1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бесплатни курсеви

Дискусија во 'Образование' започната од LoVeR, 17 мај 2011.

 1. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Што мислите за бесплатните курсеви.....Дали би се запишале на ваков курс и ако знајте некој во Битола пишете....
   
 2. Feminkaa

  Feminkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  62
  Мислам дека има во Битола бесплатни курсеви за јазици (т.е. се плаќа минимална сума 200 до 300 ден ), во склоп се на некои здруженија
   
 3. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Каде е тоа и дали сеуште е во тек ....
   
 4. Feminkaa

  Feminkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  62
  Обично започнуваат на почетокот на учебната година, има за Турски јазик, Грчки. Заинтересирана си за нешто?
   
 5. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  По можност за француски јазик сум заинтересирана ...или неској курс нешто поврзано со компјутери дизајн и сл. доколку има бесплатни оти приватните се по 11.000 ден. :(
   
  На XstrongerX му/ѝ се допаѓа ова.
 6. SexyPrincess

  SexyPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  132
  во Скопјево има некој бесплатен курс за нешто??? Нема што да изгубам ако одам и така сум слободна периодов...
   
  На verica81 и howdoyoudo им се допаѓа ова.
 7. principesa

  principesa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  96
  Женски и јас сум заинтересирана за нешто во теков на летово ако има некој информација нека пише
   
 8. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  Од Заводот за вработување организираат бесплатни курсеви по англиски-основен и по албански-основен, како и компјутерски курс исто така основен(одев на почетен курс по албански и си добив потврда дека го положив курсот :$ ) Информации во работнички клуб кој се наоѓа на влезот на Заводот за вработување :P
   
  На howdoyoudo му/ѝ се допаѓа ова.
 9. principesa

  principesa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  96
  А тие курсеви се за оние кои се пријавени како невработени лица или може и студенти да ги посетуваат?
   
  На howdoyoudo му/ѝ се допаѓа ова.
 10. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  Тие курсеви се само за невработени принчипеза, оти категоријата студенти во Заводот за вработување не постои :!:
   
 11. principesa

  principesa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  96
  Ок, не знаев затоа прашав :) фала
   
 12. Feminkaa

  Feminkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  62
  Во кој град е ова? Во Битола организираат за англиски, грчки и компјутери, исто во Заводот за вработување.
   
 13. LaChiquita

  LaChiquita Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2010
  Пораки:
  586
  Допаѓања:
  463
 14. inn

  inn Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  29
  некако овие што се одговори се од 2011 дали имате сега некои информации за бесплатни курсеви, англиски, компјутери, албански, германски....
   
 15. angelce1

  angelce1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  234
  Не знам од каде си,ама кај нас во Штип во тек е пријавувањето. Јас се пријавував во собрание, за јазици,со курсот се почнува некаде во април,а има и за компјутери,тие се во тек,мајка ми посетува таков :) .
   
 16. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.279
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  Слушнав дека повторно има бесплатен курс за компјутери...знае ли некој нешто околу тоа?
   
 17. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Кај мене во училиштето има и во цела опчтина има бесплатни курсеви,по анг германски италијански шпански и гитара.Јас одам даваат диплома и така не е лошо.
   
 18. Jewel

  Jewel Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  144
  А која е таа општина ако не е тајна? :)
   
 19. Thatcher

  Thatcher Активен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  кај нас нешто да е бесплатно, доста неочекувано за жал, или како што прочитав некаде по општиниве дека имало, сепак е реткост.
  Јас сум апсолвентка, студирам француски, па доколку има некоја од вас потреба, на располагање сум, давам часови за доста поволна цена.
  Ако има некој заинтересиран слободно нека ми пише лична порака.
   
 20. male

  male Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  174
  Пол:
  Женски
  Ако дознае некоја од Скопје за овие бесплатни курсеви по јазици, особено за албански и англиски нека сподели овде...зошто да не се оди..Друго спомнавте од завод за вработување немало категорија студенти, значи се водиме ко невработени ( пошто како полнолетни влегуваме во работна сила) бар по мое мислење..позз