babylove овошни кашички

Беџови

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 4 август 2012.

 1. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.272
  Колку сакате и колку носите беџови?
  Можеби имаме и некој колекционер на беџови.
  Од каде ги набавувате?
  Каде ги носите најчесто? На маички, на панталони, на чанти, на капчиња ... каде?
  Кои ви се омилени ретро беџови, принтови со омилени ликови, со натписи?

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.986
  Пол:
  Женски
  Ммммм..И јас ги сакам,ама немам многу :)
  Иначе овие на 4 и 7 слика се бонбона <3
   
 3. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  10.564
  Сакам да носам, интересни ми се многу.
  За жал немам, незнам од кај да купувам. уствари имаВ еден жолт со смајли ама отиде :lol:
  Највеќе сакам на фармерки, или палто, зависи.
  Најубави ми се со натписи и омилени ликови. Интересни ми се и оние во форма на гитара, котва разни де.

  Имам еден во форма на книга ‘80-та генерација матуранти од тетка ми, ама не го носам нормално.
  Туку баба ми беше колекционер. Имаше многу особено оние партизанските.

  Ах, овој ми е преубав, само да можам да го најдам ]:)

  [​IMG] :talk:
   
 4. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Ги сакам иако немам многу имам околу 5 :D
  :inlove: :inlove: :inlove:


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 5. zarah

  zarah Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2012
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  1.557
  Пол:
  Женски
  Многу ми се допаѓаа како детали, ги носев на марами, фармерки, ташни, а некогаш и на старките знаев да си закачам. Во основно ги редев долж цел ранец, ама или се губеа или ми ги крадеа.
  Ги купував од Метал Шоп и од Југотон, најчесто тоа беа беџови со омилените ми рок ликови и натписи на бендови.
  Имам 4 најсакани беџови од Мајкл Џексон што ги купив од странство и ги носев сегде со мене, ама кога видов дека ги има и овде, ми пројде воопшто меракот за беџови, а ваљда и излегов од тој фазон и од тогаш немам ставено ниту еден на мене.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  Од другите останати ми се само овие:
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На pamelche му/ѝ се допаѓа ова.
 6. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
  Mногу сакам беџови...буквално тасната ми е преполна со беџови
   
 7. the.vampire.girl

  the.vampire.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  875
  Допаѓања:
  1.488
  Пол:
  Женски
  порано многу купував и носев, ама сега немам поим каде ми се..
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На PeaceLoveBasketball му/ѝ се допаѓа ова.
 8. PeaceLoveBasketball

  PeaceLoveBasketball Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  1.174
  највеќе носам на капа,на фармерки,на јакнички.... :D :inlove:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 9. blaa

  blaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  410
  Допаѓања:
  377
  Имам околу 460-ина.. Последниот пат ко ги броев беа 452, ама сега присобрав уште околу 10 па тука се негде. :lol:
  Си ги закачувам на перде в детска, посекако беше многу обично, грдо, па Блаа реши да го разубави малце де. :rofl: Уби боже е. :wasntme:
  Имам 3-4 такаа најј наајј омилени од Iron Maiden, Pantera, Slipknot... :?:
  Можи ќе ги сликнам некогаш, ако не ме мрзи. :wasntme:
   
  На PeaceLoveBasketball му/ѝ се допаѓа ова.
 10. 2036

  2036 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2012
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  60
  Тетка ми и тато порано собирале, па сега јас ги имам во наследство. Не носам, не ми текнало, а баш убаво изгледаат.
  Претежно се вакви, во некои форми :)
  [​IMG]
   
 11. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.105
  Jaс беџови ставам само на школската ташна. Имам неколку што сум ги собрала од списанија, некои сум ги купила и така..
   
 12. Gi.ir.ll

  Gi.ir.ll Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2012
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  60
  Само како малечка носев беџови...
   
 13. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.978
  Пол:
  Женски
  Беџовите ми се веќе одамна поминат фазон, ама како средношколка ги обожавав.
  На почетокот на средно имав поинаков стил и си носев беџови, најчесто на ранецот, ташната или тексас јакните. Ги купував од Ботони и цената им беше солена, па си штедев пари некое време и ги трошев на тоа. Се уште ги чувам, баш пред некое време кога ја средував фиоката ги најдов. Не верувам дека пак ќе ги носам, ама некако не ми се даваат на друг.
   
 14. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.895
  [​IMG]

  сакам и носам на шклските ташни ....и несесери...и на патичниците знам да ставам...али на облека не....
  од продавници и бижутерии....
   
 15. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Аиииии,овие со животинкиве :inlove:
  Инаку,да сакам,ги ставам на чанти најчесто. :!:
   
 16. WeHeartIt

  WeHeartIt Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2012
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  130
  Не носам. Како помала имав со Барбие и си ги носев со мене ама вејке не носам... :lol: поради тоа што немам.
   
 17. zaki288

  zaki288 Активен член

  Се зачлени на:
  27 август 2012
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  8
  колку отприлика се цените на беџовите во југотон? :D
   
 18. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.986
  Пол:
  Женски
  ^ 4 беџа се 150 денари(барем моите)...
   
 19. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.737
  Аух ова како да ја прашате баба ми дали оговараат со комшиките :P :rofl:
  Имам беџови и тоа мноогу, пред 4-5 години ме маваше тој филм целата бев во беџови, сега не толку но пак носам некои од нив и мноогу ги сакам ]:) ]:) :lol:
   
 20. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  4.146
  Пол:
  Женски
  Имам неколку од кои 3 ми се закачени на ташната за на училиште