Библија

Дискусија во 'Религија' започната од magic, 27 јануари 2010.

 1. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.237
  Допаѓања:
  8.789
  Пол:
  Машки
  Не го правам лажго. Исус навистина рекол: Вашиот татко е ѓаволот. Еве ти и референца од Библијата за доказ (ев. Јован 8:44, Библијата)
   
 2. Orthophill

  Orthophill Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2012
  Пораки:
  1.170
  Допаѓања:
  3.004
  Пол:
  Машки
  Јас прво го цитирав сведоштвото Господово за Црквата, на што Вие ми вративте:
  Што следи дека Вие тврдите дека зборовите Господови се аргументи од типот: жими мајка.
  И убаво што сте го прочитале 44. стих од 8. глава од светото Евангелие Јованово, ама да ја прочитавте и цела глава повеќе корист ќе имавте, зашто ќе знаевте дека сведочанството на Господа Иисуса Христа е вистинито!

  Од Јована свето Евангелие, глава 8
  13. Тогаш Му рекоа фарисеите: „Ти сведочиш Сам за Себе; Твоето сведоштво не е вистинко.”
  14. Исус им одговори и рече: „Макар што сведочам Сам за Себе, Моето сведоштво е вистинско, зашто знам од каде сум дошол и на каде одам; а вие не знаете од каде сум дошол и на каде одам.
  15. Вие судите по телото, Јас не судам никому.
  16. И ако судам Јас, Мојот суд е вистински, зашто не сум Сам, туку Јас и Отецот, Кој Ме прати.
  17. А во Законот ваш е напишано, дека сведоштвото на двајца луѓе е вистинско.
  18. Јас сум што сведочам за Себе, и Отецот, Кој Ме прати, сведочи за Мене.”

  Смирено Ве молам, покајте се, ако не затоа што го кинете хитонот Христов, тогаш барем затоа што не го земате Неговото сведочанство за вистинито!
   
  На Rama и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 3. Читател

  Читател Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2015
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  5.790
  Пол:
  Машки
  Дали има во Македонија нефорламни групи за проучување на Библијата некој да сподели ?


  Фала однапред :)