1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бесплатни курсеви

Дискусија во 'Образование' започната од LoVeR, 17 мај 2011.

  1. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Кај мене во градот има бесплатни курсеви по Италјански јазик,но само за невработени.
    А би посетувала ваков курс за јазици зошто да не,немам ништо ако знаам некој јазик плус :lol: :rofl: :rofl:
    Aма па и не фер,бесплатни курсеви само за невработените. :rofl:
     
  2. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Општи прашања

    Дали во Скопје има бесплатен курс по германски преку лето????? Знам за англиски и информатика има, ама за германски?! Кој знае го молам нека пише или нека ми испрати ЛП да ми каже каде се одржува, колку трае, итн. и дали може секој да оди или има предуслови? Фала многу!
     
  3. MerlinMonro8

    MerlinMonro8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2012
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    209
    Сте слушнале ли за бесплатни или под 500 денари курсеви по германски или информатика ?
     
  4. MerlinMonro8

    MerlinMonro8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2012
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    209
    Општи прашања

    Може ли некако да се најде некаде сега или за време на летото бесплатни или така поефтини курсеви по германски и информатика ? Инаку не сум студент, за да не ми понуди некој таков пакет. Доколу нешто некаде може да се најде навистина искрено ќе ве замолам да ми пратите по лп адреса, телефон или цена или барем некое име, населба било што па јас да се распрашам. :) :)
     
  5. godina

    godina Активен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2013
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    pozzzz dali nekoj znae kade se polaga курс за работа со деца од предучилишна возраст како професионален курс
     
  6. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.961
    Допаѓања:
    8.694
    Пол:
    Женски