема животни само во Скопје, нели. ;)
   
 4. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  635
  01.10.2011 (сабота) - Бесплатни вакцини против беснило

  ни јас не бев од истата причина што ти ја кажа :)
   
 5. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.282
  01.10.2011 (сабота) - Бесплатни вакцини против беснило

  Jaс моето куче си го вакцинирам превентивно, барем знам мирна глава, има 2 ипол годинки пред 6 месеци прв пат го вакциниравме.
  А еве гледав на телевизија и читав дека се одвивал во Скопје во Градски Парк. И во Велес да не се одвивала во паркот вакцинацијата а ти како што кажа Дози затворено вајда сте биле во ветеринарната болница? Ова претпоставка не знам. Но имаше беснило во околината на Велес, не е лошо да се оди на вакцинација.
   
 6. Black.Beauty

  Black.Beauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  213
  01.10.2011 (сабота) - Бесплатни вакцини против беснило

  Ахххх дури сега ја гледам оваа информација и криво ми е што не отидов :doh: , али ништо страшно, ќе дојде ветеринар и ќе го вакцинира мојот мачор...
   
 7. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.638
  01.10.2011 (сабота) - Бесплатни вакцини против беснило

  Јас не отидов. Си има ветеринар ќе си го вакцинирам таму кога ќе треба...
   
 8. Maacy

  Maacy Активен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  2
  Моето куче е многу бесно. Кога и да види некој човек веднаш го каса. Морам да го носам на вакцина,ама не знам кога, многу сум зафатена.
  Поздрав ]:)
   
 9. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Маци се надевам ќе најдеш време и ќе го однесеш, добро е да си има примено вакцина.
  Следен пат кога ќе има бесплатни вакцини против беснило ќе бидете сите известени во темава. :)
   
  На daylight му/ѝ се допаѓа ова.