1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бивши

Дискусија во 'Сингл' започната од in.love.girl, 14 јули 2011.

  1. Davidguetta

    Davidguetta Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Eдниот бивши ми е комшија така да секој ден го гледам неизбежен ми е..имаме правено доста муабет за нашата поранешна врска и можам да кажам дека сме добри пријатели..но најлошо е што јас сеуште го сакам иако му раскинав јас поради многу глупа причина но со тек на време чувствата повторно ми се јавија.Додека тој ми искажуваше љубов можеби 1 година и утеха бараше во секоја втора јас се правев дека не ме интересира а сега истото и мене ми се врати..премногу го сакам но сепак ме радува тоа што сме добри другари.Но сепак мислам дека има можност повторно да сме заедно.
     
  2. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.538
    Допаѓања:
    7.835
    Пол:
    Женски
    ма со неден не правам муабет неам ни здраво ни нишо а и нема потреба посебно со тој едниот девојка му коа ќе ме види мислам дека со поглад ме убива така да....
     
    На Candice.S му/ѝ се допаѓа ова.
  3. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.251
    Допаѓања:
    21.759
    Пол:
    Женски
    Со ниту еден од моите бивши не сум во контакт. Не завршив со сите на лош начин, но со текот на времето избледе и тоа едно здраво што го имав со некои. Едноставно, немам потреба да комуницирам со никој од нив. Било што било, и има причина што поминало.
     
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    :D :D :D
    Секогаш кога ќе ми текне на него ме фаќа смеа.

    Ќе го сретнам одвреме-навреме низ град. Со него не разговарам. Може ретко едно Здраво да профрчи, ако сме во друштво. Или па ако сме (случајно) излезени со исто друштво, да го замолам да ми подаде нешто што му е нему најблиску.
    Изминатава година ми се јавуваше неколку пати во пијана состојба да ми цими и да ми се лигави, иако нашата врска заврши пред 2-3 години. Среќа веќе месец-два не ми се јавил, не ни сакам.
     
  5. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    не сум го ни видела после дефинитивниот крај-а и не дај боже да го видам (органски не го можам)
     
  6. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Бивши имам само 2ца, со ниеден не контактирам ни на телефон, ни на фб нигде... само ако се сретнеме случајно едно здраво и толку. Несакам да контактирам со бивши ниту пак да знаат за мојот живот уште помалку па јас за нивниот, едноставно не ме интересира, неможам да бидам другарка со бивши.
     
  7. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Со сите бивши со кои сум имала значајна врска сум на сосема културно, поштено здраво.
    Не игнорирам, не ме игнорираат, но не иницираме средби. Кафиња, такви ствари - не.

    Но секое правило има исклучок.
    Имам еден бивши (со кој бев многу долго, 6 и кусур години со заедничко 3 годишно живеење), со кој останав во контакт. Не секојдневен но ете, знаеме да се напиеме кафе барем еднаш месечно, знаеме дека сме тука еден за друг кога ни е потребно и слично. Јас го гледам ова како солидно пријателство и сепак - се знаеме што се вика ко папучите ни наши, така да се е во рамките на сосема нормално комуницирање со некој кој ти бил и сеуште е близок, а јас сепак гледам да не премине тоа во интензивно дружење бидејќи почитувам дека има девојка на која може тоа да и пречи.

    Секое правило има уште еден исклучок. Јас не знам дали познавам човек со кој сум се испокарала до коски или некој таков во животот со кој не знам да се погледнам, но добив таков човек - бившиот бр. 2 (последниот шо би се рекло).
    Ама тој си е спремен за на психијатрија и не ми треба. Едно време се мислев од каде и зошто му е толку загаден мозокот, ама потоа открив, дека нема фајде од думање зошто е некој буквално мрднат и поместен од здрав разум.
    Така да, овој не би ни да го видам, ни да го мириснам ни да го насетам на километар! Чао! :hai:
    Што за жал по некој сплет на околности во последно време не ми искача баш :doh:
     
