1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бесрамни (Shameless)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од glow, 18 јануари 2012.

 1. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.263
  Shameless (TV Series 2011– )
  [​IMG]

  Бесрамни (Shameless) е американска серија од тип драма/комедија. Повеќе драма отколку комедија.
  Релативно нова - пред една година доживеала премиера, а моментално се прикажува втората сезона.
  Се издвојува од останатите серии по своето оригинално и несекојдневно сценарио. Се работи за американско семејство составено од татко и 6 деца. Мајката ги напуштила уште како мали. Таткото пијаница и безделничар не го интересираат децата, па тие се приморани да се снаоѓаат како знаат и умеат да преживеат во суровото американско општество...

  Дали ја гледате серијава? Како ви се допаѓа?

  Јас ја открив во декември и после пилот епизодата веднаш ја изгледав целата прва сезона. Откако почнав да ја гледам дознав дека е снимена по пример на британска серија, но ја немам гледано. :worried: После Нова година почнаа да се пуштаат и епизоди од втората сезона, досега се излезени две. За разлика од другите серии малку се подолги епизодите, траат околу 1час. Ама тоа воопшто не ми е проблем, бидејќи ми се интересни и брзо ми поминува времето.
  Како што кажав ми се допаѓа приказната. Ликовите се предобро обработени според мене, а и актерите ги глумат одлично. Има многу интересни ситуации, различни во секоја епизода, возбудливи секоја на свој начин. Понекои се малку нереални, посебно за нашите сфаќања, ама во секој случај интересни за гледање. Омилени ликови ми се Фиона(Emmy Rossum) и Стив(Justin Chatwin). Се заљубив во Џастин. :inlove: :D
   
 2. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  И јас ја гледам серијава, дури уште од самиот почеток на прикажување. Серијава исто како и самиот наслов е бескрајно луда, откачена и незнам доста интересна. Ликовите се многу добро одбрани, многу добро глумат сите, добро има од се по нешто :D Инаку да Џастин е доста симпатичен, штета што не го има многу во втора сезона. Бескрајно навивам Фиона да се смири со него па пак да го гледаме :)
   
 3. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
 4. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.263
  Конечно се најде некој да ме дружи на темава. :clap:
  И јас се разочарав што Џастин го нема. :( Мислам дека само еднаш го дадоа, онака блиц кратко..
  Фиона нешто застрани, со женет..wtf?
  Френк страшно ебачиште стана.. :o
  Ама сепак Бесрамни се..се' е можно. :D
   
 5. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Еј вчера се врати Џастин ако ја имаш гледано епизодата. Ау каква лепота значи е :inlove:
  Фиона се надевам ќе се смири сега со него баш си беа убав пар. За Френк немам коментар незнам најбоље ми е тој :D
   
 6. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.263
  Леле не..сега пуштив да се симнува, едвај чекам да ја гледам.. :inlove:
   
 7. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Се надевам следната епизода повеќе ќе го има Џастин :D Дај нека се заедно веќе :D
   
 8. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.263
  Ја гледав и очекував повеќе да го дадат, ама пак кратко на крајот. Се надевам дека ќе го има повеќе, но не мора да значи бидејќи само го бараше Тони. Можеби не се враќа за стално. А па и тој Тони кај се изгуби? :?:
  Карен уште во моментот кога ја покажаа на гробиштата знаев што ќе направи, се згазив од смеење.. :D
   
 9. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Карен хахаха ѕверка невидена е :) Се може да се очекува од ликовиве :D
  Инаку малку го дадоа да, али глупо би било па и малку да го има, сепак во прва сезона беше еден од главните улоги...
  Инаку најавуваат и трета сезона веќе :D А кажи ми ја имаш ли гледано британската верзија? :)
   
 10. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.263
  Нормално, хит е серијава..мора да има уште сезони. :D
  Само некако слабо тука на форумов, само јас и ти изгледа ја гледаме.. :worried:
  Ја немам гледано британската. Американците се сепак полуди. :rofl: Не можам да замислам вакви работи од Англичаните. Ноу веј! :^) Ти си ја гледала? Колку сезони има?
   
 11. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Леле стварно само јас и ти ја гледаме :worried:... Незнаат другиве што пропуштаат :D
  Инаку не сум ја гледала британската верзија,а гледам има 9 сезони кои сеуште се прикажуваат. Ај може ќе ја гледам кога ќе имам повеќе време вака заглавена сум со серииве, премногу серии истовремено гледам :D
   
 12. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.263
  Mrs.Cuper, ја гледаше ли шестата епизода? :D
  Го видовме малку повеќе Стив овојпат - срцка.. :inlove:
  Редно време беше Шила да го исфрли Френк, ептен ја претера работата.
  А и таа мајка му ептен луда, крушата под круша паѓа.. :D
   
  На Mrs.Cuper му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Еј да glow ја изгледав шестата епизода пред една недела, а вчера ја изгледав и седмава епизода интересна беше :)
  Инаку Џастин е срце многу убаво му стои брадава :D А инаку мислам дека и понатаму ќе го гледаме него така да спреми се за сексите сцени помеѓу него и Фиона :D

  Редно беше да го избрка Френк, ама затоа сега ќе е во куќава со децава, али мајка му стварно е женска варијанта на него :lol:
   
 14. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.263
  Е значи шампион си, јас не ни видов дека има веќе друга епизода.. :D
  Сега ја пуштив да се симнува.
   
 15. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Еее па знам дека во понеделник излегува нова епизода и одма си ја симнувам :) И фала за комплиментот :$
   
 16. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Ја изгледа ли вчера епизодата? Како ти се допадна?
  Мене од се највеќе ми се допадна Џастин во купаќи :$ :lol:
   
  На glow му/ѝ се допаѓа ова.
 17. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.263
  Малку каснам јас.. :worried:
  Многу серии - малку време..не се постигнува.. :D
  Ја гледав вчера дури :tmi: , и да истото и мене најмногу ми се допадна.. бомба е! :wasntme:
  Оваа Карен не знае што сака веќе, арно и викаше Лип да се заедно она го натепа. :lol: Требаше да ја остави сега. А и многу експлицитни секс сцени епизодава, аууу.. :$ Не дека немаше досега, ама овојпат многу ми дојде.. И кој кретен е тој свршеникот на Карен.. :rofl:
   
 18. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Кажи а секси беше ептен :lol:
  Оваа недела не испадна нова епизода да знаеш, една недела паузираат, така да ќе можеш другите сериите да ги изгледаш на раат. Да ти кажам право и јас гледам многу серии моментално едвај наоѓам време за сите да стигнам, а пред некое време се мислев и нова да почнам(а да сигурно) :D

  И да во право си за Карен али серијава е луда и се може да се очекува. Али мажот на Карен е мислам најглупиот лик што некогаш сум го стретнала низ серииве. Ај ќе видиме во новава епизода што ќе се случи
   
 19. LadyKx

  LadyKx Активен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0
  американскава верзија не е ништо во споредба со енглеската,дури и ми е смешна.енглеската има мноооогу повеке секс,насилство и е прикажно пореално од американскава.гледајте ги првите неколку серии и ке видите разлика.
   
 20. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Заврши и втората сезона ;( Кој ќе чека сега до догодина :(

  Битно е на крајот бидна јак секс, колку само сакав да сум на местото на Фиона :$