  8. Estranged

    Estranged Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    1.737
    Допаѓања:
    24.503
    Со сите бивши сум останала у добри односи.... со некои и ден денес се дружиме, со некои само на едно здраво, ама сепак сме си океј... тоа е можда поради тоа што со никој од нив не сум имала којзнае колку озбилна врска и којзнае колку страшно раскинување... настојувам со сите да си го одржам тоа ниво на фер и коректни односи, у секој случај боље е така отколку да се мразиме и да си праиме рекла-казала зад грб :D
     
  9. MonnaSi

    MonnaSi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    536
    Само 3 имам
    Со едниот до пред една недела ми се јавуваше ме молеше ....
    со вториот само како си ....
    со третиот мубает малце

    не сакам комуникација , после врска неможе другари
     
  10. Bunny2

    Bunny2 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    1.301
    Допаѓања:
    1.639
    Исто и јас како тебе.Со сите сум во добри односи,може со некој сум изгубила контакт,ама со никој не сум скарала,спрема сите имам океј мислење.Може дека не сум била нешто посебно повредена :)
     
    На Estranged му/ѝ се допаѓа ова.
  11. JenniferLove

    JenniferLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    71
    ах бивш, навистина појма немам што значи тоа - а и не сакам да знам, сеуште сум со мојот еден и единствен дечко :inlove:
     
  12. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Со двајцата сум другарка, со едниот сум само на здраво, како си. Но за вториот, не планирам да изгубам таква личност во мојот живот. Се случија некои работи за кои да речам мораше да раскинеме, не зависеше баш од нас. Тоа се случи пред некој ден. Затоа останавме другари. А баш би сакала да сме нешто повеќе. Но време... :(
     
  13. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Со ниту еден од моите бивши не сум во контакт a не ни сакам
     
  14. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Со неколку имам здраво, со двајца си стојам супер (па помина доста време, на исти места излегуваме, па често се среќаваме и седнуваме на пијачка), а баш сношти по порака ми пушти песна мојата прва детска љубов (која се состоеше само од гледање, цртање срциња и нашите иницијали во нив, бркање низ ходници)! аууу пред тоа не разговаравме, ама ова пријатно ме изненади од негова страна :lol:
     
  15. verica94

    verica94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    so nekoi super stojam a so nekoi ochi nejkam da si vidam na ulica koa pominuvaat isto ko da ne me znaeme :)) zavisi kako zavrshilo i shto se sluchilo...
     
  16. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Со ниеден не се имам, ни на здраво. Кога ке ставам на некој иксче црвено тоа значи дека е бришан буквално од мојот живот. Но ова не важи за сите. Со некои не се имам бидејки до вчера ме замараше и не сакам да си имам проблеми со дечко ми, а едниот не го ни гледам а и да го видам нема да му кажам најверојатно ништо бидејки поминаа здрави 5 години па немам намера да се замарам уште (башка што исполнува многу од симптомите оф биинг а сељак) :D
     
  17. Breezy

    Breezy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    476
    Допаѓања:
    765
    Има причина што сум си отишла, зашто сум му кажала чао и не сум погледнала назад. Стојам на тоа дека после љубов нема другарство.
    Со сите сум во добри односи затоа што се знаеше крајот, само не брзав одма да почнам нормална комуникација со нив затоа што ни требаше време за да зараснат раните.
     
    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    епа можи правам едно здраво,ама не вервам во другарство после врска едноставно е невозможно,освен ако не сте биле многу мали и всушност сте немале вистинска врска
     
  19. Freak.of.nature

    Freak.of.nature Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јули 2011
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    30
    Па ни со еден не зборувам ,а баш би сакала да сум на здраво.Ама тоа е ,се плашат да ми прозборат заради сегашниот . :smirk: :lol:
     
  20. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Па супер ти е тебе :) да си го чуваш
     
    На Freak.of.nature му/ѝ се допаѓа ова.